Kauno rajonas svečiuose sulaukė Šiaulių rajono delegacijos – Kas vyksta Kaune

Kauno rajonas svečiuose sulaukė Šiaulių rajono delegacijos

Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Savivaldybėms kur kas prasmingiau bendradarbiauti, kooperuotis, dalintis patirtimi, nei stumdytis dėl teritorijų perdalijimo. Su tokia nuotaika Kauno rajone vyko Šiaulių rajono savivaldybės delegacijos vizitas.

No images found.

Mokesčių politika, investicijų pritraukimas, darbo vietų kūrimas, partnerystė su verslu sprendžiant socialines problemas – tai temos, kurios labiausiai domino Šiaulių krašto politikus, verslininkus ir ūkininkus.

Kaip skelbiama pranešime spaudai, Šiaulių pramonės, prekybos ir amatų rūmų iniciatyva surengtoje pažintinėje ekskursijoje dalyvavo ir Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras su keliais savo komandos nariais.

Svečiai iš pradžių aplankė Akademijos miestelį, susipažino su Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Komunikacijos ir technologijų perdavimo centru, kuriame jungiamos mokslo naujovės ir verslas, kuriami inovatyvūs produktai.

Šiaulių rajono savivaldybės delegacija / Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas svečius pakvietė į šiemet Akademijos miestelyje atidarytą vaikų darželį-pradinę mokyklą „Gilė“. Tai savivaldybės ir VDU kartu įgyvendintas socialinis projektas sparčiai augančioje gyvenvietėje.

Garliavoje delegacijos laukė pažintis su nanotechnologijas bei kitas naujoves tekstilės pramonėje diegiančia lietuviško kapitalo įmone „Garlita“.

Bendrovės generalinis direktorius Juozas Martikaitis pasakojo, kad didžioji dalis produkcijos keliauja į užsienio rinkas. Tarp išskirtinių įmonės gaminių – megztiniai, reguliuojantys kūno temperatūrą, atsparūs pjūviams ir dūžiams, ugniai, net apsaugantys nuo Molotovo kokteilių.

Taip pat čia gaminama apranga, prisotinta vitaminu E, apsauganti nuo ultravioletinių ar elektromagnetinių spindulių ir elektrostatinių krūvių, ginanti nuo vabzdžių, atstumianti vandenį ir purvą, atspari prakaitui, bakterijoms ir grybeliui, palaikanti vidutinę kūno temperatūrą, pašalinanti blogus kvapus.

„Garlitos“ vadovas pasakojo, kad tokia produkcija yra paklausiausia tarp aukšta rizika pasižyminčių profesijų atstovų. Įmonė bendradarbiauja su Airijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Šveicarijos, Vokietijos kompanijomis.

Lietuvos rinkoje gaminama produkcija yra skirta jėgos struktūroms: policijai, pasienio policijai, armijai, Šaulių sąjungai, lakūnams. Didelę dalį siuvinių sudaro mokyklinės uniformos, jų nemažai pasiūta ir Kauno rajono mokykloms.

„Garlita“ mes didžiuojamės, nes tai yra socialiai atsakingo verslo pavyzdys. Įmonė aktyviai dalyvauja vietos bendruomenės gyvenime, teikia paramą ir labdarą“, – kalbėjo V. Makūnas.

Karmėlavos seniūnijoje įsikūrusi Laisvoji ekonominė zona šiemet pasižymėjo rekordinėmis investicijomis – čia įsikūrė pasaulyje garsios kompanijos „Continental“, „Hella“, „Hollister“.

Vis dėlto merui V. Makūnui labiausiai norėjosi parodyti šiuolaikines lietuviško kapitalo įmones, kurių čia taip pat yra nemažai. Tai „Elinta“, „Pienas LT“, „Kopa“, „Ryterna“, „Freda“, MTC ir kitos.

„Kopos“ spaustuvė / Kauno rajono savivaldybės nuotr.

„Kopos“ spaustuvės vadovas Saulius Mudėnas pasakojo, kad jo vadovaujama bendrovė užsibrėžė tapti lyderiaujančia spaudos sektoriaus kompanija Vakarų Europoje. „Statėme tokią įmonę, kuri atrodytų moderni ir po 10-ties metų“,- kalbėjo verslininkas.

Įmonės istorija prasidėjo dar 1991-aisiais nuo mažos reklamos agentūros. Dalindamiesi vienu stalu joje dirbo vos trys darbuotojai. Šiuo metu pagrindinį įmonės paslaugų krepšelį sudaro meniniai aukštos kokybės žurnalai, knygos ir įmonių reklaminiai leidiniai, albumai.

Daugiausia jų eksportuojama į Vokietiją, Daniją, Prancūziją, kitas ES šalis bei JAV.

Spaustuvėje dirba 140 įvairaus amžiaus ir patirčių žmonės. Darbuotojų pavyksta pritraukti iš Kauno, Jonavos, Kėdainių, Kaišiadorių, Raseinių rajonų, kurie renkasi „Kopą“ kaip patikimą darbdavį.

„Freda“ – viena labiausiai robotizuotų gamyklų Kauno LEZ. 35 tūkst. kv. m plotą užimančiame fabrike gaminamos plokštės IKEA kompanijai.

„Šiaulių rajonas kol kas negali pasigirti tokia sparčia plėtra, tačiau mes taip pat turime ką parodyti“, – sakė A. Bezaras ir pakvietė Kauno rajono savivaldybės atstovus atsakomojo vizito į Šiaulių kraštą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA