Išaiškėjo Kauno kalėdinės eglutės aukštis

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lapkričio 30-ąją, 18 valandą Kauno Rotušės aikštėje bus oficialiai įžiebta Kalėdų eglė, skelbiama pranešime spaudai. Renginio pavadinimas – „Kosminės Kalėdos Kaune“ leidžia nuspėti meninę aikštės dekoracijų kryptį. Jas kuriančios pripažintos Kauno menininkės Jolanta Šmidtienė ir Aušra Kleizaitė sako, kad pagrindinės miesto aikštės papuošimai leis kiekvienam pabandyti surasti savyje gyvenantį Mažąjį Princą ir jo planetą.

Šiuo metu kalėdinės dekoracijos gimsta dirbtuvėse, jas kuria didelė profesionalų komanda. Didžiosios eglės konkstrukcija su viršūne bus 22 metrų aukščio. Kalėdų medžio šakas menininkės dekoruos mistiniais, stebuklingais papuošimais, palikdamos vietos kiekvieno asmeninei fantazijai.

„Jau prieš porą metų aš turėjau tokią idėją – sukurti truputį kitokią eglę – spalvingą, kuri primintų ne vieną konkretų dalyką, bet leistų žmogui pačiam pasvajoti, įsivaizduoti, kas tai yra. Juk eglutė – tik simbolis, prasmė slypi daug giliau. Prisiminkime knygą „Mažasis princas“, kuri visiems suprantama savaip. Ji turėjo įtakos šių metų koncepcijai“, – sakė J. Šmidtienė, sukūrusi ir pernai daugybės kauniečių bei miesto svečių komplimentų pelniusią eglę.

Tradicinį kalėdinį žaliaskarės ir baltojo sniego derinį šįkart praturtins visa paletė spalvų, gimstančių procese, kuriame aktyviai dalyvauja ir A. Kleizaitė. „Ji yra prieš porą dešimtmečių atradusi, sukūrusi tokią technologiją – iš plastiko gamino skulptūrinius objektus, kurie yra kaip meno kūriniai“, – teigė J. Šmidtienė.

„Mes abidvi esame baigusios Kauno dailės institutą, Tekstilės katedrą. To, kas dabar madinga – atsakingas vartojimas, mus mokė jau prieš tris dešimtmečius. Mes viską darome atsakingai“, – kalbėjo Aušra.

Praėjusiais metais buvo pažadėta, kad didieji eglės papuošimai iš plastiko šiaudelių nebus išmesti – jie virs kitomis papuošimo formomis. „Mes pasižadėjome tai perdirbti ir vėl kažką įdomaus pagaminti iš to plastiko, tai ir darome“, – kalbėjo J. Šmidtienė.

Įspūdinga eglė bus įžiebta šventiniame koncerte „Kosminės Kalėdos Kaune“, kuriame pasirodys populiarūs šių dienų atlikėjai: Monique, Vaidas Baumila, „Antikvariniai Kašpirovskio Dantys“, Iglė, Tadas Juodsnukis, Giedrė, Jurijus Veklenko, Justinas Jarutis ir kiti. Renginio pradžia bei tiesioginė transliacija per LRT – 18 val. bei portale „Kas vyksta Kaune“. Į šventę atvyks ir Kalėdų senelis.

Renginio globėjos – Kauno miesto savivaldybės iniciatyva, Kalėdų eglė leis prie jos pridurti kiekvieno miestiečio svajonę: eglės konstrukcijos viduje bus galima palikti savo linkėjimą – kalėdinį žaisliuką.

Lapkričio 30 d. Kauno Rotušės aikštėje pradės veikti ir Kalėdų miestelis, kuris pasiūlys pramogų ir edukacinių užsiėmimų kasdien iki sausio 6-osios. Veiks kalėdinis paštas, kuris pasiūlys nemokamai išsiųsti sveikinimus ir linkėjimus artimiesiems visoje Lietuvoje. Tam bus paruošti specialūs kosminių Kauno Kalėdų atvirukai.

39 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

L. Kukuraitis ragina darbdavius bei savarankiškai dirbančius žmones registruotis dėl išmokų

Į Kauną atskraidinta dar viena apsaugos priemonių siunta medikams

Balandžio 1-osios spaudos konferencija tiesiogiai iš Vyriausybės: dalyvauja S.Skvernelis

Lietuviams – dar viena galimybė parskristi iš pagrindinio koronaviruso židinio Europoje

Advokatė atsakė į klausimą apie karantino pripažinimą „force majeure“ aplinkybe

Balandžio 1-osios spaudos konferencija tiesiogiai iš Sveikatos apsaugos ministerijos: dalyvauja A.Veryga

Balandžio 1-osios spaudos konferencija tiesiogiai iš Vyriausybės: dalyvauja K.Mažeika, L.Kukuraitis ir L.Kojala

Lietuvoje – dar 44 koronavirusu užsikrėtę žmonės

Vairuotojams aktualios permainos: didinamas maksimalus leistinas greitis

G. Nausėda: į koronaviruso testavimą reikia įtraukti naujus laboratorijų pajėgumus