Knygų išparduotuvės Kaune – puiki idėja dovanų paieškoms – Kas vyksta Kaune

Knygų išparduotuvės Kaune – puiki idėja dovanų paieškoms

Organizatorių nuotr.

Lietuvoje prieš maždaug dešimtmetį pradėjęs augti susidomėjimas knygomis dabar yra daugmaž stabilizavęsis, bet knygos išlieka populiaria preke. Be to, dabar knygų mėgėjai dar turi ir labai viliojančią galimybę leidinių nusipirkti už ypač mažą kainą – šalyje populiarėja knygų išparduotuvės.

Knygynų „Knygų ministerija“ vadovas Paulius Virbickas sako, kad knygomis lietuviai ir toliau domisi gana aktyviai, laukia naujienų, žymių Lietuvos ir užsienio rašytojų kūrinių.

„Knygų ministerijos“ išparduotuvė / Organizatorių nuotr.

„Susidomėjimas išlieka pakankamai didelis. Skaityti knygas yra madinga, gero tono ženklas. Lietuviai daugiausia perka savišvietai, tobulėjimui skirtus leidinius, populiarūs ir įvairūs romanai, istorinė literatūra. Kaip visada populiarios yra knygos vaikams. Galbūt šiek tiek sumažėjo dėmesys įvairių patarimų, receptų leidiniams“, – sakė pašnekovas.

Pasak jo, knyga išlieka labai populiari dovana – net apie pusę visų knygų žmonės perka kaip dovaną kitam. Bet nuo šiol knygų mėgėjai turės dar daugiau galimybių įsigyti knygų tiesiog sau. Lietuvoje pradėtos steigti knygų išparduotuvės, kuriose populiarių knygų galima įsigyti už labai mažą kainą.

„Knygų ministerijos“ išparduotuvė / Organizatorių nuotr.

Viena iš pirmųjų tokias išparduotuves atidarė „Knygų ministerija“ – iš pradžių Vilniuje, o dabar – ir Kaune. Čia galima rasti ir populiarių, dar visai neseniai naujienomis buvusių knygų net iki 80 proc. pigiau.

Pavyzdžiui, prekybos miestelyje „Urmas“ įsikūrusioje „Knygų ministerijos“ išparduotuvėje Andriaus Užkalnio ar labai populiaraus norvegų rašytojo Jo Nesbo kūrinių vos po kelis eurus.

Nemaža dalis knygų išvis parduodamos po simbolinį eurą. Į išparduotuves papuola pačių įvairiausių žanrų kūriniai – nuo romanų ir vaikiškų knygelių iki receptų knygų ir mokslinių veikalų, todėl yra aktualūs skirtingų pomėgių ir interesų skaitytojams.

„Knygų ministerijos“ išparduotuvė / Organizatorių nuotr.

„Tokios išparduotuvės populiarios Vakaruose, matome, kad ir Lietuvoje toks formatas labai masina pirkėjus. Nenuostabu, nes čia ir tėvai vaikui gali rasti dar vieną įdomią knygelę, ir profesorius gali papildyti savo knygų lentyną solidžiu veikalu už labai priimtiną kainą. O mes tokiu būdu išsprendėme produkcijos likučių problemą, kuomet jos lieka po labai nedaug skirtingose vietose, o lentynas jau reikia atlaisvinti dar naujesniems kūriniams“, – sakė P. Virbickas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA