Ant tautiečių rankų skraidžiusi kaunietė į padebesius nepakilo: užėmė pasaulio vicečempionės vietą

DELFI.lt / A. Barzdžiaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Inga Mikštaitė pravirko, kuomet po pralaimėto finalo būrys Lietuvos rinktinės trenerių ir atletų triukšmingai sveikino ją, iškėlė ant rankų ir mėtė į orą. 38-erių kaunietė abejoja, ar po ketverių metų grįš į Tokiją dar kartą pamėginti pakovoti dėl titulo pasaulio čempionate be svorio kategorijų. Bet veteranė įsitikinusi, kad visiems Lietuvos kiokušin karatė meistrams Japonijoje apsilankyti reikėtų dažniau.

„Esu labai jautri, tokie dalykai pamalonina širdį. Komanda mane palaikė tikrai vieningai, didelis ačiū. Neatsimenu, ar per savo karjerą dar kada buvau mėtoma ant rankų“, – vos pasibaigus dvi dienas trukusioms varžyboms ištryškusias ašaras paaiškino I. Mikštaitė.

Ketvirtą sykį planetos pirmenybėse dalyvavusi sportininkė sekmadienį pasiekė daugiau nei kada nors anksčiau.

Tokijuje ji pirmą kartą atsistojo ant prizininkių pakylos, pakartodama 2007-ųjų Donato Imbro ir 2011-ųjų Margaritos Čiuplytės sidabrinius pasirodymus.

„Pirma mintis – nusivylimas, nes finalas buvo pralaimėtas. Ne kažkaip kitaip, o būtent pralaimėtas. Bet geriau pagalvojus, sidabras – kažkas fantastiško. Labai džiaugiuosi, nes tai – mano geriausias rezultatas per karjerą šiose varžybose“, – sakė daugkartinė Europos čempionė, taip pat laimėjusi du bronzos medalius planetos pirmenybėse, kuriose kovotojai skirstomi į svorio kategorijas.

Po pergalių šeštadienį prieš ispanę Aialą Garcią ir japonę Riri Ishiharą bei sekmadienį ketvirtfinalyje prieš kazachę Joaną Belych ir pusfinalyje prieš japonę Yui Kikukawą, finale I. Mikštaitė antrą kartą susitiko su Japonijos karatė fenomenu Juri Minamihara.

Prieš ketverius metus tuomet 16-metė lengvasvorė sensacingai eliminavo patyrusią lietuvę jau turnyro pradžioje, o vėliau nužygiavo iki pat finalo ir tik jame nusileido Vengrijos pažibai Csengei Szepesi.

Šįkart J. Minamiharos nebesustabdė niekas – finale jai pakako dviejų minučių kovos, kad įrodytų persvarą prieš I. Mikštaitę.

„Turbūt visą adrenaliną ir emocijas atidaviau pusfinaliui, nes labai nenorėjau kovoti dėl trečios vietos. O finalui kas liko, tas liko. Jėgų kaip ir pakako iki pabaigos, bet turbūt tam tikros traumos, emocijos šiek tiek sutrukdė. Esu šiai japonei pralaimėjusi anksčiau, gal tai turėjo įtakos. O gal kitą kartą kova jau vyktų kitaip“, – samprotavo tituluočiausia Lietuvos kovotoja.

Vertindama visą turnyrą, I. Mikštaitė negalėjo išskirti vienos priežasties, dėl kurios jai nemelavo būtent ketvirtas kartas.

„Buvo ir santykinai lengvų, ir sunkių, ir labai sunkių kovų. Manau, iki finalo nuvedė daugelis komponentų: įdėtas darbas, akimirkos sėkmė, žmonių palaikymas. O turbūt svarbiausia buvo psichologija“, – svarstė trenerio Gedimino Varkalos auklėtinė.

Pastaraisiais metais ji buvo tiesiog nenugalima Europoje, kur rinko vieną titulą po kito, tačiau sutinka, jog karatė pradininkų lygio lietuviai dar nepasiekė. Ir tai padaryti, I. Mikštaitės manymu, būtų galima pirmiausia mokantis iš pačių geriausių.

„Be abejo, su japonėmis sunkiau kovoti nei su europietėmis. Viskas įmanoma, bet reikėtų truputį keisti pasirengimo metodiką. Norėdami būti lygiaverčiais varžovais japonams, turime turėti lygiaverčius treniruočių partnerius. Kitaip labai sunku pasiekti kažką daugiau.

Reikia patiems važinėti į Japoniją, bent jau mėnesiui, kad pajustume jų treniravimosi atmosferą, metodiką. Nes ji – truputį kitokia nei pas mus. Japonai turi ir greitį, ir aštrumą, o mes – tik vieną arba kitą. Reikia bendradarbiauti, kad rastume tą aukso vidurį“, – kalbėjo rinktinės senbuvė.

DELFI paklausta apie savo ateities planus, I. Mikštaitė, kaip ir vyriausias vyrų komandos atstovas Lukas Kubilius, didžiojo sporto durų sau dar neskubėjo užverti.

„Esu tos nuomonės, kad veikiant emocijoms – ar geroms, ar blogoms – sprendimų geriau nepriiminėti. Manau, kad šis pasaulio čempionatas man tikrai buvo paskutinis, o visa kita parodys ateitis“, – teigė I. Mikštaitė.

Primename, kad prieš ketverius metus bronzą Tokijuje pelnė L. Kubilius. Šįsyk iš vyrų toliausiai nužygiavo į ketvirtfinalį patekęs Eventas Gužauskas, galutinėje rikiuotėje užėmęs šeštą vietą.

Kas ketverius metus Tokijuje vykstančios pirmenybės yra labiausiai prestižinis kiokušin karatė renginys.

2021 metais pasaulio čempionatas, kuriame bus kovojama susiskirsčius į svorio kategorijas, bus surengtas Kelcuose (Lenkija).

Daugiau naujienų skaitykite čia.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Advokatė atsakė į klausimą apie karantino pripažinimą „force majeure“ aplinkybe

Balandžio 1-osios spaudos konferencija tiesiogiai iš Sveikatos apsaugos ministerijos: dalyvauja A.Veryga

Balandžio 1-osios spaudos konferencija tiesiogiai iš Vyriausybės: dalyvauja K.Mažeika, L.Kukuraitis ir L.Kojala

Lietuvoje – dar 44 koronavirusu užsikrėtę žmonės

Vairuotojams aktualios permainos: didinamas maksimalus leistinas greitis

G. Nausėda: į koronaviruso testavimą reikia įtraukti naujus laboratorijų pajėgumus

G. Nausėda pažėrė kritikos Seimui: fiasko vadina nepriimtą sprendimą dėl didesnių algų medikams (papildyta)

Antradienio vakarą kauniečiai vėl galėjo stebėti įdomų reiškinį danguje

Kauno koronaviruso dienoraštis #7

Seimas norėjo pakelti algas visiems medikams, bet nepakėlė niekam