Išradingos kokaino kontrabandos organizatorius sės ilgam

Policijos departamento nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apygardos teisme lapkričio 15 d. priimtas apkaltinamasis nuosprendis, kuriuo Vygantas Panka (52 m.) nuteistas už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, ir neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu.

Nors kaltinamasis savo kaltės ir nepripažino, tačiau teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, padarė išvadą, kad neginčijamai nustatyta, jog kaltinamasis, turėdamas tikslą neteisėtai disponuoti labai dideliais narkotinių medžiagų kiekiais, vykdyti jų kontrabandą ir platinimą, taip gaunant neteisėtas pajamas, parengė nusikalstamos veikos – narkotinės medžiagos – kokaino – gabenimo planą, ir tam tikslui subūrė organizuotą grupę.

Kaip skelbiama pranešime spaudai, bylos duomenimis neginčijamai nustatyta, jog V. Panka, savo nusikalstamam sumanymui įgyvendinti, įgijo juridinius asmenis ir už nenustatytą piniginį atlygį per tarpininką inicijavo tapimą statytiniais tam tikrų įmonių direktoriais, perėmė visus įmonių dokumentus ir antspaudus.

Be to, kaltinamasis pats įgijo užsienio įmonių dokumentus, antspaudus ir sudarinėjo tariamus sandorius dėl akmens anglies įgijimo, muitinės procedūrų atlikimo ir transportavimo paslaugų suteikimo, panaudodamas suklastotus dokumentus.

Rekordinis Kauno kriminalistų laimikis: tarp anglies rado daugiau nei 100 kg kokaino 9 nuotr.

Juridiniai asmenys buvo reikalingi maskuoti narkotinių medžiagų kontrabandos vykdymą, kadangi kaltinamojo sumanymas buvo kokainą gabenti akmens anglies kroviniuose.

V. Panka, atlikdamas pasiruošimo narkotinių medžiagų gabenimui veiksmus ir siekdamas patikrinti būsimą narkotinių medžiagų gabenimo kanalo patikimumą, fiktyvios įmonės vardu į Lietuvos Respubliką atgabeno sieros granulių ir akmens anglies krovinius.

Pasitelkdamas tarpininką, nepriklausantį organizuotai grupei, perduodamas įmonių dokumentus, antspaudus, organizavo nurodytų krovinių muitinės procedūrų atlikimą ir pervežimą į sandėlį viename iš Lietuvos miestų.

Pirminių veiksmų atlikimas padėjo įsitikinti, kad gabenimo kanalas saugus ir patikimas, todėl V. Panka ne vėliau kaip 2015 m. birželio mėn. pabaigoje įgijo labai didelį kiekį – 71 kg narkotinės medžiagos kokaino ir su ikiteisminio tyrimo metu nenustatyto asmens pagalba šią narkotinę medžiagą paslėpė tarp akmens anglies krovinių.

Siuntą atgabenus į Lietuvos Respubliką, pasinaudojo tarpininku, kuris nepriklausė organizuotai grupei, panaudodamas ankščiau perduotus dokumentus ir antspaudus pagamino netikras pirkimo–pardavimo sutartis ir jas perdavė Lietuvos Respublikos muitinės Klaipėdos skyriaus pareigūnams muitinės procedūroms inicijuoti.

Vėliau, per tarpininką organizavo krovinių su labai dideliu kiekiu kokaino gabenimą ir tokiu būdu neteisėtai gabeno labai didelį kiekį kokaino nuo Klaipėdos muitinės iki sandėlio viename iš Lietuvos miestų, kur toliau narkotines medžiagas neteisėtai laikė.

Organizuotos grupės nariai 2015 m. liepos mėn., vykdydami bendrą nusikalstamą sumanymą sandėlyje, tarp 129 t. akmens anglies atrinko ir į atskirą maišą supakavo dalį – daugiau kaip 11 kg kokaino, paslėpto tarp akmens anglies, likusios dalies išrinkti ir atskirai supakuoti nespėjo, nes buvo sulaikyti policijos pareigūnų.

Taip pat V. Panka su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytais organizuotos grupės nariais, neteisėtai įgijo ir per du kartus 2015 m., panaudodami tą pačią nusikalstamos veikos schemą, atgabeno tris jūrinius konteinerius su akmens anglies siunta, kurioje buvo paslėpta virš 302 kg narkotinės medžiagos – kokaino, atgabenus krovinius buvo išvengta muitinės kontrolės ir narkotinės medžiagos kontrabanda atgabentos į Lietuvos Respubliką.

V. Panka žinodamas apie policijos pareigūnų įvykdytą organizuotos grupės narių sulaikymą, organizavo netikrų dokumentų gaminimą ir siekė atgabentą krovinį perkelti į Ispanijos Karalystę. Be to, siekdamas įgyvendinti savo nusikalstamus sumanymus, tarpininkui perdavė fiktyvių įmonių dokumentus, įpareigojo tarpininką parengti netikrus dokumentus, kurie žinomai turėjo būti pateikti muitinės kontrolei.

Skirdamas kaltinamajam bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad V. Panka dvi nusikalstamas veikas padarė veikdamas organizuotoje grupėje, įvykdė vieną labai sunkų nusikalstamą, vieną sunkų ir du nesunkius nusikaltimus, atsižvelgė į jo asmenybę, į tai, kad praeityje neteistas, dirba, į nusikalstamų veikų padarymo aplinkybes ir pasekmes, laiką, praėjusį po nusikalstamų veikų padarymo, ir skyrė subendrintą 12 metų laisvės atėmimo bausmę, kurią jis turės atlikti pataisos namuose.

Teismas kaltinamajam taip pat pratęsė kardomąją priemonę – intensyvią priežiūrą iki nuosprendžio pradėjimo vykdyti dienos, nustatydamas sąlygas: nuolat dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą; nuolatos būti nustatytoje namų zonoje, išskyrus atvejus, kai tai tiesiogiai susiję su darbo, mokymosi ar kitomis iš anksto su teisėju suderintomis funkcijomis, taip pat dėl baudžiamųjų bylų ir su tuo susijusių klausimų teisminiu nagrinėjimu.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

19 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Dėl koronaviruso Italijos krepšinio federacija laikinai stabdo visus čempionatus

Aktualu: į Kiniją ar Šiaurės Italiją keliaujantys turistai gali atgauti pinigus

Kauno vaistinėse medicininių kaukių deficitas: norintiems įsigyti teks permokėti dešimtis kartų

Iš Italijos į Kauną atvažiavęs vilkiko vairuotojas pasijuto blogai: iškviesti medikai

13-ai projektų įgyvendinti Kaunas skolinsis 26 mln. eurų

Maltiečiai vėl padės Kauno neįgaliesiems – sulaukė įmonės „Bankera“ paramos

Koronavirusas: nauji atvejai Europos sąjungoje, rekomendacijos dėl kelionių

Jonaviškiui – įtarimai dėl koronaviruso užsikrėtimo: tyrimus svarstoma atlikti Kaune

Žiemos nesulaukę kauniečiai Dainavos parke Užagavėnėms sugalvojo naują šūkį

Pernai muitininkai sulaikė beveik pusę tonos kvaišalų – pasižymėjo ir Kauno rajonas