Kauniečiai gali jaustis saugiau – nustatyti miestą niokoję jaunuoliai – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai gali jaustis saugiau – nustatyti miestą niokoję jaunuoliai

„Kas vyksta Kaune“ montažas

Kauno apskrities policijos pareigūnai, profesionalaus ir operatyvaus darbo dėka, nustatė vaizdo kameromis užfiksuotus jaunuolius, kurie lapkričio 17 d. apmėtę mečetę, išdaužė maldos namų langus. Policijos pareigūnams atliekant tolimesnius ikiteisminio tyrimo veiksmus, paaiškėjo, kad tai ne vienintelis jaunuolių galimai padarytas nusikaltimas.

Kaip skelbiama pranešime spaudai, bendraujant su religinėmis bendruomenėmis, tikrinant gautą pilietiškų gyventojų informaciją, buvo iš viso nustatyti trys asmenys: 17-metis, 18-metis ir 15-metė mergina.

Vienas iš jų, 17-metis, įtariamas dalyvavęs kartu tik apgadinant mečetę, o likę du jaunuoliai įtariami lapkričio 26 d. Kaune, Savanorių prospekte, padegę namą ir lapkričio 23 d. ant Kauno žydų religinės bendruomenės informacinės lentos aerozoliniais dažais užrašę užrašą „Heil Hitler“.

Šiuo metu vykdomos jaunuolių apklausos ir kiti tolimesni ikiteisminio tyrimo veiksmai, kadangi gali paaiškėti ir daugiau įvykdytų nusikalstamų veikų. Artimiausiu metu bus priimtas procesinis sprendimas dėl įtarimų reiškimo: 18-metis jaunuolis sulaikytas, 15-metė mergina perduota tėvų priežiūrai.

Už turto sunaikinimą ar sugadinimą ir kurstymą prieš bet kokios tautos, rasės, etninės, religinės ar kitokią žmonių grupę, pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d., 170 str. 2 d. gresia laisvės atėmimas iki penkerių metų.

„Vaizdą fiksuojančių įrenginių dėka galima kur kas operatyviau išaiškinti užfiksuotas nusikalstamas veikas ir net užkirsti kelią joms. Kaune artimiausiu metu pradės veikti dar daugiau vaizdo stebėjimo kamerų, kurių dėka kauniečiai galės jaustis dar saugesni, kadangi policijos pareigūnai turės galimybę stebėti daugelį miesto erdvių, parkų, prieigų, ko anksčiau daryti nebuvo galimybių“, – teigia Kauno apskr. VPK viršininkas Elanas Jablonskas, besidžiaugdamas pilietiškais gyventojais, kurie nėra pakantūs ir informuoja pareigūnus apie matomas nusikalstamas veikas.

Policijos pareigūnai primena, kad vien šiemet stebint miestą vaizdo stebėjimo kameromis buvo užfiksuota daugiau nei 1160 administracinių teisės pažeidimų, nustatytos 8 nusikalstamos veikos ir sulaikyta 14 asmenų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA