Knygų išparduotuvės Kaune – puiki idėja dovanų paieškoms

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvoje prieš maždaug dešimtmetį pradėjęs augti susidomėjimas knygomis dabar yra daugmaž stabilizavęsis, bet knygos išlieka populiaria preke. Be to, dabar knygų mėgėjai dar turi ir labai viliojančią galimybę leidinių nusipirkti už ypač mažą kainą – šalyje populiarėja knygų išparduotuvės.

Knygynų „Knygų ministerija“ vadovas Paulius Virbickas sako, kad knygomis lietuviai ir toliau domisi gana aktyviai, laukia naujienų, žymių Lietuvos ir užsienio rašytojų kūrinių.

„Knygų ministerijos“ išparduotuvė / Organizatorių nuotr.

„Susidomėjimas išlieka pakankamai didelis. Skaityti knygas yra madinga, gero tono ženklas. Lietuviai daugiausia perka savišvietai, tobulėjimui skirtus leidinius, populiarūs ir įvairūs romanai, istorinė literatūra. Kaip visada populiarios yra knygos vaikams. Galbūt šiek tiek sumažėjo dėmesys įvairių patarimų, receptų leidiniams“, – sakė pašnekovas.

Pasak jo, knyga išlieka labai populiari dovana – net apie pusę visų knygų žmonės perka kaip dovaną kitam. Bet nuo šiol knygų mėgėjai turės dar daugiau galimybių įsigyti knygų tiesiog sau. Lietuvoje pradėtos steigti knygų išparduotuvės, kuriose populiarių knygų galima įsigyti už labai mažą kainą.

„Knygų ministerijos“ išparduotuvė / Organizatorių nuotr.

Viena iš pirmųjų tokias išparduotuves atidarė „Knygų ministerija“ – iš pradžių Vilniuje, o dabar – ir Kaune. Čia galima rasti ir populiarių, dar visai neseniai naujienomis buvusių knygų net iki 80 proc. pigiau.

Pavyzdžiui, prekybos miestelyje „Urmas“ įsikūrusioje „Knygų ministerijos“ išparduotuvėje Andriaus Užkalnio ar labai populiaraus norvegų rašytojo Jo Nesbo kūrinių vos po kelis eurus.

Nemaža dalis knygų išvis parduodamos po simbolinį eurą. Į išparduotuves papuola pačių įvairiausių žanrų kūriniai – nuo romanų ir vaikiškų knygelių iki receptų knygų ir mokslinių veikalų, todėl yra aktualūs skirtingų pomėgių ir interesų skaitytojams.

„Knygų ministerijos“ išparduotuvė / Organizatorių nuotr.

„Tokios išparduotuvės populiarios Vakaruose, matome, kad ir Lietuvoje toks formatas labai masina pirkėjus. Nenuostabu, nes čia ir tėvai vaikui gali rasti dar vieną įdomią knygelę, ir profesorius gali papildyti savo knygų lentyną solidžiu veikalu už labai priimtiną kainą. O mes tokiu būdu išsprendėme produkcijos likučių problemą, kuomet jos lieka po labai nedaug skirtingose vietose, o lentynas jau reikia atlaisvinti dar naujesniems kūriniams“, – sakė P. Virbickas.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune duris atvėrė moderniausias „Lemon Gym“ sporto klubas

Aiškėja naujausi tyrimų rezultatai: normos Kaune viršijamos keliasdešimt kartų

Policija sudaro „trikojų“ radarų žemėlapį: kurios gatvės pavojingiausios Kaune?

Kauno rajono keliams – mažesnis finansavimas

Muitinės pareigūnai Kaune sulaikė sraigtasparnio dalių kontrabandą (foto)

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus vadovė atsistatydino vykstant tarnybiniam patikrinimui

Už V. Matijošaičio dvare atliktus darbus jų vykdytojas turės atlyginti tūkstantinę žalą valstybei: baudų bus daugiau

Ar „Žalgirio“ žaidėjai jaučiasi per geri ir kodėl Šaras kelia toną prieš žurnalistus?

Nepažįstamam asmeniui sumušus vyrą pareigūnai prašo pagalbos

Kaune išaugo sergamumas gripu ir ūminėmis infekcijomis