D. Bugavičiaus žudikų byloje – kraupūs liudijimai - Kas vyksta Kaune

D. Bugavičiaus žudikų byloje – kraupūs liudijimai

Nerijus Povilaitis 2019/12/02 10:46
Vita Jukutienė Kauno apygardos teisme / DELFI nuotr.

Kauno apygardos teisme toliau nagrinėjama šešėlinio pasaulio atstovo Deimanto Bugavičiaus nužudymo byla. Pirmadienį vykstančiame posėdyje parodymus turėtų duoti vienintelė tiesioginė egzekucijos liudininkė, D. Bugavičiaus mylimoji Vita Jakutienė.

Kartu su nužudytuoju, automobilyje buvusi moteris samdomo žudiko kulkų išvengė tik atsitiktinumo dėka. Tyrimo metu jos parodymai tapo itin svarbūs, moteris teigė įsidėmėjusi D. Bugavičių sušaudžiusio žudiko veido bruožus, vėliau jį atpažino iš fotografijos.

Byloje pradėtas įrodymų tyrimas

Kauno šešėlinio pasaulio atstovo, vienu „Agurkinių“ gaujos lyderių vadinto D. Bugavičiaus nužudymu veikiant organizuotoje grupėje kaltinimai pareikšti dviem Estijos piliečiams – Hansui Erikui Ehvertui ir Arle Grabbi bei kauniečiui Ričardui Baikai.

Bylos duomenimis, R. Baika veikė kaip tarpininkas tarp nužudymo užsakovų bei vykdytojų estų, jiems perdavė ginklus, talkino įvykdant nusikaltimą, padėjo pasislėpti. Nužudymo užsakovu įvardinamas Ispanijoje suburtos nusikaltėlių gaujos vadeiva, kadaise Klaipėdoje gyvenęs Sergejus Beglikas.

Pirmadienį į Kauno apygardos teisme prasidėjusį teismo posėdį atvyko visi nukentėjusieji, D. Bugavičius tėvai, brolis ir velionio draugė V. Jakutienė. Konvojaus pareigūnai atvesdino visus tris suimtus teisiamuosius. Byloje oficialiai pradėtas įrodymų tyrimas, valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras pagarsino kaltinamąjį aktą.

Teismui pasiteiravus, ar pripažįsta pareikštus kaltinimus, visi trys pareiškė kaltinimus supratę, tačiau kaltais neprisipažįstantys. Parodymus teisiamieji sutiko duoti tik apklausus visus liudininkus.

Šiame posėdyje planuojama apklausti visus nukentėjusiuosius, tarp kurių reikšmingiausi bylai, tiesioginės nusikaltimo liudininkės V. Jakutienės parodymai.

Su D. Bugavičiumi teigė draugavusi, bet kartu nuolat negyvenusi

Šiame posėdyje apklausti visi nukentėjusieji, tarp kurių ir tiesioginė nusikaltimo liudininkė, D. Bugavičiaus mylimoji V. Jakutienė. „Sunku kalbėti apie tai, kas vyko prieš ketverius metus, su tuo gyvenu kiekvieną dieną“, – prašydama užduoti klausimus teismui sakė V. Jakutienė.

Ji minėjo su D. Bugavičiumi susipažinusi socialiniame tinkle Facebook, prieš jam patenkant į laisvės atėmimo vietą. Atlikus bausmę jų draugystė tęsėsi toliau, tačiau su D. Bugavičiumi vilnietė V. Jakutienė tikino kartu nuolatos negyvenusi. Moteris taip negalėjo atsakyti, dėl ko, jos nuomone, D. Bugavičius galėjo tapti samdytų žudikų auka. „Nei manęs, nei šeimos neapkraudavo problemomis, net jeigu jų ir turėjo“, – prisiminė V. Jakutienė.

V. Jakutienė įtariamą žudiką atpažino teismo salėje

Šiame posėdyje planuojama apklausti visi nukentėjusieji, tarp kurių, tiesioginė nusikaltimo liudininkė, D. Bugavičiaus mylimoji V. Jakutienė. „Sunku kalbėti apie tai, kas vyko prieš ketverius metus, su tuo gyvenu kiekvieną dieną“, – prašydama užduoti klausimus teismui sakė V. Jakutienė.

Paklausta apie nužudymo aplinkybes, moteris minėjo lemtingąją dieną kartu su mylimuoju D. Bugavičiumi, jo draugu Gija Zabachidze žaidę boulingą, vėliau užsukę pas kitą draugą, šio neradus namuose, grįžo namo, prie kotedžų, kur butą nuomojosi D. Bugavičius. Ji minėjo, kad užpuolimas įvyko likus kelioms minutėms iki vidurnakčio.

„Atvažiavome į kiemą ir mus užpuolė. Tai buvo sidabrinės spalvos automobilis, iš keleivio pusės išlipo asmuo su ginklu rankose ir atsistojo tiesiai prieš mus. Jis buvo šaliku prisidengęs apatinę veido dalį, su gobtuvu, kažkokius veido bruožus įsidėmėjau, žmogus stovėjo prieš du metrus, o šūviai buvo pavieniai, ne visi kartu“, – sakė V. Jakutienė.

Ji patikslino, kad prieš pat mylimojo sušaudymą ji automobilyje miegojusi ant D. Bugavičius peties, o prabudusi pamatė artėjantį žudiką. Jis ėjo ištiesęs į priekį ginklą, kelis kartus šovė. „Vizualizacijos tikrai nepamiršiu gyvenime. Po antro šūvio pasilenkiau, sakiau, kad spaustų „gazą“ ir važiuotų iš čia, bet jis nereagavo“, – prisiminė V. Jakutienė.

Svarbi liudininkė prisiminė, jog pareigūnai jai davė atpažinti keliolika nuotraukų, iš kurių ji nurodė du panašiausius žmones. Tai įvyko nuo nusikaltimo praėjus porai metų. Moteris teigė, jog žudiko veidas jai taip aiškiai įstrigęs atmintyje, jog galinti atpažinimo procedūrą pakartoti ir šiandien.

Paklausta, ar D. Bugavičių sušaudęs žmogus šiuo metu yra teismo salėje, ji nurodė vieną teisiamųjų – A. Grabbi bei patikslino, kad jis panašiausias iš kitų dviejų teisiamųjų.

Įtariamieji Deimanto Bugavičiaus nužudymu / DELFI nuotr.

Velionio tėvas teigia nenorintis pasipelnyti

„2015 metų lapkričio 7 dieną, apie 3 val. nakties paskambino sūnus Deividas ir pranešė, kad nužudytas brolis. Klausiau, ar reikia atvažiuoti, kurioje vietoje. Sakė, kad nereikia, įvykio vietoje dirba policija“, – teisme pasakojo velionio tėvas Raimundas Bugavičius.

Jis minėjo sūnų Deimantą paskutinį kartą matęs likus savaitei iki jo nužudymo, o kuo jis vertėsi, minėjo nežinantis. „Kai susitikdavome, apie tai nešnekėdavome. Jis buvo pakankamai uždaras. Matydavomės kartą savaitėje, dažniausiai jis pas mane atvažiuodavo. Apie santykius su V. Jakutiene esu girdėjęs, bet jie man buvo nepriimtini“, – sakė R. Bugavičius.

Velionio tėvas vienintelis nukentėjusiuoju pripažintas asmuo, byloje nepareiškęs jokio civilinio ieškinio. Paklausus, kodėl jis nepasinaudojo šia teise, jis pareiškė nenorintis pasipelnyti iš sūnaus žūties. „Aš vadovaujuosi savo moraliniais įsitikinimais. Mano ieškinys tikrai neprikels sūnaus, tai nėra pasipelnymo objektas“, – sakė velionio tėvas ir pareiškė tikintis, kad žudikai sulauks maksimalios bausmės.

Didžiausias ieškinys – V. Jakutienės, jos dukra pripažinta nukentėjusia

Nukentėjusiais byloje pripažinti D. Bugavičiaus tėvai ir velionio draugė, jo dukters motina V. Jakutienė. Ji teismui pateikė tiek savo, tiek ir dukros vardu ieškinį, kurio suma – 1 mln. 854 tūkst. eurų.

Velionio D. Bugavičiaus tėvas teisme pareiškė civilinio ieškinio neteiksiantis, o velionio motinos ir brolio ieškinių suma – 600 tūkst. eurų.

Nužudytojo motina: įsigijęs verslo liudijimą sūnus prekiavo rūbais

Nužudytojo motina Aušra Bugavičienė pasakojo lemtingą dieną susitikusi su abiem sūnumis – Deimantu ir Deividu. O naktį sulaukusi telefono skambučio ir sužinojo, jog sūnus – nužudytas. Moteris nedetalizavo, kuo vertėsi jos sūnus. Ji sakė, kad likus mėnesiui iki tragedijos sužinojusi, jog sūnus Deimantas turi artimą draugę V. Jakutienę.

‘“Išėjęs iš įkalinimo įstaigos jis kreipėsi į Darbo biržą, nusipirko verslo liudijimą ir dirbo, prekiavo rūbais. Kiek žinau, jis nuomojosi butą, kuriame gyveno vienas, o pas jį atvažiuodavo V. Jakutienė. Deimantas buvo uždaras žmogus, į jo santykius nenorėjau lįsti. Kartą paklausus apie asmenį gyvenimą jis sakė, kad šiuo metu yra su V. Jakutiene, kaip viskas klostysis toliau, bus matyti“, – sakė A. Bugavičienė.

Teismo paklausta apie pareikštą 300 tūkst. eurų civilinį ieškinį, sūnaus netekusi motina kalbėjo emocingai.

„Aš jį pagimdžiau, užauginau, kad jiems suteikė teisę jį žudyti?“, – sakė A. Bugavičienė, pareikšdama, kad sūnaus gyvybė neišmatuojama jokia pinigų suma.

Apie nužudytojo veiklą brolis sakė nieko nežinojęs

Duodamas parodymus teisme nužudytojo brolis Deividas mažai ką galėjo pasakyti apie asmeninį velionio gyvenimą, minėjo nežinantis nei už ką jis buvo teisiamas ir pateko į įkalinimo įstaigą, nei juo vertėsi išėjęs į laisvę. Apie įvykdytą nužudymą jam pranešė telefonu paskambinęs draugas.

„Man paskambino draugas, buvo šokas, negalėjau patikėti. Mane nuvežė į įvykio vietą, buvo dvigubas šokas. Mačiau brolio „Mercedes“, kurio visas priekis sušaudytas“, – sakė D. Bugavičius. Paklausus apie asmeninius velionio D. Bugavičius santykius ir pragyvenimo šaltinį, jo brolis minėjo mažai ką galinti pasakyti. Jis sakė dirbantis užsienyje, statybose, o į Lietuvą grįžtantis kartą per du – tris mėnesius.

Velionio brolis yra pareiškęs 300 tūkst. eurų ieškinį. Paprašytas pagrįsti šią sumą, jis užsiminė negalintis žmogaus gyvybės vertinti pinigais. „Aš manau, dydis negali įvertinti žmogaus gyvybės. Jeigu šią sumą gausiu, nors brolio tai neprikels, manau padės sergantiems vaikams, vaikų namams. Ką gausiu, tą paaukosiu“, – sakė Kaune nužudyto šešėlinio pasaulio veikėjo brolis.

D. Bugavičiaus šeima ir mylimoji V. Jakutienė / DELFI nuotr.

Sugriežtino kaltinimus

Velionio šeimos nariams, broliui ir motinai atstovaujantis advokatas Kęstutis Jonaitis praėjusiame posėdyje teismui pateikė prašymą dar labiau sugriežtinti prokurorų pareikštus kaltinimus D. Bugavičaus nužudymu kaltinamiems asmenims.

Savo prašymą griežtinti kaltinimus ir taip dar labiau apsunkinti teisiamųjų padėtį advokatas grindė tuo, jog D. Bugavičius nužudytas panaudojat du 9 mm kalibro pistoletus bei jais atliekant ne mažiau, kaip 12 šūvių. Nors prokuroras ir prieštaravo šiam prašymui, teismas jį patenkino ir kaltinimai papildyti juos dar labiau sugriežtinant.

Savo kaltę teisiamieji kategoriškai neigia

Estijos piliečių advokatai anksčiau minėjo, kad jie abu klientai kategoriškai neigia savo kaltę. Gynėjai negailėjo priekaištų ikiteisminį tyrimą atlikusiems policijos pareigūnais, byloje surinktus įrodymus vadino tik prielaidomis, kaltino pareigūnus neva darius psichologinį spaudimą reikalaujant prisipažinti. Savo nekaltumą teismo posėdyje deklaravo ir estas A. Grabbi, kuris kaltinamas paleidęs mirtinus šūvius į D. Bugavičių.

„Aš esu visiškai nekaltas“, – sakė kaltinamajame akte nužudymo vykdytoju vadinamas A. Grabbi Jie sakė norintis, kad visi teismo posėdžiai būtų atviri, o pareikštus kaltinimus vadino suklastotais.

Estas tai pat prašė, kad teismas įvertintų jį neva apšmeižusius liudininkus, kurie sugadino jam gyvenimą. Kiti teisiamųjų advokatai taip pat prašė, o jog nagrinėjant bylą būtų apklausti įslaptinti liudininkai, kurių parodymais paremti kaltinimai teisiamiesiems.

Suabejojo V. Jakutienės parodymais, prašė juos patikrinti

Praėjusiame teismo posėdyje pagrindiniu egzekutoriumi įvardinamo Arle Grabbi advokatė teismui pateikė su velionio mylimosios V. Jakutienės parodymais susijusį prašymą. Bylos duomenimis, būtent kartu su D. Bugavičiumi automobilyje buvusi V. Jakutienė vėliau iš nuotraukos atpažino mirtinus šūvius paleidusį A. Grabbi.

Advokatė teismo prašė atlikti eksperimentą bei nustatyti, ar V. Jakutienė galėjo pastebėti žmogaus veido bruožus.

„Ar įmanoma nustatyti V. Jakutienės nurodytomis sąlygomis, nakties metu iš 4 – 5 metrų atstumo, įžiūrėti gobtuvą užsidėjusio, pusę veido šaliku dengiančio asmens veido bruožus“, – teismo prašymą atlikti eksperimentą grindė advokatė Galina Kardanovskaja.

Kaltinimą byloje palaikantis Generalinės prokuratūros prokuroras Zdislavas Tuliševskis šį prašymą siūlė atmesti, kaip neįgyvendinamą. Pasak kaltintojo, neįmanoma tiksliai atkurti aplinkybių, kuriomis buvo nužudytas žmogus.

„Neįmanoma atkurti situacijos, kai tavo akivaizdoje žudomas žmogus”, – sakė prokuroras bei tikino, jog esama daug kitų aplinkybių, tokių, kaip V. Jakutienės atmintis, gebėjimas tam tikroje situacijoje įsiminti detales ir vėliau jas atpasakoti.

Kiti advokatai prašė netgi surengti išvažiuojamąjį teismo posėdį nusikaltimo vietoje, kad visi galėtų objektyviai įvertinti visas aplinkybes, taip pat ir sąlygas, kurioms esant itin svarbi liudininkė V. Jakutienė įsidėjo samdomą žudiką kurį vėliau iš nuotraukos atpažino. Tačiau teismas prašymą surengti eksperimentą atmetė, nurodydamas, jog neįmanoma atkurti analogiškų aplinkybių, kokios buvo nusikaltimo padarymo metu.

Liudininkių parodymai uždavė dar daugiau mįslių

Praėjusiame teismo posėdyje buvo apklaustos kelios liudininkės, tačiau jos reikšmingų bylai aplinkybių nenurodė. Netoli nusikaltimo vietos, Šilainių rajone gyvenančios kaunietės pasakojo išgirdusios šūvius, o tada pamačiusius greitai apsisukantį bei nuvažiuojantį sidabrinės spalvos automobilį.

Taip pat minėjo girdėjusios moters, ko gero kartu su D. Bugavičiumi buvusios V. Jakutienės šauksmus bei raginimus greičiau kviesti pagalbą. Nei viena parodymus davusių liudininkių paties nusikaltimo momento nematė, tad nusikaltėlių veidų atpažinti negalėtų.

Tiesa, viena apklaustų moterų minėjo prieš nusikaltimą pastebėjusi atvažiuojant jai įtarimą sukėlusį automobilį su užsienio šalies registracijos numeriais bei iš jo išlipančius du vyrus. Anot kaunietės, vairuotojas buvo aukštesnis ir šviesus, o keleivis – žemesnis bei tamsesnis.

Veidų moteris sakė neįsidėmėjusi, nes buvę tamsu. Į šiuos parodymus gana audringai sureagavo abu teisiami estai, kurių vienas iš tiesų tamsesnis, o kitas – šviesesnis. Tačiau stikliniame narve jiems atsistojus vienam šalia kito paaiškėjo, kad abiejų vyrų ūgiai beveik nesiskiria.

D. Bugavičius savo vairuojamame automobilyje „Mercedes-Benz“ buvo nušautas 2015-ųjų lapkričio 6-ąją Kaune. Įtariamiesiems gresia laisvės atėmimas nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA