Socialiniuose tinkluose užfiksuotas naktinis namo padegimas Žaliakalnyje – Kas vyksta Kaune

Socialiniuose tinkluose užfiksuotas naktinis namo padegimas Žaliakalnyje

Stopkadras

Antradienio naktį ugniagesiai skubėjo gesinti Telšių gatvėje, ant Savanorių prospekto šlaito užsiliepsnojusį medinuką. Panašu, kad akyla „Kas vyksta Kaune“ skaitytoja „Instagram“ socialiniame tinkle aptiko šio incidento ištakas – vaizdo įraše matyti, kaip asmuo į pleškantį pastatą pila degų skystį.

„Manau, turiu daugiau informacijos apie šiąnakt Savanorių pr. 63 (alternatyvus statinį žymintis adresas yra Telšių g. 2 – „Kas vyksta Kaune“) degusį namą“, – pasakojo kiek sutrikusi moteris.

Apie 10 val. atsidariusi savo „Instagram“ profilį, ji teigė pastebėjusi istoriją įkeltą kaunietės sekamo asmens. Vaizdo įrašas, kuriame padegamas namas esą buvo paviešintas prieš 7 val., vadinasi, maždaug tuo metu, kai specialiosios tarnybos gavo pranešimą apie nelaimę.

Medžiagoje matyti, kaip vyrukas neįžiūrimu veidu galiniame kieme ant namo porąkart šliūkšteli skysčio, po šio veiksmo liepsnos dar pasmarkėja. Akivaizdu, kad žmogus tikrai ne malšinti ugnies skuba ir labai abejotina jo rankose esant butelaitį vandens.

Moteris sakė teisėsaugai šio vaizdo įrašo neperdavusi. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Justina Kazragytė portalui nurodė, kad ikiteisminis tyrimas dėl šio gaisro kol kas nepradėtas. Tiesa, gali būti, taip yra dėl to, kad Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba pareigūnams dar neperdavė informacijos apie nelaimės priežastis.

Kaip primena „Kas vyksta Kaune“, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, lapkričio 26 d., 03.35 val., gautas pranešimas, kad dega namas, šalia – kitas medinis namas ir automobilis, pastato stogas degė atvira liepsna. Darbo gelbėtojams čia tikrai netrūko, jie Žaliakalnyje sukosi kelias valandas, apie 7.20 val. fiksuotoje medžiagoje matyti, kad medinukas vis dar smarkiai rūksta.

Ugniagesiai pranešė, kad nelaimės metu apdegė antrojo aukšto patalpos ir pastato konstrukcijos, nuardytas stogas. Telšių gatvės kampą rėžiantis statinys liepsnoja jau ne pirmą kartą: gaisrininkai čia važiavo 2017-ųjų kovą ir spalį. Rudenį čia degė šiukšlės, o pavasarį nukentėjo ir 1959 m. gimęs benamis.

Kaip dienraštyje „Kauno diena“ pernai rašė humanitarinių mokslų daktarė Marija Oniščik, kelis medinius namus, kuriuose daugiausia nuomojo butus, XX a. pradžioje pastatė arba perstatė Andrius Venckūnas. Tarp jų – ir šią naktį degęs pastatas, bene seniausias kvartale, pradėjęs gyvavimą kaip medinis vieno aukšto su mansarda Tiškų dvarelis, iškilęs iki 1893 m.

A. Venckūnas, dėsto M. Oniščik, 1923 m. pristatė namui antrą aukštą: „Rezultatas buvo visai neprastas: trikampių skydų armonika, skaldoma senosios mansardos stogų intarpais, teikia ilgam fasadui sudėtingą įvairovę. (…) Vos prieš kelerius metus daryti aprašai ir nuotraukos rodo namą turėjus metalinę balkono tvorelę ir grakščias metalines stogelio konsoles. Šiandien jų jau nebėra.“

Čia praėjusio amžiaus trečiajame dešimtmetyje butą nuomojosi ir šeštadieninius vertėjų susibūrimus rengti pradėjo Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė.

Nors pastatas jau senokai peržengė garbingą 100 metų ribą, į Kultūros vertybių registrą jis neįrašytas. Kauniečiai dažnai dalijasi konspiracinėmis nuomonėmis, kad tokie objektai padeginėjami, mat tvarkyti neapsimoka, įforminti griovimą sudėtinga, o sklypai tokiose vietose yra aukso vertės.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.