Šeštadienį Rotušės aikštė pakvipo „Maltiečių sriuba“: siekiama gražaus tikslo

D. Grybauskaitės „Facebook“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šeštadienį Kauno Rotušės aikštėje ne tik žibėjo Kosminė Kauno eglutė, bet ir buvo jaučiamas šiltas sriubos kvapas. Viso to priežastis – jau 14-tąjį kartą surengtas senelių paramos akcijos „Maltiečių sriuba“ renginys.

„Maltiečių sriubos” karavanas Kaune, Rotušės aikštėje, įsikūręs jau nuo 11 val. Kauno maltiečiai miestiečius ir miesto svečius vaišins karšta sriuba iki pat 18 val.

Renginio kulminacija įvyko 14.00 val., kai maltiečių palaikyti atvyko Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kiekvienais metais prie šios paramos akcijos prisidedanti Prezidentė linkėjo, kad žmonių gerumą visus metus jaustų tie, kurie patiria nepriteklių, yra vieniši ar sergantys, kuriems, trūksta draugiško apkabinimo ar pašnekesio.

Kaune senelius, vaikus ir neįgaliuosius, kuriems į namus atneša bendravimo džiaugsmą, sotesnį kąsnį lanko 40 maltiečių savanorių. Šiųmetinės Rotušėje vykstančios kauniečių akcijos tikslas – neįgaliesiems pritaikytas autobusiukas.

Akcijos metu maltiečiai siekia surinkti reikiamą sumą pinigų, kad galėtų įsigyti neįgaliesiems pritaikytą autobusiuką, nes dauguma lankomų žmonių turi judėjimo negalią.

Autobusiuku siekiama užtikrinti ne tik geresnį maltiečių ir lankomų žmonių susisiekimą, bet ir prireikus globotiniams suteikti galimybę nuvykti į bažnyčią, valstybines institucijas, į ligoninę ir t.t.

Maltos ordino savanoriai šį šeštadienį į Kauno Rotušės aikštę kviečia prisijungti visus norinčius palaikyti ir paremti jų vykdomą misiją.

D. Grybauskaitė lankydamasi Rotušės aikštėje komplimentų negailėjo ir Kalėdų eglei: „Apsilankėme pažiūrėti, kaip gyvai atrodo Kauno eglutė. Ji visada ypatinga. Tarp kitko, visoje Lietuvoje eglės daug gražesnės negu pasaulyje. Daugelis šalių mažai investuoja į tą grožį, dažnai palieka natūralią eglutę, net nepuošę, tik su švieselėmis. Lietuvoje yra graži tradicija labai išradingai puošti egles ir kiekvienas miestas tiesiog konkuruoja. Ir labai gerai, nes tai yra ir menas, ir fantazija. Galiausiai kiekvienas miestas didžiuojasi savo egle. Todėl aš nelinkusi lyginti, kuri gražesnė, nes Lietuvoje visos eglės nuostabios.

(Kauno eglė, – red.) – be abejo, labai graži. Nors aš ir vilnietė, bet turiu pagirti. Beje, tai pirmoji Kalėdų eglė, kurią pamačiau gyvai“, – šypsojosi buvusi šalies vadovė.

Šiandien ji taip pat viešėjo Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Žaislotekoje, akcijos „Knygų Kalėdos“ atidaryme.

23 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Epidemiologų raginimai Lietuvos darbdaviams: laikas grįžti prie nuotolinio darbo

Kaune vagišiai nušvilpė 18 dviračių: nuostoliai siekia tūkstančius eurų

Koronaviruso vakcina Lietuvai gali kainuoti daugiau nei 100 mln. eurų

Koronavirusas užfiksuotas Rumšiškių mokykloje

Tarp naujų koronaviruso atvejų – Kauno greitosios medicinos pagalbos darbuotojas

Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje – krūva pažeidimų: įžvelgiama ir nusikalstama veika

Naujausi duomenys: per parą Lietuvoje – 45 koronaviruso atvejai

Epidemiologė: Lietuvoje yra apie 30 rusenančių koronaviruso židinių

Naujai išasfaltuotame Taikos prospekte – automobilio skrydis ant stogo

Kai lydi automobilis su švyturėliais, kelyje galima viskas: čia normalu?