Kauno „Akropolio“ savininkai ryžosi rekordiniam sandoriui Baltijos šalių istorijoje

A. Narmonto nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vokietijos NT valdytojas „Deka Immobilien“ už daugiau nei pusantro šimto milijonų eurų perka Norvegijos kapitalo įmonių grupei „Schage Eiendom AS“ priklausantį verslo kompleksą „Quadrum“ sostinėje. Tai yra didžiausias verslo centro įsigijimo sandoris Baltijos šalių istorijoje. Vokietijos įmonei Lietuvoje priklauso dar du prekybos centrai, tarp kurių – ir Kauno „Akropolis“.

Kaip skelbiama nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec“ pranešime, „Deka Immobilien“ verslo kompleksą įsigijo už 156,1 mln. eurų. Tikimasi, kad sandoris bus baigtas maždaug per du mėnesius, gavus Konkurencijos tarybos patvirtinimą.

Vilniaus Konstitucijos prospekte įsikūręs „Quadrum“ verslo centras yra vienas didžiausių biurų kompleksų Baltijos regione, pastatytas trimis etapais 2016-2019 metais. A+ klasės trijų biurų pastatų nuomojamas plotas siekia 44 tūkst. kv. m, o bendras plotas – 70 tūkst. kv. m. Požeminėje komplekso trijų aukštų automobilių stovėjimo aikštelėje yra 700 vietų. Didžiausias komplekso nuomininkas yra bankas „Luminor“, užimantis apie trečdalį „Quadrum“ ploto. Iš viso komplekse patalpas nuomojasi daugiau nei 35 tarptautinės ir vietos įmonės.

Pasak pardavėjo, „Schage“ generalinio direktoriaus Lietuvoje Kjetil T. Hanssen, investuotojų susidomėjimas šiuo turtu įrodė, kad „Quadrum“ atitinka institucinių investuotojų kokybės kartelę.

„Verslo centras „Quadrum“ yra pirmasis centras šalyje, projektuotas ir statytas pagal tarptautinį tvariųjų pastatų standartą BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method). Šis biurų kompleksas Baltijos šalių NT ir investicijų forumo apdovanojimuose yra pripažintas geriausiu biurų pastatu Baltijos šalyse“, – pranešime cituojamas Kjetil T. Hanssen.

Didžiausio šalyje verslo centro statybos projektui, beje, vadovavo Kauno technologijos universitetą kadaise baigęs Andrius Jančiukas, kuriam per 20 metų karjerą patikėtos ne vieno stambaus objekto statybos Lietuvoje ir užsienyje.

Šis sandoris, praneša „Newsec“, yra itin reikšmingas įvykis Baltijos šalių NT rinkoje – vienas didžiausių Europos NT investuotojų į regioną grįžo po daugiau kaip dešimties metų pertraukos. „Quadrum“ yra pirmasis „Deka Immobilien“ įsigytas verslo centras Lietuvoje. Kiti bendrovės pirkiniai – 2007 m. įsigytas „BIG“ prekybos centras Vilniuje bei 2008 m. įsigytas prekybos centras Kauno „Akropolis“.

Pasak pardavėją konsultavusios bendrovės „Newsec“ atstovo A. Švolkos, vietinių ir tarptautinių investuotojų susidomėjimas galimybe įsigyti verslo centrą „Quadrum“ rodo išaugusį mūsų rinkos likvidumą ir patvirtina prielaidą, kad naujos kartos biurų pastatai puikiose lokacijose yra geidžiamiausi investuotojų taikiniai.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Išaiškino naujų radarų naudojimo ypatumus: pareigūnams KET negalioja

Kaune startavo internetinė sporto erdvių nuomos platforma

Kauno pareigūnams įkliuvo automobilį vairavęs neblaivus karys

Kelio atkarpoje ties „Mega“ pradėta tilto per Nerį statyba

Sėkmingas bandymas: alkoholio Kaune galima įsigyti ir nakties metu

Tragiška nelaimė Kauno rajone pareikalavo pėsčiojo gyvybės

Kantri muzikos tėvas V. Stakėnas atskleidė savo pirmą kartą „Žalgirio“ varžybose

A. Užkalnis išreiškė savo nuomonę apie „trikojus“: jiems priešinasi tik vairuotojai su trimis smegenų vingiais

Raudondvaryje įvykus avarijai prireikė greitosios pagalbos

Kauno rajone – 100 metų jubiliejus