Knygų išparduotuvės Kaune – puiki idėja dovanų paieškoms

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvoje prieš maždaug dešimtmetį pradėjęs augti susidomėjimas knygomis dabar yra daugmaž stabilizavęsis, bet knygos išlieka populiaria preke. Be to, dabar knygų mėgėjai dar turi ir labai viliojančią galimybę leidinių nusipirkti už ypač mažą kainą – šalyje populiarėja knygų išparduotuvės.

Knygynų „Knygų ministerija“ vadovas Paulius Virbickas sako, kad knygomis lietuviai ir toliau domisi gana aktyviai, laukia naujienų, žymių Lietuvos ir užsienio rašytojų kūrinių.

„Knygų ministerijos“ išparduotuvė / Organizatorių nuotr.

„Susidomėjimas išlieka pakankamai didelis. Skaityti knygas yra madinga, gero tono ženklas. Lietuviai daugiausia perka savišvietai, tobulėjimui skirtus leidinius, populiarūs ir įvairūs romanai, istorinė literatūra. Kaip visada populiarios yra knygos vaikams. Galbūt šiek tiek sumažėjo dėmesys įvairių patarimų, receptų leidiniams“, – sakė pašnekovas.

Pasak jo, knyga išlieka labai populiari dovana – net apie pusę visų knygų žmonės perka kaip dovaną kitam. Bet nuo šiol knygų mėgėjai turės dar daugiau galimybių įsigyti knygų tiesiog sau. Lietuvoje pradėtos steigti knygų išparduotuvės, kuriose populiarių knygų galima įsigyti už labai mažą kainą.

„Knygų ministerijos“ išparduotuvė / Organizatorių nuotr.

Viena iš pirmųjų tokias išparduotuves atidarė „Knygų ministerija“ – iš pradžių Vilniuje, o dabar – ir Kaune. Čia galima rasti ir populiarių, dar visai neseniai naujienomis buvusių knygų net iki 80 proc. pigiau.

Pavyzdžiui, prekybos miestelyje „Urmas“ įsikūrusioje „Knygų ministerijos“ išparduotuvėje Andriaus Užkalnio ar labai populiaraus norvegų rašytojo Jo Nesbo kūrinių vos po kelis eurus.

Nemaža dalis knygų išvis parduodamos po simbolinį eurą. Į išparduotuves papuola pačių įvairiausių žanrų kūriniai – nuo romanų ir vaikiškų knygelių iki receptų knygų ir mokslinių veikalų, todėl yra aktualūs skirtingų pomėgių ir interesų skaitytojams.

„Knygų ministerijos“ išparduotuvė / Organizatorių nuotr.

„Tokios išparduotuvės populiarios Vakaruose, matome, kad ir Lietuvoje toks formatas labai masina pirkėjus. Nenuostabu, nes čia ir tėvai vaikui gali rasti dar vieną įdomią knygelę, ir profesorius gali papildyti savo knygų lentyną solidžiu veikalu už labai priimtiną kainą. O mes tokiu būdu išsprendėme produkcijos likučių problemą, kuomet jos lieka po labai nedaug skirtingose vietose, o lentynas jau reikia atlaisvinti dar naujesniems kūriniams“, – sakė P. Virbickas.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Lietuvoje užfiksuota dar 115 naujų koronaviruso infekcijos atvejų

Koronavirusas užfiksuotas 77-iose ugdymo įstaigose

Baigiamos išskirtinio projekto su rožiniais balkonais statybos (foto)

Užsiregistruoti į mobiliuosius koronaviruso patikros punktus kurį laiką nepavyks

VMI siunčia svarbią žinią Kauno apskrities gyventojams

Automobilius pačioje Kauno širdyje statyti galima pigiau ir patogiau (foto, video)

Dvi kandidatės į Seimą šilainiškiams - vienas ir tas pats asmuo

Vogtas išmanusis laikrodis vyrų nematomais nepavertė: pareigūnai prašo pagalbos

Su E. Macronu Rukloje šiltai atsisveikinęs G. Nausėda: šis vizitas buvo labai svarbus

Kaune išmatų kibirą žmogui ant galvos išvertęs pilietis išgirdo teismo sprendimą