Kauno „Akropolio“ savininkai ryžosi rekordiniam sandoriui Baltijos šalių istorijoje – Kas vyksta Kaune
KAUNO KALĖDŲ RADIJAS:

Kauno „Akropolio“ savininkai ryžosi rekordiniam sandoriui Baltijos šalių istorijoje

A. Narmonto nuotr.

Vokietijos NT valdytojas „Deka Immobilien“ už daugiau nei pusantro šimto milijonų eurų perka Norvegijos kapitalo įmonių grupei „Schage Eiendom AS“ priklausantį verslo kompleksą „Quadrum“ sostinėje. Tai yra didžiausias verslo centro įsigijimo sandoris Baltijos šalių istorijoje. Vokietijos įmonei Lietuvoje priklauso dar du prekybos centrai, tarp kurių – ir Kauno „Akropolis“.

Kaip skelbiama nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec“ pranešime, „Deka Immobilien“ verslo kompleksą įsigijo už 156,1 mln. eurų. Tikimasi, kad sandoris bus baigtas maždaug per du mėnesius, gavus Konkurencijos tarybos patvirtinimą.

Vilniaus Konstitucijos prospekte įsikūręs „Quadrum“ verslo centras yra vienas didžiausių biurų kompleksų Baltijos regione, pastatytas trimis etapais 2016-2019 metais. A+ klasės trijų biurų pastatų nuomojamas plotas siekia 44 tūkst. kv. m, o bendras plotas – 70 tūkst. kv. m. Požeminėje komplekso trijų aukštų automobilių stovėjimo aikštelėje yra 700 vietų. Didžiausias komplekso nuomininkas yra bankas „Luminor“, užimantis apie trečdalį „Quadrum“ ploto. Iš viso komplekse patalpas nuomojasi daugiau nei 35 tarptautinės ir vietos įmonės.

Pasak pardavėjo, „Schage“ generalinio direktoriaus Lietuvoje Kjetil T. Hanssen, investuotojų susidomėjimas šiuo turtu įrodė, kad „Quadrum“ atitinka institucinių investuotojų kokybės kartelę.

„Verslo centras „Quadrum“ yra pirmasis centras šalyje, projektuotas ir statytas pagal tarptautinį tvariųjų pastatų standartą BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method). Šis biurų kompleksas Baltijos šalių NT ir investicijų forumo apdovanojimuose yra pripažintas geriausiu biurų pastatu Baltijos šalyse“, – pranešime cituojamas Kjetil T. Hanssen.

Didžiausio šalyje verslo centro statybos projektui, beje, vadovavo Kauno technologijos universitetą kadaise baigęs Andrius Jančiukas, kuriam per 20 metų karjerą patikėtos ne vieno stambaus objekto statybos Lietuvoje ir užsienyje.

Šis sandoris, praneša „Newsec“, yra itin reikšmingas įvykis Baltijos šalių NT rinkoje – vienas didžiausių Europos NT investuotojų į regioną grįžo po daugiau kaip dešimties metų pertraukos. „Quadrum“ yra pirmasis „Deka Immobilien“ įsigytas verslo centras Lietuvoje. Kiti bendrovės pirkiniai – 2007 m. įsigytas „BIG“ prekybos centras Vilniuje bei 2008 m. įsigytas prekybos centras Kauno „Akropolis“.

Pasak pardavėją konsultavusios bendrovės „Newsec“ atstovo A. Švolkos, vietinių ir tarptautinių investuotojų susidomėjimas galimybe įsigyti verslo centrą „Quadrum“ rodo išaugusį mūsų rinkos likvidumą ir patvirtina prielaidą, kad naujos kartos biurų pastatai puikiose lokacijose yra geidžiamiausi investuotojų taikiniai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA