Kauno rajono keliuose – masinė ūkininkų protesto akcija – Kas vyksta Kaune

Kauno rajono keliuose – masinė ūkininkų protesto akcija

BNS 2019/11/26 12:17
R. Tenio nuotr.

Tūkstančiai protestuojančių ūkininkų visoje Lietuvoje antradienį pradėjo įspėjamąjį protestą prieš valdžios planuojamus mokesčių pakeitimus. Kauno rajone nuo 11 valandos apie 150 traktorių stovi Babtų, Vandžiogalos ir Garliavos apylinkių seniūnijų keliuose prie pagrindinių magistralių – „Via Baltica“ ir autostrados A1.

Grūdų augintojų asociacijos administracijos vadovo Igno Jankausko teigimu, į miestų ir miestelių gatves visoje Lietuvoje turėtų išriedėti apie 2-3 tūkst. vienetų žemės ūkio technikos, o protestuotojų turėtų būti dar daugiau.

Viena protesto dalyvių, Kenos ūkininkė Eglė Gvozdovič sako, kad valdžia, didindama mokesčius, naikina Lietuvos kaimus.

„Jeigu valdžia, keldama mokesčius, sumažins ūkininkų skaičių ir išstums juos iš kaimų, tai kaimų iš viso Lietuvoje gali nelikti. Mes tiesiog bandome atkreipti dėmesį, ar tikrai Lietuva, skambiai tariant, nori nužudyti kaimus. (…) Norime atkreipt dėmesį, kad formuojamas labai neigiamas požiūris į ūkininkus, kad mes čia labai turtingi ir bagoti, tai irgi nėra tiesa“, – BNS sakė Vilniuje protestuojanti ūkininkė.

„Kadangi mūsų miestas pakankamai sudėtingas, apraizgytas magistralėmis iš visų pusių, nutarėm rinktis trijose vietose ir protestuoti ne važiuodami, bet stovėdami“, – BNS sakė Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Genutė Staliūnienė.

„Žemės ūkio technika autostrada negali važiuoti, mes norim, kad mus pamatytų kuo daugiau žmonių, norim pasakyti, kokie mes esam, kad mums yra blogai. Pravažiuodami labai daug žmonių šiandien mus palaiko, važiuoja mašinos, signalizuoja, visi mojuoja mums“, – pridūrė ji.

Pačiame Kaune, Klaipėdoje bei kituose didžiuosiuose miestuose ūkininkų protestas nenumatomas, BNS sakė I. Jankauskas.

„Šita akcija – įspėjamoji, įspėjamasis žemdirbių protestas, pasidėjęs žaliųjų kryžių statymu, kuris sutelkė ūkininkus, norime valdžios institucijoms parodyti, kad ūkininkai yra susivieniję“, – BNS sakė I. Jankauskas.

„Užsidegimas dabar yra eiti iki galo, nes esame priremti prie sienos“, – pridūrė jis.

Ūkininkai reikalauja nedidinti mokesčių, kol jų tiesioginės išmokos nesiekia Europos Sąjungos vidurkio.

„Antras reikalavimas – sustabdyti šmeižiančios ir neteisingos informacijos srautus visomis žiniasklaidos priemonėmis ir kitais būdais, nukreiptos prieš žemdirbius, dezinformuojant apie ūkininko darbą, jo svarbą. Ir reikalaujam deramos pagarbos darbui žmonių, kurie kiekvieną dieną pateikia maistą ant stalo“, – sakė I. Jankauskas.

Protesto akciją žemdirbiai pradėjo lapkričio viduryje prie kelių, laukuose statydami žalius kryžius. Anot akcijos rengėjų, tai simbolizuoja žemdirbių diskriminaciją Europos Sąjungoje, žemdirbių ir visuomenės supriešinimą. I. Jankausko teigimu, šiuo metu visoje Lietuvoje pastatyta apie 10 tūkst. kryžių.

Nesulaukę valdžios reakcijos, gruodžio pradžioje ūkininkai ketina keliauti traktoriais į Vilnių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA