Kauno savivaldybės darbuotojai sės į naujus automobilius

Asociatyvi / Kaunas.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno valdininkai pritarė sprendimui, pagal kurį savivaldybės administracija išsinuomos du elektromobilius ir pirks vieną automobilį vidaus degimo varikliu. Šitaip siekiama skatinti naudotis ekologišku transportu ir mažinti taršą mieste, o keleivinio automobilio prireikė, nes turimas esą jau smarkiai susidėvėjęs.

Prireikė poros elektromobilių ir erdvaus „dyzelio“

Kaip nurodoma antradienį Kauno tarybos priimto sprendimo projekte, ne daugiau nei už 47 tūkst. eurų bus perkamas iki 9 sėdimų turintis automobilis. Tuo metu kiekvieno nuomojamo elektromobilio vertė neturėtų viršyti 45 tūkst. eurų.

Minėta keleivinė transporto priemonė turėtų būti komfortiška ir funkcionali, jai keliami kiti reikalavimai – patogumas tolimose kelionėse, ekonomiškumas, dyzeliu varomas variklis, standartinė įranga ir maža anglies dioksido emisija.

Tiesa, kaip tarybos posėdyje teigė projektą pristatęs Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjas Artūras Andriuška, Darnios plėtros ir investicijų komitetas siūlė įsigyti automobilį benzininiu varikliu. Galimas daiktas, rekomendacija pateikta turint omeny Aplinkos ministerijos parengtą automobilių taršos mokestį, dėl kurio labiausiai kliūtų dyzelinių transporto priemonių savininkams.

Nepaisant to, A. Andriuška prašė tarybos leisti pirkti automobilį dyzeliniu agregatu, mat benzininis variklis į nužiūrėtą modelį nemontuojamas – atskiru balsavimu nutarta tenkinti Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjo pageidavimą.

Moderniomis transporto priemonėmis rodys pavyzdį

Sprendimo projekte detalizuojama, kad šiuo metu Kauno savivaldybės administracijos žinioje yra du didesnės talpos automobiliai: 9 sėdimas vietas turintis „Volkswagen Transporter“ ir 7 vietas turintis „Volkswagen Multivan“. Pastarasis pagamintas 2017 m. ir nuriedėjęs 30 tūkst. km, o pirmasis – 2008 m. gamybos, jo rida siekia virš 235 tūkst. km.

„Volkswagen Transporter“ kėbulas, sėdimų vietų išplanavimas, anot Bendrųjų reikalų skyriaus, nepritaikyti tolimesnėms kelionėms į komandiruotes, automobilis pažeistas korozijos ir „neužtikrina visų savivaldybės administracijos darbuotojų poreikių“.

Aiškinamajame rašte pažymima, kad nauji automobiliai leis darbuotojams patogiai vykdyti užduoti ir aptarnauti miesto svečius. Elektromobiliais važinėjantys valdininkai savo pavyzdžiu esą paskatins kauniečius naudotis ekologiškomis transporto priemonėmis ir mažins mieste užterštumą. Geroji žinia – nuomojami elektromobiliai bus naudojami garantiniu laikotarpiu, tad nereikės rūpintis jų remontu.

Projektui Kauno savivaldybės nariai pritarė bendru sutarimu. Nors „Kauno dienai“ A. Andriuška komentavo, kad turima keleivinė transporto priemonė bus perleista savivaldybės įmonėms, o nesant poreikio – parduota viešame aukcione, sprendimo projekte numatyta išmontuoti „Volkswagen Transporter“ sėdynes ir jį naudoti nedidelių gabaritų krovinių pervežimui.

Eksploatuoja 30 automobilių

Kaunas.lt portale pateikiamais duomenimis, Kauno savivaldybė turi 30 tarnybinių automobilių, daugiausia – „Volkswagen Golf“ ir „Volkswagen Jetta“ markių, o pagal padalinius „turtingiausi“ yra Bendrųjų reikalų ir Viešosios tvarkos skyriai. Po vieną automobilį priskirta 11-ai seniūnijų.

Bene paskutinįkart savivaldybės automobilių parkas atnaujintas 2018-ųjų pradžioje, kai Kauno valdžia išsinuomojo du naujus penktos klasės „BMW“. Savivaldybės skelbtą atvirą konkursą, kuriame dalyvavo trys įmonės, tąkart laimėjo bendrovė „Autoūkis“, pateikusi ekonomiškiausią pasiūlymą.

Vieno benzinu varomo automobilio mėnesinė nuomos kaina siekia 793 eurus – į ją įskaičiuotas automobilio draudimas, techninis aptarnavimas ir žieminių padangų komplektas. Su konkurso laimėtoju pasirašyta 5 metų nuomos sutartis, tad abu automobiliai iš viso atsieis 95 160 eurų.

Kauno savivaldybė anksčiau skelbė, kad 2013 m. darbuotojus vežiojo 11 vairuotojų, 2016 m. šis skaičius sumažėjo iki 6, o prieš dvejus metus Transporto poskyryje dirbo 3 vairuotojai. Dėl vairuotojų skaičiaus sumažinimo Kauno miesto savivaldybė per metus sutaupo po beveik 80 tūkst. eurų. Automobilių parke 2013-aisiais buvo 48 transporto priemonės, o pastaruoju metu, kaip minėta, šis skaičius susitraukė iki 30.

76 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Eiguliuose pro daugiabučio langą iškrito vaikas

G. Nausėda apie netinkamai išnaudotą laiką: suvaldę pirmąją koronaviruso bangą, pernelyg atsipalaidavome

Kaune bus įrengta dar viena stovėjimo aikštelė – tilps 300 automobilių

Dauguma mirusiųjų nuo koronaviruso – vyresnio amžiaus pacientai

Neatsakingas poelgis ant kojų sukėlė Kauno ugniagesius

Kauno apskrityje fiksuojamas naujas koronaviruso protrūkis, infekcija užsikrėtė šventės dalyviai

Siūloma pauzė nuo visuomeninio gyvenimo: ilgėtų ne tik moksleivių atostogos

Kaunas siekia, kad kuo daugiau žmonių važinėtų viešuoju transportu: grąžinti griežtų ribojimų kol kas neplanuoja

Lietuvoje nuo koronaviruso mirė dar penki žmonės: naujų infekcijos atvejų – 202

Išankstinis balsavimas: antrajame ture rinkėjai dvigubai aktyvesni