Šalia Nemuno salos Kaune gims prestižinis gyvenamasis ir verslo rajonas – Kas vyksta Kaune

Šalia Nemuno salos Kaune gims prestižinis gyvenamasis ir verslo rajonas

Organizatorių nuotr.

SBA grupės įmonė „Urban Inventors“ Kaune kairiajame Nemuno krante, netoli numatomo M.K. Čiurlionio koncertų centro, vystys išskirtinį gyvenamųjų pastatų kompleksą ir verslo centrą.

Architektūrinę koncepciją, kaip išplėtoti šalia upės H. ir O. Minkovskių gatvėje esančią teritoriją, parengė nacionalinės premijos laureato Rolando Paleko architektų studija. Šie pasiūlymai tęsia pernai parengtos viso kairiojo Nemuno kranto Kaune plėtros architektūrinės vizijos idėjas, rašoma pranešime spaudai.

Atgims kairysis Nemuno krantas

„Nepelnytai užmiršta buvusi pramoninė teritorija virs gyvu ir organišku rajonu gamtos apsuptyje. Rengdami architektūrinę koncepciją išnaudojame unikalią galimybę kurti miestą veidu atsisukus į Nemuną. Darniai sujungus gyvenamąją, biurų ir paslaugų funkcijas, naujojo kvartalo laikrodis su žmonėmis tiksės 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Ir visa tai – didžiausios Lietuvos upės, Aleksoto šlaitų miškų, Nemuno salos ir Kauno senamiesčio kaimynystėje“, – sako R. Palekas.

Pasak jo, naujojo rajono koncepcija parengta atsižvelgiant į kompleksinę kairiojo Nemuno kranto urbanistinę viziją, kuri visuomenei pristatyta šių metų pradžioje. Pagal šią pradedamą įgyvendinti viziją, šalia SBA grupės vystomo naujojo rajono teritorijos ateityje bus gausu traukos objektų.

Kairiajame Nemuno krante miestas planuoja koncertų centrą. Kaimynystėje esančioje Nemuno saloje, kurioje jau yra „Žalgirio arena“, numatoma statyti vandens sporto centrą bei Mokslo muziejų. Salą su projekto teritorija taip pat numatoma sujungti nauju pėsčiųjų-dviratininkų tiltu. Šiuo metu jau įvykęs architektūrinis konkursas, išrinktas laimėtojas, pradėti parengiamieji darbai.

Rajonas – gamtos apsuptyje

Naujasis rajonas bus lengvai pasiekiamas ir labai arti miesto centro, tačiau apsuptas gamtos – natūralių Nemuno krantinių, vieno didžiausių Kauno parkų – Nemuno salos ir Aleksoto šlaitų žaluma.

R. Paleko teigimu, gamtos artumas diktavo ir architektūrinius naujojo rajono sprendinius. Siekiant sukurti projektuojamos teritorijos vizualinį ir emocinį ryšį su Nemunu, pirmojo vystymo etapo teritorijoje išnaudotas natūralus krantinės reljefo kitimas ir numatytos besileidžiančios upės link pėsčiųjų gatvelės.

Naujasis rajonas / Organizatorių nuotr.

Atsižvelgiant į natūralios gamtos apsuptį bei dominuojančius tolimus apžvalgos taškus, pasirinkta nuosaiki architektūra ir atpažįstamo silueto pastatai. Parenkant pastatų apdailos medžiagas ir gerbūvio elementus, siekiama darnios integracijos į aplinką ir kartu išsaugoti vieno seniausių Lietuvoje buvusio upių uosto nuotaiką.

„Kiekvienas pastatas yra atitrauktas vienas nuo kito tokiu atstumu, kad būtų užtikrinta natūrali šviesa, ir būtų sukurtos properšos vaizdams ir gamtos įsiliejimui į kvartalą. Butai bus projektuojami taip, kad gyventojai pro langus ir iš lodžijų galėtų stebėti upės tėkmę arba žvelgti į miškingus Aleksoto šlaitus“, – sako R. Palekas.

„Naujasis rajonas „pasmerktas“ tapti prestižiniu dėl vietos, vientisos plėtros vizijos, aukščiausios kokybės, organiškos architektūros pastatų ir jaukių viešųjų erdvių. Pagal koncepciją, pirmajame 2,5 ha teritorijos vystymo etape H. ir O. Minkovskių gatvėje iškils tvarus biurų pastatas bei penki gyvenamieji namai ant Nemuno kranto. Juose bus įrengti 145 butai. Arčiau gatvės suplanuoto verslo centro plotas sudarys apie 10 000 kv. metrų. Visą pastatų kompleksą sujungs požeminė automobilių aikštelė“, – sako naująjį kvartalą vystančios SBA grupės įmonės „Urban Inventors“ vadovas Lionginas Šepetys.

Dėmesys viešosioms erdvėms

Jo teigimu, būsimajame kvartale projektuojamas biurų pastatas atspindės šiuolaikiškas ir inovatyvias architektūros, statybos technologijų tendencijas. Ypač didelis dėmesys skiriamas pastato funkcionalumui, lankstumui, logiškam išplanavimui ir patogiam darbuotojų bei lankytojų srautų užtikrinimui.

Verslo centras bus ergonomiškas, taupantis energiją ir draugiškas aplinkai. Išskirtinė kairiojo kranto savybė yra neribotas priėjimas prie Nemuno. Stiprinant šią vertybę, tarp gyvenamųjų namų ir upės projektuojama viešoji krantinės erdvė – promenada, pritaikyta pėstiesiems ir dviračių eismui. Šalia gyvenamųjų namų numatyta vaikų žaidimų aikštelė, žaliuojantys kiemai.

Šiuo metu naujojo rajono architektūriniai pasiūlymai yra viešinami. „Urban Inventors“ statybas numato pradėti kitų metų antroje pusėje. Iš viso į 2,5 ha sklypo H. Ir O. Minkovskių g. vystymą SBA grupė numačiusi investuoti apie 50 mln. eurų, o detalios investicijos pirmojo etapo darbams paaiškės po galutinio architektūrinės koncepcijos patvirtinimo.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA