L. Pernavas po Lietuvą sudrebinusio skandalo: apie Kauno policijos vadovą gavau slaptos informacijos – Kas vyksta Kaune

L. Pernavas po Lietuvą sudrebinusio skandalo: apie Kauno policijos vadovą gavau slaptos informacijos

delfi.lt 2019/11/05 12:54
DELFI nuotr.

Praėjusią savaitę pranešta apie tai, kad Kauno apskrities policijos vadovas Darius Žukauskas bus nušalintas nuo pareigų. Ir tai ne vienintelis įvykis, sukėlęs įtampą tarp policijos pareigūnų. Spalio pradžioje darbo vietoje buvo sulaikytas nelegalaus verslo dengimu įtariamas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos trečiojo skyriaus viršininkas Donatas Karalukas.

Jis įtariamas paėmęs kyšių už daugiau nei 10 tūkst. eurų. Tęsiant šios bylos tyrimą pirmadienį buvo sulaikytas verslininkas, jis įtariamas didelio kiekio svetimų prekių ženklų laikymu, disponavimu ir realizavimu.

Lygiagrečiai šiame tyrime atliktos kratos pas vieną Kauno policininką. Šis pareigūnas dirbo tame pačiame padalinyje su anksčiau dėl korupcijos suimtu D. Karaluku. Atliekant ikiteisminį tyrimą sulaikytas ir buvęs pareigūnas.

Tai buvęs Kauno policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininkas Aurelijus Banys. Įtariant, kad Kauno apskrities policijos pareigūnas galėjo dengti nelegalų verslą, į komisariatą laikinai komandiruoti Policijos departamento Imuniteto valdybos ir Kriminalinės policijos pareigūnai.

Pernavas sureagavo į Kauno skandalą

„Šie Kauno įvykiai akivaizdžiai ir parodo, kad mes esame skaidrūs ir gebame tvarkytis. Pirmas dalykas, kai tik mes galėjome, mes apie tai pasakėme viešai. Antras dalykas, kaip ir minėjau, tą dalyką mes patys išsiaiškinome, patys nustatėme ir pradėjome tyrimą. Patys tą tyrimą pabaigsime ir problemas išspręsime“, – laidoje „DELFI diena“ sakė policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

DELFI laidoje komisaras daugiau papasakojo apie skandalingąją Kauno situaciją.

„Visos sistemos, ne tik policijos, turi būti skaidrios ir nekelti problemų, bet jeigu žiūrėtume į pasaulinę praktiką, pasitaiko įvairių problemų visur, ne tik policijoje. Mes nesame išskirtiniai. Kita vertus, reikia suprasti, kad mes esame didžiulė organizacija. Kalbant apie Lietuvą, esame viena didžiausių organizacijų, mūsų yra apie 10 tūkst. darbuotojų, turime daug užduočių ir funkcijų. Visko būna. Šiandien kalbame apie vieną darbuotoją.

O pasakyti, kad nuo rytojaus nei vieno policijos darbuotojo, kuris nepadarytų kažko tai blogo, tikrai nebus, tai būtų melas. Gyvenime buvo visko. Manau, kad svarbiausia yra minimizuoti tokių dalykų atsiradimą, tai pagrindinis dalykas“, – tikino L. Pernavas.

Mano, kad policijos reputacijai nepakenks

Pasiteiravus, ar tai galėtų pakenkti policijos reputacijai, komisaras tikino, kad to tikrai nebus. Anot jo, šie įvykiai įrodo policijos iniciatyvumą.

„Ne. Aš manau, kad nepakenks, net padės. Pirmiausia, mes patys tai išsiaiškinome ir ištirsime, susitvarkysime problemas, kurios buvo Kauno policjoje, kitas dalykas – mes visa tai paviešinome tada, kai tik galėjome. Mes esame skaidrūs“, – DELFI sakė komisaras.

Tiesa, kaip pabrėžė L.Pernavas, Kauno įvykiai – ne sistemos, o atskirtų žmonių problema.

„Šiuo atveju tai yra ne sistemos, o žmonių problema. Jeigu būtų sistemos problema, matyt, tai, kas dabar vyko, būtų vykę dvejus, trejus ar net dešimt metų, bet sistema tam neleido vykti. Pati sistema identifikavo, aš kalbu apie policiją. Įvyko tam tikri dalykai, užsidegė tam tikros raudonos lemputės ir mes pradėjome tyrimus“, – DELFI kalbėjo L.Pernavas.

Gavo „tam tikrą informaciją“ apie D. Žukauską

Po sprendimo dėl D.Žukausko, buvo sulaukta ir nemažai kritikos iš premjero Sauliaus Skvernelio pusės.

„Aš nenoriu kalbėti apie tai, kas kritikavo ar nekritikavo. Kiekvienas turime savo nuomonę, bet reikia suprasti kelis dalykus. Mes matome, kokia situacija yra Kaune, galų gale ir jūs matote, kas ten vyksta. Kitas dalykas, aš gavau tam tikrą informaciją apie šią situaciją, apie patį Darių Žukauską ir įstatyme aiškiai pasakyta, kad kai yra gaunama tokia informacija, policijos vadovas turi priimti sprendimą dėl patikimumo patikrinimo. Tai aiškiai pasakyta įstatyme – noriu aš to ar nenoriu. Aš esu generalinis komisaras, aš esu teisininkas ir privalau vadovautis tuo, kas parašyta įstatyme.

Niekas šiandien nekalba, kad kažkas kažko pridarė. Tas, kas pridarė, šiandien yra suimtas ir jis atsakys, teismas priims sprendimą. Kalbant apie Darių Žukauską, mes turime atskirti ikiteisminį tyrimą ir patikrinimą dėl galėjimo ar negalėjimo dirbti su įslaptinta informacija. Mes nekalbame apie kažko padarymą ar nepadarymą. Informacija man buvo pateikta dabar, kai ji buvo surinkta. Tada aš priėmiau sprendimą“, – darkart pakartojo L.Pernavas.

Detalių atskleisti nenori

Komisaras pabrėžė, kad jokių detalių dėl atliekamo tyrimo jis atskleisti negali.

„Mes nekalbame apie jokius įtarimus, o kas yra toje medžiagoje, aš nekomentuosiu, tai slapta informacija, detalių komentuoti negaliu“, – sakė jis.

„Jeigu bus įtarimų dėl kažkokio nusikaltimo padarymo, tada bus pareikšti įtarimai dėl to nusikaltimo“, – pridūrė komisaras.

Kalbėdamas apie D. Žukausko situaciją, jis tikino, kad jį gerai pažįsta ir apie susidariusią situaciją su juo kalbėjosi.

„Taip, mes su juo buvome susitikę, su juo esame labai labai seniai pažįstami. Mes prieš penkerius metus dirbome kartu Kaune, kalbėjome apie esamą situaciją Kaune, apie tuos tyrimus.

Aš esu įsitikinęs, kad policija yra pajėgi išsivalyti pati. Tai, ką mes dabar darome, aiškiai rodo, kad policija pati valosi, mes tai darome be niekieno pagalbos. Tai bus objektyvu, mes turime Imuniteto valdybą, kuri yra neutrali, antras dalykas, jeigu mes kalbame apie ikiteisminius tyrimus pareigūnų atžvilgiu, tai tuos tyrimus kontroliuoja prokurorai. Dėl asmens kaltumo sprendimą priima teismas, o ne policija ar generalinis komisaras“, – DELFI kalbėjo L. Pernavas.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Rekomenduojami video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.