Iki galo Maskvoje kovojęs „Žalgiris“ krito nuo vieno metimo | Kas vyksta Kaune

Iki galo Maskvoje kovojęs „Žalgiris“ krito nuo vieno metimo

delfi.lt 2019/12/05 21:30
Delfi nuotr.

Kauno „Žalgirio“ (3-9) krepšininkų pastangos nutraukti pralaimėjimų seriją Eurolygoje baigėsi dar viena nesėkme. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai ketvirtadienį Maskvoje po pratęsimo 82:85 (17:9, 14:23, 19:19, 19:18, 13:16) turėjo pripažinti titulą ginančio CSKA (8-4) pranašumą. Eurolygoje kauniečiai pralaimėjo šeštą kartą iš eilės. Tai – ilgiausia nesėkmių serija nuo 2016-ųjų sausio, kai prie komandos vairo stojo Š. Jasikevičius.

Rungtynių pradžia nieko gero nežadėjo žalgiriečiams – klaidos ir netaiklūs metimai priminė paskutinių „Žalgirio“ rungtynių realijas, tačiau netikėtai vaizdas pasikeitė pirmojo ketvirčio pabaigoje. Spurtą 15:0 pradėję Š. Jasikevičiaus auklėtiniai susikrovė dviženklį pranašumą – 17:16.

Eurolygos čempionai po poros minučių pertraukėlių ėmė kabintis kauniečiams į atlapus. Janis Strelniekas tapo svarbiu faktoriumi Dimitrio Itoudžio kariaunoje – aikštės šeimininkai baigiantis antram kėliniui išlygino, o Ronas Bakeris pirmuoju taikliu tritaškiu dvikovoje išvedė CSKA į priekį – 32:31. Įdomu, kad iki tritaškio prieš pat didžiąją pertrauką abi komandos prametė 17 tritaškių.

Po didžiosios pertraukos CSKA mėgino atsiplėšti, o „Žalgiris“ darė viską, kad taip neatsitiktų. Maskviečiai turėjo 7 taškų pranašumą (46:39), tačiau du Artūro Milaknio tritaškiai leido žalgiriečiams vėl kvėpuoti varžovams į nugarą.

Fantastiškai žaidė Thomas Walkupas – po dviejų jo taiklių tritaškių rezultatas paskutinio kėlinio viduryje buvo lygus 58:58. Maskviečiai vėl truktelėjo į priekį, bet tuomet iniciatyvos ėmėsi Lukas Lekavičius. Jis likus žaisti 45 sek. išlygino rezultatą 69:69.

Šiame amžiuje CSKA Eurolygoje įveikė Kauno ekipą 20 kartų, o „Žalgiris“ tarpusavio mūšiuose laimėjo triskart. Visos trys Lietuvos čempionų pergalės buvo pasiektos nuo 2017 metų sausio. Maskviečiai savo aikštėje žalgiriečiams iki ketvirtadienio rungtynių nepralaimėjo nė karto – triumfavo visus 11 sykių.

Kitą savaitę, gruodžio 13 dieną, Kauno „Žalgirio“ laukia rungtynės namuose su Valensijos „Basket“ komanda.