Galingus svečius iš Madrido nukovęs „Žalgiris“ įsirašė pirmąją Eurolygos pergalę | Kas vyksta Kaune

R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienio vakarą „Žalgirio“ arenoje Kauno krepšininkai susitiko su Madrido „Real“ ekipa. Savaitės rungtynėmis paskelbtame mače fantastiškai sužaidę žalgiriečiai svečius „pašėrė“ pirmuoju šį sezoną pralaimėjimu, o patys įsirašė pirmąją Eurolygos pergalę 86:73 (18:15, 20:19, 19:26, 29:13).

Teisę į pirmąją ataką įgijo arbitrų išmestą kamuolį atkovoję žalgiriečiai – šeimininkų taškų sąskaitą tolimu šūviu nieko nelaukęs atidarė Nigelas Hayesas, o sėkmingai apsigynę žalgiriečiai prie varžovų krepšio operatyviai provokavo dvi pražangas – 3:0. Pirmuosius „Real“ taškus nelengvu metimu iš po krepšio pelnė Jeffery Tayloras, bet rungtynių pradžioje tiesiog siautėjęs „Žalgirio“ amerikietis smeigė dar vieną tritaškį – 10:2.

Įpusėjus pirmajam ketvirčiui tik antruoju taškais pasižymėjusiu žalgiriečiu tapo į baudos aikštelę įsiveržęs ir techniškai kaire ranka metimą realizavęs Thomasas Walkupas – 12:4. Nors madridiečiai trijų taškų vertės metimu aptirpdė atsilikimą, atsakymą žalgiriečiai pateikė šimtaprocentinį pataikymą toliau demonstravusio N. Hayeso rankomis – 14:7.

Sėkmingai iš distancijos atakavo „Real“ naujokas Nicolas Laprovittola, bet nesnaudė ir asmeninę taškų sąskaitą atsidaręs Edgaras Ulanovas, o stoti iš vietų fanus privertė puikaus Mariaus Grigonio perdavimo sulaukęs ir krepšį dėjimu sudrebinęs Zachas LeDay – 18:12. Paskutinę pirmo kėlinio minutę abi ekipos neišnaudojo gerų šansų puolime, „Žalgiris“ dviejų minučių trukmės pasitarimui susirinko turėdamas garbingą 3 taškų pranašumą – 18:15.

Antrajame kėlinyje beveik dvi minutes abiem komandoms nesisekė pelnyti taškų, kai ilgokai užsitęsusią tylą nutraukė Z. LeDay, tačiau dėjimu atsakė ir Mickey Jordanas – 20:17. Laisvas iš vidutinio nuotolio atakavo Paulius Jankūnas, bet nesunkius taškus rinko puikų žaidimą nugara į krepšį pademonstravęs tas pats M. Jordanas – 22:19.

Nors džiaugsmo bangą „Žalgirio“ arenoje kėlė sėkmingai iš distancijos metęs M. Grigonis, karališkojo klubo krepšininkams daugiausia individualiomis pastangomis pavyko palaikyti „darbinį“ atstumą – 27:21. Šaltus nervus rodęs „Real“ snaiperis Jaycee Carrollas tildė fanų ūžesį įtikrovinęs 3+1 situaciją, tačiau gerai puolę kauniečiai Madrido ekipai neleido „perlaužti“ rungtynių – nors po minutės pertraukėlės Sergio Llullas taikliai metė abi baudas, sužaidus kiek daugiau nei pusę kėlinio žalgiriečiai buvo priekyje 31:26.

Atletiškai kelią prasiskynęs ir taikliai švystelėjęs J. Carrollas šeimininkų pranašumą rėžė iki trijų taškų, o, fanų nuomone, vaidybos sugebėjimus pademonstravęs veteranas Rudy Fernandezas neklydo prie baudų metimo linijos ir paliko „Žalgiriui“ minimalią persvarą – 33:32. Tiesa, padėtį greit stabilizavo baudas sumetęs Z. LeDay, o tik pačioje kėlinio pabaigoje pirmąjį žodį taręs Jockas Landale’as prabilo trimis taškais – 38:32. „Real“ dar sugebėjo suregzti lengvu metimu iš po krepšio pasibaigusią kombinaciją – į ilgąją pertrauką krepšininkai išėjo švieslentėje degant 38:34 „Žalgirio“ naudai.

Trečiąjį ketvirtį abi ekipos pradėjo pražangomis. Pirmasis iš toli pataikius N. Hayesui pasižymėjo „Žalgiris“, bet nieko nelaukęs savo dvitaškiu atsakė patyręs J. Carrollas – 41:36. Puolime dvi atakas iš eilės kauniečius traukė M. Grigonis, prie jo galingu dėjimu viena ranka jungėsi J. Landale’as, tuo metu „Real“ draskė šeimininkų tinklelį nuo trijų taškų linijos.

