Dzūkai du kėlinius niekuo nenusileido „Žalgiriui“, bet po pertraukos kauniečiai parodė, ko verti | Kas vyksta Kaune

delfi.lt 2019/11/10 19:18
R. Tenio nuotr.

Sekmadienio vakarą „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynėse Alytuje susikovė viena lygos autsaiderių vietos „Sintek-Dzūkija“ (2/6) ir devyniskart iš eilės šalies čempionas Kauno „Žalgiris“ (9/0), suteikęs poilsio Mariui Grigoniui.

Čempionato favoritai šventė nesunkią pergalę 91:65 (17:18, 23:21, 28:12, 23:14), nors antrame kėlinyje ir atsiliko 8 taškais – 25:33.

Susitikimą pakiliau pradėjo žaliai-balti, kurie vedami Alexo Perezo iš karto organizavo pabėgimą – 3:9. Tačiau dzūkai nepakriko ir po Mindaugo Sušinsko ir Artūro Jomanto tritaškių išlygino rezultatą (9:9), o po pirmo kėlinio atsiliko tik minimaliai – 17:18.

Antrame ketvirtyje šeimininkai spurtavo 11:2 ir nelauktai atsidūrė priekyje – 33:27. Visgi prieš didžiąją pertrauką susiėmę žalgiriečiai po kelių sėkmingų Pauliaus Jankūno epizodų ir paskutinėmis sekundėmis paleisto Artūro Milaknio tolimo šūvio vėl perėmė iniciatyvą – 39:40.

Po pasitarimo „Žalgiris“ grįžo maksimaliai susikaupęs, o Šarūnas Jasikevičius į aikštę metė ir Zachą LeDay’ų. Būtent jo, Thomo Walkupo ir Artūro Milaknio dėka žalgiriečiai labai greitai atitrūko 15 taškų atstumu – 42:57 ir praktiškai išsprendė dvikovos baigtį.

Po trijų kėlinių – 51:68. Intriga Alytuje taip ir nebeatgimė: po dviejų iš eilės Martino Gebeno dėjimų paskutiniame kėlinyje skirtumas tarp komandų pasiekė 26 taškus – 62:88. Galutinis rezultatas – 65:91.