Legendinis Kauno pastatas po rekonstrukcijos taps daugiafunkce erdve

„Laurus“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauniečiams ir ne tik jiems gerai žinomas pastatas Laisvės alėjoje, pažymėtas 82 numeriu, vėl atgyja. Skaičiavęs ne vieną legendinės kavinės „Orbita“ dešimtmetį, vėliau du „SEB banko“ dešimtmečius ir po to porą metų buvęs tuščias, 3500 kv. m pastatas šią vasarą pradėtas rekonstruoti.

Pabaigus rekonstrukciją, du trečdalius jo ploto užims „Workland“, didžiausias biurų ir bendradarbystės centras Baltijos šalyse. Pastatą valdančios investicijų bendrovės „Laurus“ investicijos į jo atnaujinimą – 1,5 mln. eurų, rašoma pranešime spaudai.

Išnuomota 90 proc. patalpų

Projektui vadovauti pasirinkta komercinio nekilnojamojo turto valdymo ir konsultacijų įmonė „BPT Real Estate“.

„Per du pirmuosius mūsų bendros veiklos mėnesius buvo pasirašytos nuomos sutartys dėl 90 proc. patalpų, todėl galime teigti, kad pirminis projekto etapas suvaldytas profesionaliai ir atsakingai“, – teigia bendrovės „Northern Horizon Capital“ atstovė Laura Kurtinaitytė.

„Šiuo metu „BPT Real Estate“ koordinuoja rekonstrukcijos procesą, vyksta rangos darbai. Pirmajame atnaujinto pastato aukšte įsikurs maisto prekių parduotuvė ir kiti prekybos operatoriai, o likusius aukštus užims „Workland“ biurų centras, kurio bendras plotas – 2000 kv. m. Numatoma, kad atnaujinto pastato nuomininkai savo veiklą pradės ateinančių metų pirmąjį ketvirtį“, – projekto statusą reziumuoja Gintarė Žemaitė, UAB „BPT Real Estate“ generalinė direktorė.

„Laurus“ nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas

Atsakinga rekonstrukcija

Pastatas yra pripažintas kultūros vertybe su iš Laisvės alėjos ir Maironio gatvės pusių išlikusiu autentišku fasadu. Rekonstrukcijos metu jis nebus keičiamas, tik atnaujinamas, laikantis numatytų reikalavimų.

Pastato vidaus planavimas bus pritaikytas nuomininkų poreikiams ir patalpos įrengtos pagal aukščiausius standartus, taip pat bus atnaujinami pastato inžineriniai įrengimai. Visi darbai ir procesai atliekami taip, kad būtų išsaugota pastato istorinė-architektūrinė vertė.

Legendinis pastatas

Šiuo metu rekonstruojamo pastato gyvenimas prasidėjo XIX a. amžiaus pabaigoje. Nuo 1897 m. čia veikė fotografijos ateljė, cukrainė ir kepykla, Vėliau antrajame aukšte buvo atidarytas kino teatras „Palas”, dar po poros metų buvo pristatytas trečiasis aukštas, kuriame įrengtos gyvenamosios patalpos.

1940 m. čia duris atvėrė pirmoji ne tik Lietuvoje, bet ir Sovietų sąjungoje kavinė-naktinis baras su programa „Orbita“, gyvavusi iki pat Lietuvos nepriklausomybės. Po Nepriklausomybės atkūrimo šiame pastate apie 20 m. veikė „SEB banko“ padalinys.

22 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno rajone į gyvenamojo namo kiemą nukrito lėktuvas: žuvo du žmonės

Narkomanų problemas sprendžia „vartojimo kambariai“: ar reikia tokių Kaune?

Kauniečių dizainerių idėjos pelnė tarptautinės architektų komisijos pripažinimą

Savaitgalį vykdyto reido metu nepilnamečiui jau devintą kartą išrašyta bauda noro vairuoti nesustabdė

98-osios sukakties proga Nacionaliniame M. K. Čiurliono muziejuje - išskirtinė paroda

Sekmadienį atnaujinami traukinių tvarkaraščiai tarp Vilniaus ir Kauno

Sinoptikai įspėja: naktį – stiprus vėjas, kai kurie keliai bus slidūs

Skandalingoji kauniečio R. Alijevo byla: kaltinamasis išteisintas, tačiau pagrindinė mįslė – neįminta

Elektronine bankininkyste pasipiktinusi kaunietė: kaip viską suspėti senjorui?

Šeštadienį Rotušės aikštė pakvipo „Maltiečių sriuba“: siekiama gražaus tikslo