Sužaidus pusę kėlinio, sirgalius 5 taškais iš eilės tildė Fabienas Causeuras – 47:45, o po minutės pertraukėlės iš toli nė nemanė drebėti Facundo Campazzo ranka ir Madrido krepšininkai pirmą kartą išsiveržė į priekį – 47:48. Priešpaskutiniame ketvirtyje likus trims minutėms, pirmuosius taškus pelnė Alexas Perezas, dar tris nuo baudų metimo linijos pridėjo svarbią pražangą provokavęs E. Ulanovas – 52:50.

Fanus besibaigiant kėliniui užvedė A. Perezo tritaškis, bet madridiečiams pavyko apmalšinti „Žalgirio“ spurtą – 55:52. Negailestingai tolima bomba Kauno krepšininkus baudė Zachas Randolphas, o permainingą kėlinį skausmingai „uždarė“ F. Campazzo trijų taškų vertės metimas iš krašto – 57:60.

Žalgiriečiams duobę prasidėjus paskutiniam ketvirčiui toliau mėgino kasti klasę iš po krepšio rodęs F. Campazzo – 57:62, bet jau kitos greitos kontratakos metu „Real“ gynėjui pataikyti nepavyko. Tuo metu Kauno ekipos puolime žibėjo du taškus su pražanga pelnęs Z. LeDay – 60:62. Nervingame ketvirtajame kėlinyje rezultatą iš vidutinio nuotolio lyginio „Žalgirio“ kapitonas – 64:64.

Įsisiautėjusiems žaliai baltų fanams tolimą atsakymą pateikė užsivedęs Z. Randolphas, bet tuo pačiu svečius „pamaitino“ ir Z. LeDay, o į greitą puolimą po „Real“ klaidos pabėgęs M. Grigonis vedė kauniečius į priekį 69:67. Kiek lengviau kvėpuoti puolime atkovojus kamuolį žalgiriečiams leido T. Walkupas, nors skirtumą baudomis greit mažino S. Llullas – 71:69.

Agresyviai žaidę kauniečiai besibaigiant ketvirčiui be klaidų rinko taškus baudomis, o paskutinę vinį į karališkojo klubo karstą kalė tolimas E. Ulanovo šūvis – 80:73. Formalumus tvarkė prie baudų metimo linijos stojęs tas pats E. Ulanovas, visiškai palaužtas „Real“ dar leido šeimininkams pelnyti 4 lengvus taškus ir „Žalgiris“ namuose šventė nuostabiai iškovotą pirmąją Eurolygos pergalę rezultatu 86:73.

„Žalgiris“: Z. LeDay 26 (9/12 dvit., 9 atk. kam.), N. Hayesas 15 (3/5 trit.), M. Grigonis 13 (5 rez. perd., 3 per. kam.), E. Ulanovas 10 (5 atk. kam.), T. Walkupas 6 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), P. Jankūnas 6, A. Perezas 5, J. Landale’as 5, L. Lekavičius 0 (4 rez. perd.), A. Milaknis 0.

„Real“: A. Randolphas 15 (3/5 trit.), F. Campazzo 9, S. Llullas 9 (4 rez. perd.).

Į Kauną vėl atvyko Madrido „Real“ – tituluočiausia Europos krepšinio komanda. Kaip skelbia oficialus „Žalgirio“ portalas, per pastaruosius dešimt sezonų karališkasis klubas vos kartą neprasibrovė tarp aštuonių geriausių Eurolygos komandų ir net septynis kartus pateko į finalo ketverto varžybas.

Iš viso per istoriją net dešimt kartų Eurolygoje triumfavęs Ispanijos krepšinio milžinas paskutinį sykį nugalėtojų taurę į viršų kėlė prieš pusantrų metų, kuomet finalinėse kovose Belgrade varžėsi ir trečioje vietoje likę žalgiriečiai.

Išlaikytas žaidėjų branduolys jau devintą sezoną Pablo Laso treniruojamiems „Žalgirio“ varžovams iškart leido džiaugtis pirmaisiais vaisiais, kadangi Ispanijos Supertaurės finale 89:79 buvo pamokyta žvaigždžių perpildyta Barselonos „FC Barcelona“ komanda.

Tuo metu Eurolygos sezono atidarymo mače Madrido pažiba 81:77 palaužė Željko Obradovičiaus „Fenerbahce“ krepšininkus. Tose rungtynėse rezultatyviausias su 19 taškų buvo J. Tayloras. Nelengvas išbandymas madridiečiams teko ir antrajame ture, kuomet tik po J. Carrollo tolimo šūvio 86:85 buvo parklupdyti svečiai iš Tel Avivo.