Graikų riešutas „Žalgiriui“ ir antrą kartą buvo per kietas | Kas vyksta Kaune

Graikų riešutas „Žalgiriui“ ir antrą kartą buvo per kietas

Praėjusį penktadienį nuriję karčią piliulę Pirėjuje, antradienį Eurolygos devintojo turo rungtynėse savo arenoje žalgiriečiai stojo į kovą su kitu Graikijos krepšinio milžinu Atėnų „Panathinaikos“. Antrajame kėlinyje svečius paleidę „Žalgirio“ krepšininkai sugrįžo į rungtynes, tačiau galiausiai įsirašė šeštą stipriausios Europos lygos pralaimėjimą 85:86.

Ginčo kamuolį atkovojęs „Žalgirio“ starto penketas (Thomasas Walkupas, Nigelis Hayesas, Zackas LeDay, Marius Grigonis ir Edgaras Ulanovas) rengė staigią ataką, bet kamuolys į krepšį nekrito. Užpulti iškart nesisekė ir svečiams. Antruoju bandymu žalgiriečius pirmyn vedė lengvą metimą iš po krepšio „radęs“ M. Grigonis – 2:0. Geros situacijos baudos aikštelėje nepavyko išnaudoti Z. LeDay, tačiau gausių sirgalių ovacijų sulaukė kamuolį viduryje aikštės pametęs varžovų kapitonas Nickas Calathesas, o Z. LeDay antrą ir trečią kartą jau neklydo – 6:0.

„Panathinaikos“ pirmuosius taškus pelnė tik prabėgus trims minutėms, bet greit surengę dvi rezultatyvias atakas, kurių vieną Deshaunas Thomas užbaigė tritaškiu, priartėjo per minimalų atstumą – 6:5. Kėliniui artėjant prie pabaigos, šeimininkus tempė „karštas“ Z. LeDay, sumetęs 8 taškus, o fanus užkurti pirtį vertė tolimą šūvį smeigęs T. Walkupas – 16:11. Aistras kiek malšino po minutės pertraukėlės tuo pačiu atsakęs N. Calathesas, dar vienu taikliu tritaškiu provokavęs jau apmaudo šūksnius. Pora prastų epizodų gynyboje ir iš pažiūros neblogas „Žalgiriui“ kėlinys baigėsi kauniečiams atsiliekant 16:19.

Antrojo ketvirčio pradžioje švilpimo sulaukė arbitrų užfiksuota Luko Lekavičiaus pražanga, nesutrukdžiusi Georgios Papagiannis pelnyti taškų iš po krepšio. Vis dėlto netrukus analogišką situaciją varžovų aikštės pusėje kūrė Paulius Jankūnas – 19:21. Kol „Žalgiris“ vargo puolime, „Panathinaikos“ rinko taškus nuo baudų metimo linijos – įsibėgėjus kėlinukui, šeimininkai atsilikinėjo jau 19:27.

Į priekį žalgiriečius timptelėjo varžovą ties tritaškio linija suklaidinęs ir visas baudas realizavęs Artūras Milaknis – 22:27. Puikų agresyvumą kito išpuolio metu demonstravo Beno Bentilo pražangą provokavęs E. Ulanovas, tačiau puolėjo ranka sudrebėjo – 23:27. Įspūdingą metimą po kontakto pataikė ilgai ore išsilaikęs „Panathinaikos“ amerikietis Jimmeris Fredette’as, o netrukus graikų įskraidintas tritaškis (26:34) įsiutusį Šarūną Jasikevičių vertė prašyti pertraukėlės. Nuotaikas arenoje kėlė iš toli šovęs M. Grigonis, tačiau paskutinę ketvirčio ataką tritaškiu atsakė ir Atėnų ekipos veteranas N. Calathesas – 33:41.

Trečiojo kėlinio taškų sąskaitą pirmieji vėl atsidarė „Panathinaikos“ krepšininkai, sėkmingai atakavę iš po krepšio ir pirmąkart įgiję dviženklį pranašumą – 34:45. Atsilikimą baudų metimais prabėgus kiek daugiau nei dviem minutėms švelnino E. Ulanovas. Deja, žalgiriečių spaudimas ties galine linija baigėsi Z. LeDay pražanga, o šaltų nervų N. Calathesas toliau žudė „Žalgirį“ – gynėjas iš distancijos tinklelį plėšė dukart iš eilės – 35:51.

Spurtui šeimininkus kėlė Jocko Landale’o tritaškis (38:51), taškus baudų metimais rinko E. Ulanovas, o firminį metimą viena ranka pridėjo L. Lekavičius (43:53). Visgi iki raudonumo įkaitusi Atėnų ekipos toliašaudė artilerija žalgiriečiams neleido priartėti arčiau nei 10 taškų skirtumu – tiksint priešpaskutinei ketvirčio minutei graikai palaikė solidžią persvarą – 50:62. Liūdnas perspektyvas per likusį laiką kiek nušvietė rezultatyviai kėlinį užbaigęs L. Lekavičius – 53:64.

