Kaunietis: užterštus produktus grąžinus į parduotuvę, tokius pačius rado lentynoje – Kas vyksta Kaune

Kaunietis: užterštus produktus grąžinus į parduotuvę, tokius pačius rado lentynoje

BNS, DELFI 2019/10/30 18:04
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Po gaisro Alytaus padangų perdirbimo gamykloje atlikus tyrimą ir surinkus pieno perdirbimo įmonių duomenis, iš prekybos atšaukiama 382 tonos pieno produktų, pranešė Maisto ir veterinarijos tarnyba.

Nebebus prekiaujama įmonių „Rokiškio sūris“, „Rokiškio pienas“, „Varėnos pienelis“, „Rivona“ ir „Marijampolės pieno konservai“ pienu, grietinėle, grietine, jogurtu, kefyru, varške, sviestu, varškės sūriu.

Anot tarnybos, jų gamyboje panaudota apie 2 proc. pieno, supirkto iš gaisro paveiktų teritorijų, skaičiuojant nuo bendro į įmones pristatyto žaliavinio pieno.

Penkios įmonės iš sumaišyto pieno pagamino apie 1 tūkst. tonų įvairios produkcijos, kurios apie 70 proc. yra įmonių sandėliuose ir į rinką nepateko.

Užteršto pieno aptikta atlikus tyrimus gaisro paveiktose teritorijose esančiuose ūkiuose.

Tarnyba uždraudė tokiems ūkiams tiekti žalią pieną supirkimo punktams, naudoti jį savo reikmės, prekiauti juo tiesiogiai, turgavietėse ir kitose prekybos vietose. Pieno supirkėjams ir pieno perdirbimo įmonėms draudžiama supirkti pieną iš šių ūkių.

Tačiau ar prekybininkai paiso nurodymo neprekiauti galimai užteršta ir potencialų pavojų sveikatai galinčia kelti produkcija?

Tokios abejonės kilo kauniečių šeimai, trečiadienio rytą į Raudondvario plente veikiančią tinklo „Rimi“ parduotuvę nuvykusiai grąžinti kiek anksčiau pirktų „Rokiškio pieno“ produktų.

„Žmona grąžino produktus ir, didelei jos nuostabai, tokius pačius rado parduotuvės lentynose. Kyla klausimas, kaip tuomet prekybininkai laikosi nurodymo pašalinti tam tikrą produkciją, jeigu ja ir toliau prekiaujama“, – sakė su DELFI redakcija susisiekęs skaitytojas (vardas ir pavardė žinomi).

Prekybos tinklo „Rimi“ komunikacijos vadovė Renata Keršienė portalui DELFI teigė, jog produkcija ir parduotuvių lentynų pašalinta, o klientai galėjo suklysti vertindami kuo galima prekiauti, o kuo ne.

„Tie produktai, kurie buvo „Rokiškio pieno“ pateiktame rekomenduojamų išimti iš prekybos sąraše, tikrai vakar buvo iš prekybos išimti ir sunaikinti“, – sakė R. Keršienė.

„Rimi“ atstovė patikslino, jog iš prekybos pašalinti ne visi produktai, o tik kai pagaminti tam tikru laikotarpiu, kuriuos galima atskirti pagal galiojimo datą.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA