Viską prametęs „Žalgiris“ Eurolygoje pralaimėjo penktą kartą iš eilės | Kas vyksta Kaune

Viską prametęs „Žalgiris“ Eurolygoje pralaimėjo penktą kartą iš eilės

„BC Žalgiris“ „Facebook“ nuotr.

Kauno „Žalgirio“ (3-8) krepšininkai Eurolygos vienuoliktajame ture išgyveno tolimų metimų krizę ir išvykoje 62:69 (7:15, 19:17, 20:15, 16:22) nusileido Berlyno ALBA komandai. Lietuvos čempionai Eurolygoje patyrė jau penktąją nesėkmę iš eilės.

Mačo pradžioje Lietuvos čempionai netaikliai šaudė iš toli, tačiau antrą progą susikūrė Jockas Landale‘as, o baudų mesti stojo Paulius Jankūnas – 3:2. Puolimą judino aštriai sužaidęs Lukas Lekavičius, bet kol kauniečiai toliau neprisitaikė iš tritaškio zonos, pirmą kėlinį pirmaudami 7:15 jau užbaigė varžovai.

Antrasis kėlinys startavo Zacho LeDay bandymu užvesti komandą, perėmus kamuolį atsilikimą iki 13:18 mažino viską sutvarkęs Edgaras Ulanovas. Žaidimo skonį pajutęs Z. LeDay pralaužė ledus iš tolimos distancijos, pražangos nepaisydamas pasižymėjo Nigelas Hayesas – 18:23. „Žalgirio“ puolimą toliau savo rankose laikė Z. LeDay, bet keletą kartų nepasinaudojus gerais šansais, deficitas šoktelėjo iki 22:30. Užsitęsusią kauniečių tylą nutraukė L.Lekavičius, baudų metimais rezultatą 26:32 pirmoje dalyje užfiksavo P. Jankūnas.

Po didžiosios pertraukos savo taškų kraitį atsidarė Thomasas Walkupas, veidu į krepšį žaidė atsilikimą iki 32:34 mažinęs Z. LeDay. Savo paties netaiklų metimą kartojo L.Lekavičius, pražangos nepaisė N. Hayesas, o spurtą iki 14:0 tęsė pražangas provokavęs Edgaras Ulanovas – 40:34. Prie baudų metimų linijos dar kartą stojo E. Ulanovas, bet iniciatyvą vėl perėmė į priekį 41:42 įsiveržę ALBA krepšininkai. Po pasitarimo vos antrą svečių tritaškį smeigė N. Hayesas, gražiai sužaidė komandos kapitonas P. Jankūnas – 46:42. Tiesa, penkiais taškais be atsako kėlinį užbaigė į priekį minimaliu pranašumu 46:47 atsiplėšę šeimininkai.

Gerą atkarpą ALBA tęsė ketvirtojo kėlinio pradžioje ir atitrūko iki 46:51. Vienas pats gynybą laužyti ėmėsi L. Lekavičius, savo žodį tarė T. Walkupas – 50:53. Kol žalgiriečiai pro šalį mėtė iš toli, varžovai surengė dar vieną spurtą ir žingsnis po žingsnio artėjo pergalės link (50:58). Antroje ketvirčio dalyje gražiu prasiveržimu nustebino Artūras Milaknis, ne ką mažiau gražų reidą atliko K. C. Riversas – 54:60.

Laikui tirpstant situacija dar labiau komplikavosi ir kauniečiai atsidūrė ant bedugnės krašto atsilikdami 54:64. T. Walkupas asistavo J. Landale‘ui, tačiau likus 104 sekundėms, skirtumas tarp komandų pasiekė naujas aukštumas – 56:69. Kamuolį puolime dar ėmė J. Landale‘as, atsilikimą iki vienaženklio 62:69 sumažino L. Lekavičius.

„Žalgiris“: Z. LeDay 15 (3 per. kam.), L. Lekavičius 12 (5/7 dvit.), N. Hayesas 7, E. Ulanovas 7, J. Landale‘as 6 (7 atk. kam.), P. Jankūnas 5, T. Walkupas 4 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), K. C. Riversas 4, A. Milaknis 2.

ALBA: N. Giffey 13 (5 atk. kam.), M. Hermannssonas 11 (3 per. kam.), M. Erikssonas 10, L. Nnoko 10.