Įkaitęs Kauno komandos gynėjas, pats ragavęs legionieriaus duonos Atėnuose, po pertraukėlės braukė „Panathinaikos“ pranašumą iki 8 taškų (55:64), bet apsiginti žalgiriečiams toliau nesisekė. Viltingą kauniečių atkarpą nutraukė Tyrese’o Rice’o trijų taškų vertės metimas, bet kurtinantį triukšmą „Žalgirio“ arenoje užkūrė savo tritaškį švystelėjęs N. Hayesas – 60:69 ir nesportinę priešininko pražangą provokavęs L. Lekavičius – 62:69.

Paskutiniam susitikimo ketvirčiui einant į pabaigą abi komandos tiesiog prapliupo tritaškiais – tinklelį raižė L. Lekavičiaus, D. Thomaso, J. Landale’o metimai (68:74), kamuolį su mėsom čia pat į krepšį grūdo G. Papagiannis – 68:76. Iki mačo pabaigos likus kiek daugiau nei minutei, „Panathinaikos“ pirmavo 74:80. Po Š. Jasikevičiaus pertraukėlės žalgiriečiams M. Grigonio rankomis pavyko nubraukti pranašumą iki 3 taškų (79:82), o likus žaisti vos 2,2 sekundės fantastišką tritaškį su pražanga sviedė A. Milaknis (85:86), tačiau žaliai baltiems stebuklo sukurti nepavyko – rungtynės pralaimėtos 85:86.

„Žalgiris“: Z. LeDay 15, L. Lekavičius 14 (4 rez. perd.), J. Landale‘as 12 (4/6 trit., 8 atk. kam.), A. Milaknis 11, E.
Ulanovas 11, M. Grigonis 9 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), T. Walkupas 6 (5 rez. perd.), P. Jankūnas 5, R. Jokubaitis 0.

„Panathinaikos“: N. Calathesas 19 (5/7 trit., 5 atk. kam., 12 rez. perd.), D. Thomasas 13 (3/4 trit., 2 per. kam.), I. Papapetrou 12 (5 atk. kam.), J. Fredette‘as 11.

Prieš svarbų mačą „Žalgiris“ paskelbė, kad antradienį susitikime rungtyniaus be Alexo Perezo. Rungtynėms su Atėnų „Panathinaikos“ ekipa buvo registruotas Karolis Lukošiūnas.

Pasirodo, Lietuvos čempionų klubas su JAV ir Meksikos pilietybes turinčiu gynėju derina sutarties nutraukimo sąlygas. Eurolygoje A. Perezas sužaidė septynerias rungtynes, per kurias vidutiniškai ant parketo praleisdavo po 10 minučių, o per jas rinko po 3,1 taško, atliko po 1,9 rezultatyvaus perdavimo bei rinko po 2,9 naudingumo balo, šiek tiek geriau legionieriui sekėsi vietiniame fronte.

Tuo metu graikai į Kauną antradienį atskrido be nuolatinio vyriausiojo trenerio – kol klubas ieško pamainos, atleistą Argyrį Pedoulakį pavaduoja asistentu buvęs Georgios Vovoras. Visgi varžovų sudėtis šį kartą buvo pati pajėgiausia, atvyko visi traumas išsigydę krepšininkai.

Kaip primenama „Žalgirio“ portale, kauniečių oponentas iš Graikijos savo šalyje per paskutinius 22 metus triumfavo net 18 kartų. Eurolygoje „Panathinaikos“ taip pat gali pasigirti neįtikėtinais pasiekimais – jau devynis sezonus paeiliui graikai patenka tarp aštuonių pajėgiausių komandų, o tai yra ilgiausia serija tarp visų komandų.

Šio sezono Eurolygos pirmajame ture namie graikai 87:82 palaužė Belgrado „Crvena Zvezda“, vėliau identiškais rezultatais 78:79 apmaudžiai pralaimėjo Vilerbano ASVEL ir Milano „AX Armani“ komandoms. Į pergalių kelią „Panathinaikos“ krepšininkai grįžo išvykoje 89:79 susitvarkę su Sankt Peterburgo „Zenit“, tuomet penktajame ture 86:103 krito Maskvoje prieš „Chimki“, bet čia pat šventė įtikinamas pergales prieš Stambulo „Anadolu Efes“ bei Valensijos „Basket“ komandas.

Nors nacionalinėse pirmenybėse Atėnų klubas yra iškovojęs visas aštuonias pergales, į Kauną varžovai atvyko ne pačiomis geriausiomis nuotaikomis, nes Graikijos taurės ketvirtfinalyje gavo sensacingą antausį nuo Patrų „Promitheas“ krepšininkų, o paskutiniame Eurolygos ture savų žiūrovų akivaizdoje po dviejų pratęsimų 105:106 nusileido Berlyno ALBA ekipai.