Kauniečiai kviečiami pasitikrinti vairavimo įgūdžius žiemą – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai kviečiami pasitikrinti vairavimo įgūdžius žiemą

„Nemuno žiedas“ / Organizatorių nuotr.

Ne vienas vairuotojas pastebi: automobiliai tobulėja, tačiau vairavimo įgūdžiai šaltuoju metų laiku – prastėja. Kol kas sunku įvertinti, ar tai tik atsitiktinumas, ar trumpesnio šaltojo sezono pasekmė, tačiau vis daugiau sėdusių už vairo pamiršta, kas yra tikra lietuviška žiema, bei kaip reikia elgtis kelyje esant ypatingoms sąlygoms.

Pastebėjusi šį iššūkį, „Nemuno žiedo“ komanda kviečia į renginių Kaune bei Vilnuje ciklą – jų metu bus suteikta galimybė savo vairavimo gebėjimus patobulinti realioje situacijoje, o profesionaliais patarimais specialiame „SKIDCar“ automobilyje dalinsis patyręs instruktorius.

Egzistuoja kelios taisyklės

„Nemuno žiedo“ vairavimo instruktorius Vladas Šimelis jau bene 25-erius metus mokantis vairavimo paslapčių teigia, kad egzistuoja kelios nesikeičiančios taisyklės, kurias privalu pasikartoti kiekvienam vairuotojui.

„Visų pirma, žiemą visi veiksmai už vairo turi būti atliekami gerokai lėčiau ir ilgiau: tiek kalbant apie automobilio akceleraciją, tiek apie jo stabdymą, tiek apie vairavimą. Tai reiškia, kad turime puse kojos spausti akceleratorių, švelniai ir nestipriai naudoti stabdžio pedalą, tiksliai ir koncentruotai sukti vairą.

Nemažiau svarbu ir numatyti keletą sekundžių į priekį, apgalvojant tiek savo, tiek kitų vairuotojų veiksmus. Paprastai tai leidžia priimti teisingus sprendimus, kol dar yra laiko užkirsti kelią nelaimei“, – pasakoja ekspertas, kuris jau šį šeštadienį vilniečius, kauniečius bei miestų svečius kvies viską patirti realioje situacijoje, tik visiškai saugiose aikštelėse.

Imituoja slydimą

„SKIDCar“ yra specialus automobilis, kuris imituoja automobilio slydimą. Tai reiškia, kad vairuotojas gali pajusti visas vairavimo sąlygas: pradedant tiesiog slidžia danga, baigiant visiško ledo pojūčiu. Viskas vyksta saugioje aplinkoje, o jau šį šeštadienį vysksiančių mokymų atveju – S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome Kaune bei „Parkuok“ aikštelėje (Gerulaičio g. 1) Vilniuje.

„Po daugelio metų mokymų pastebėjome, kad abejingų tokiems pojūčiams „SKIDCar“ automobilyje nelieka. Juk kartais galime visą gyvenimą praleisti vairuodami, tačiau neatsidurti tokioje ekstremalioje situacijoje, kokią patiriame „SKIDCar“. Žinoma, svarbiausia ne tik pati situacija, bet ir konkretūs patarimai, kaip joje elgtis“, – pasakoja renginio „Vairavimo mokymai SKIDCAR automobiliu“ organizatoriai.

Nori žinias perteikti kuo platesnei auditorijai

Nemuno žiedas“ – techninių sporto šakų kompleksas jau daugiau nei 50 metų puoselėjantis ir pačią vairavimo kultūrą. „Vienas iš mūsų tikslų yra kelti vairuotojų kvalifikaciją, saugaus eismo praktinius įgūdžius bei mažinti avaringumą.

Per daugybę veiklos metų sukaupėme milžinišką žinių bagažą, kuriuo norime pasidalinti su kuo daugiau žmonių. Kad tai įgyvendintume, nusprendėme sukurti kuo patrauklesnes sąlygas, todėl nuo šiol dar daugiau renginių vyks įvairiose Lietuvos vietose.

Šį savaitgalį pradedame nuo S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo Kaune bei patogios aikštelės (Gerulaičio g. 1) Vilniuje”, – pasakoja „Nemuno žiedo“ vadovas Arūnas Samochinas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT