K.C. Riverso debiutas Kaune pažymėtas tritaškių liūtimi ir triuškinančia pergale prieš „Dzūkiją“ | Kas vyksta Kaune

delfi.lt 2019/11/24 19:17

Vienvaldis „Betsafe-LKL“ lyderis Kauno „Žalgiris“ (11/0) mače su Alytaus „Dzūkija“ pataikė net 21 tritaškį ir namuose dzūkams nepaliko jokių vilčių –102:50 (29:14, 27:10, 26:12, 20:14).

Kauno „Žalgirio“ klubas savaitgalį sulaukė į Lietuvą atvykusio 32 metų 196 cm ūgio amerikiečio K.C. Riverso, kuris jau sekmadienį starto penkete išbėgo į aikštę per namų rungtynes su svečiais iš Alytaus.

Po pirmo kėlinio šeimininkai pirmavo 29:14. Antrame ketvirtyje vaizdas nesikeitė: taškai buvo verčiami viena kryptimi.

Per du kėlinius net 13 tritaškių pataikę žalgiriečiai pirmavo 56:24. „Žalgirio“ naujokas K.C. Riversas pataikė net 5 tolimus šūvius iš 6-ių, jo sąskaitoje po pirmos rungtynių pusės jau 15 taškų.

„Mes rizikavome ant jų metimų, bet jie viską pataikė. Aišku, kad žinome, jog jie įsigijo puikų metiką ir rezultatas tai puikiai atspindi“, – per pertrauką kepurę prieš K. C. Riversą nukėlė Alytaus ekipos puolėjas Artūras Jomantas.

Kauno ekipa iškovojo didžiausią šio sezono pergalę. Praėjusią savaitę 44 taškų pranašumu (108:64) žalgiriečiai įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“, o sekmadienį alytiškius nugalėjo net 52 taškų pranašumu.

„Žalgiris“ pagerino ir šio sezono tritaškių rekordą. Kauniečiai realizavo 21 tritaškį iš 41 bandymo. Tai yra antras geriausias rezultatas lygos istorijoje. Geriausias rezultatas priklauso tam pačiam Kauno „Žalgiriui“, kuris 2004 metais į Kauno „LSU–Atleto“ krepšį įsūdė 23 tolimus metimus.

„Sintek–Dzūkijos“ gretose po traumos į rikiuotę grįžo Gabe‘as Devoe. Tai buvo jo pirmosios šio sezono rungtynės. Amerikietis pelnė 2 taškus ir surinko -4 naudingumo balus.

K.C. Riversas iš viso žaidė 19 minučių, pelnė 15 taškų (5/7 trit.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

„Žalgiris“: Martinas Gebenas 18 (30 naud. bal.), K.C.Riversas 15 (5/7 trit.), Zachas LeDay 11.

„Dzūkija“: Radoslavas Pekovičius 9, Artūras Jomantas 8, Lukas Kvedaravičius 7.

„Žalgirio“ gretose trūko Mariaus Grigonio, „Dzūkijos“ komandoje – Egidijaus Dimšos.