Kauno mečetė tapo vandalų taikiniu

R. Tenio, „Islamas visiems“ „Facebook“ nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno musulmonų bendruomenė „Facebook“ puslapyje „Islamas visiems“ sekmadienį pranešė apie naktį įvykdytą vandalizmo aktą. Plytgaliai skriejo į Ramybės parke stovinčios saugomos mečetės vitražinius langus.

Kaip socialiniame tinkle skelbia Kauno musulmonų bendruomenės valdyba, apie 3.20 val. nakties bandyta įsilaužti į Kauno mečetės pastatą. Sudaužyti du vitražiniai langai, dar kartą sugadintas Lietuvos Respublikos istorinis paveldas.

„Nuo pirmojo vandalizmo praėjo mažiau nei du mėnesiai, institucijos toliau pasyviai dirba ir nepadeda apsaugoti unikalaus statinio Lietuvoje. Raginame Lietuvos institucijas kuo greičiau ir objektyviau spręsti šį klausimą“, – teisėsaugai priekaištavo Kauno musulmonai.

Kauno apskrities policijos viršininkas Elanas Jablonskas portalui 15min.lt patvirtino, kad toks įvykis užfiksuotas, tačiau neigė kalbas apie pasyvų institucijų darbą. Daugiau detalių jis žadėjo atskleisti pirmadienį.

Kauno musulmonų bendruomenės valdyba prašo padėti atpažinti vaizdo stebėjimo kameromis užfiksuotą trijulę. Turintieji vertingos informacijos prašomi informuoti bendruomenę el. paštu kauno.mecete@gmail.com arba kreiptis į policiją telefono numeriu 112.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad mečetė nuo įsilaužėlių taip pat nukentėjo rugsėjo pabaigoje. Iš greta esančių administracinių patalpų išdaužus langą ir apgadinus duris tuomet pavogta aukų dėžutė su pinigais, nešiojamas kompiuteris ir vaizdo kamerų įrenginio dalis. Į pačią maldos vietą nebuvo patekta, maldavietė nenuniokota ir iš jos niekas nepavogta.

1930 m. pastatyta Kauno mečetė yra vienintelė Lietuvoje mūrinė mečetė. Mečetė stovi ant Totorių ir Trakų gatvių kampo, buvusių Karmelitų kapinių šiaurės vakarinėje dalyje. 1996 m. gruodžio 23 d. pastatas įrašytas į LR kultūros paveldo objektų sąrašą, 2007–2008 m. atliktas kapitalinis remontas.

19 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno tinklininkės iškovojo kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą

Kurį laiką Šančiuose gulėjusius šiukšlių kalnus ėmė tvarkyti tik po kauniečių pasipiktinimo

Išbandyta: geriausia apsauga nuo netikėto susidūrimo su „trikoju“

Kas antras lietuvis mano, jog 870 eurų atlyginimas yra per mažas

Apklausa: daugiau nei trečdalis vairuotojų viršija greitį - pristabdo tik prie matuoklių

Paaiškino, kodėl renkami jūsų asmeniniai duomenys bei kaip juos apsaugoti

Išnuomoti būstą Kaune nebėra paprasta, bet čia – pelningiau nei Vilniuje

Išskirtinis interviu su legendine latvių grupe: mus vadino vaikais, žaidžiančiais smėlio dėžėje (foto)

Reido metu pagavo ne tik neblaivius vairuotojus: važiavo su vasarinėmis padangomis

Advokatė atsako: ar rangovas turi pašalinti statinio defektus be rangos sutarties?