Mineralinio vandens „Vytautas“ gamintojui teks sumokėti solidžią sumą R. Berankiui – Kas vyksta Kaune

Mineralinio vandens „Vytautas“ gamintojui teks sumokėti solidžią sumą R. Berankiui

I. Gelūno nuotr.

Kauno apygardos teismas antradienį nusprendė tenkinti garsaus tenisininko Ričardo Berankio ieškinį ir priteisė jam iš bendrovės „Birštono mineraliniai vandenys“ 87,5 tūkst. eurų skolą.

Kaip pranešė teismas, bendrovė taip pat turės atlyginti per 12 tūkst. eurų tenisininko bylinėjimo išlaidų.

R. Berankis kreipėsi į teismą, prašydamas priteisti jam iš atsakovės skolą, kuri atsirado netinkamai vykdant 2015 metais tarp šalių sudarytą bendradarbiavimo sutartį.

Pagal šią sutartį tenisininkas penkerių metų laikotarpiui suteikė bendrovei teisę gaminamos produkcijos populiarinimo tikslais naudoti jo vardą, atvaizdą ir įvaizdį, taip pat įsipareigojo dalyvauti bendrovės organizuojamuose ar kuruojamuose viešuose renginiuose, filmavimuose ir fotografavimuose.

„Birštono mineraliniai vandenys“ teisme tikino negavę to, ko tikėjosi iš bendradarbiavo sutarties ir nurodė, kad R. Berankis beveik iš viso nedalyvavo jų renginiuose, iš esmės pažeidė sutarties sąlygas, todėl bendrovė sutartį nutraukė 2016 metų lapkritį.

Pasak teismo, šalys nesutarė, kaip vertinti tarp jų pagal bendradarbiavimo sutartį susiklosčiusius teisinius santykius, tačiau teismas sprendė, kad bendradarbiavimo sutartimi abi šalys prisiėmė teises ir pareigas, kurių turinys patvirtina, jog sutartis yra dvišalė ir atlygintinė.

Sutartis buvo sudaryta penkeriems metams, joje numatyta, kad kasmet iki gruodžio 24 dienos „Birštono mineraliniai vandenys“ turi sumokėti R. Berankiui po 20 tūkst. eurų, o ieškovas įgijo teisėtą lūkestį gauti sutartyje nustatytais terminais, nustatyto dydžio pinigines lėšas ir papildomą 2,5 tūkst. eurų paramą už kiekvieną dalyvavimą turnyruose.

Teismas nepripažino, kad šalių sudaryta sutartis buvo nutraukta 2016 metų lapkritį, todėl atsakovė turėjo ir toliau vykdyti sutartimi prisiimtus įpareigojimus.

Atsižvelgiant į tai, teismas ieškovo ieškinį tenkino ir priteisė iš bendrovės R. Berankiui sutartyje numatyta tvarka ir terminais neatliktus mokėjimus.

Šis sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT