„Romuvos“ smalsučių kine – unikali vaidybos pamoka vaikams su režisieriumi G. Aleksa

M. Biržiečio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lapkričio 23 d. Kauno kino centre „Romuva“ rengiama unikali vaidybos pamoka 7-12 metų vaikams kartu su režisieriumi Gildu Aleksa. Pamoka vyks po filmo „Aš iš kitos veidrodžio pusės“ (rež. Marcus H. Rosenmuller, 2019) peržiūros.

Kauno kino centro „Romuva“ organizuoja projektą „Smalsučių kinas“, kuris yra skirtas pradinių klasių mokiniams, siekiant supažindinti jaunąją auditoriją su autoriniu kinu, sužinoti kino ir vaidybos paslapčių.

„Turime ilgametę patirtį kino edukacijoje dirbant su Kauno miesto ir rajono mokyklomis, tačiau labai norėjome suteikti šansą dalyvauti mūsų organizuojamose veiklose vaikams kartu su tėvais savaitgaliais“, – „Romuvos“ pranešime spaudai teigia edukacinių programų koordinatorė Gintarė Pranarauskaitė.

Edukacinių renginių organizavimas „Romuvai“ – ne naujiena / M. Biržiečio nuotr.

„Smalsučių kino“ programoje – 45 min. trukmės vaidybos užsiėmimas ir 92 min. trukmės vaidybinis filmas „Aš iš kitos veidrodžio pusės“. Užsiėmime vaikai mokysis vaidybos pagrindų, pasitelkiant vaidybinius žaidimus, taip pat lavins bendravimo įgūdžius ir saviraiškos gebėjimus.

Remiantis filmo „Aš iš kitos veidrodžio pusės“ keliamais klausimais, mėgindami vaidinti kitokius, negu esame, nagrinėsime, kokios savybės reikalingos sprendžiant įvairias problemas ir galiausiai suprasime, kad patys esame geriausia savo versija, tik kartais mums gali prireikti pagalbos. Nors užsiėmimas skamba labai rimtas, tačiau jo formatas yra žaismingas bei kupinas smagių akimirkų.

„Filmas „Aš iš kitos veidrodžio pusės“ kelia svarbius klausimus, mums visiems augant ir mėginant atsakyti į klausimą „kas aš esu iš tikrųjų“. Žaidžiant ir smagiai leidžiant laiką bus galima paliesti esminius vaikams rūpimus klausimus, kūrybingai analizuoti situacijas ir pripažinti, kokie mes visi skirtingi“, – sako režisierius G. Aleksa.

G. Aleksa / M. VIzbaro nuotr.

Filmas pasakoja apie Fridą – pramogauti mėgstantį vaiką, kuris, kaip ir dauguma jo amžiaus draugų, šiek tiek tingintis mokytis. Vieną dieną, lankydamasis miesto mugėje, Fridas aptinka stebuklingą veidrodį. Pasinaudojęs veidrodžio magija Fridas sukuria savo tobulą antrininką, kuris yra tiesiog idealus. Pastebėjęs, kad tobulam antrininkui taip puikiai sekasi mokykloje, Fridas pamažu pradeda perduoti visas savo atsakomybes ir namuose.

Netrukus Fridas papasakoja viską savo geriausiam draugui Emiliui, o galiausiai šią paslaptį sužino ir visi klasiokai, kurie pasidaro savo pačių kopijas. Galiausiai tikrieji vaikai liaujasi lankę mokyklą, o keisti antrininkai ima periminėti jų gyvenimus. Vaikai pradeda suvokti, jog pasiilgo savo senojo gyvenimo ir pradeda kurpti planą, kaip atsikratyti antrininkų ir sugrąžinti juos į magiškąjį veidrodį. Filmas įgarsintas lietuviškai.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune padvelkė statybomis: planuoja baseiną ir daugiafunkcį centrą

Tarp rinkimų stebėtojų Kaune – girtas konservatorių atstovas

Kaune santuoką planuojančių įregistruoti porų sąrašuose – O. Vyšniauskas ir beveik 20 metų jaunesnė išrinktoji

Niūrus koronaviruso scenarijus: 2-4 savaitės gali tapti kritinės

Premjeras prabilo apie Vėlinių savaitgalį: susitikime kapinėse

S. Skvernelis: trylikta pensija nebūtinai bus visiems vienoda

Apklausa atskleidė, kaip koronaviruso pandemija paveikė Lietuvos gyventojų pajamas

Vogtu „Volvo“ kelionė ilgai netruko: girtas jaunuolis nepamena kaip atsidūrė griovyje

Kaunas geltonoje koronaviruso zonoje: gyventojams teks laikytis specialių rekomendacijų

Aktualu planuojantiems keliones į Daniją, Estiją ar Nyderlandus