Seime stringa svarstymai dėl taršių automobilių mokesčio – Kas vyksta Kaune

Seime stringa svarstymai dėl taršių automobilių mokesčio

BNS 2019/11/20 11:31
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Seime stringa taršių automobilių mokesčio svarstymai. Ekonomikos komitetas trečiadienį nutarė nesvarstyti Motorinių transporto priemonių pirmos registracijos mokesčio įstatymo projekto.

Komiteto narys Jurgis Razma BNS informavo, kad bus laukiama Europos teisės departamento išvadų.

Be kita ko, J. Razma su „valstiečiu“ Antanu Baura siūlo mokestį įvesti ne nuo kitų metų sausio, o nuo liepos. Jis taip pat siūlo numatyti mokesčio grąžinamą, jeigu automobilis per tris mėnesius po įregistravimo išregistruojamas.

Automobilių taršos mokestį jo iniciatoriai siūlo mokėti tik pirmą kartą Lietuvoje registruojant mašiną. Keičiantis jos savininkui, mokestis nebūtų imamas.

Didžiausias pirmos registracijos mokestis siektų 760 eurų, o mažiausias – 40 eurų.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika anksčiau yra sakęs, kad vis tik bus grįžtama prie ministerijos anksčiau pasiūlyto mokesčio modelio, kuriam Seimas nepritarė.

Premjeras Saulius Skvernelis yra pareiškęs, kad „valstiečių“ Valiaus Ąžuolo ir Agnės Širinskienės pasiūlytas automobilių taršos mokesčio variantas nesprendžia ekologinių problemų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT