Kauno „Akropolio“ savininkai ryžosi rekordiniam sandoriui Baltijos šalių istorijoje

A. Narmonto nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vokietijos NT valdytojas „Deka Immobilien“ už daugiau nei pusantro šimto milijonų eurų perka Norvegijos kapitalo įmonių grupei „Schage Eiendom AS“ priklausantį verslo kompleksą „Quadrum“ sostinėje. Tai yra didžiausias verslo centro įsigijimo sandoris Baltijos šalių istorijoje. Vokietijos įmonei Lietuvoje priklauso dar du prekybos centrai, tarp kurių – ir Kauno „Akropolis“.

Kaip skelbiama nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec“ pranešime, „Deka Immobilien“ verslo kompleksą įsigijo už 156,1 mln. eurų. Tikimasi, kad sandoris bus baigtas maždaug per du mėnesius, gavus Konkurencijos tarybos patvirtinimą.

Vilniaus Konstitucijos prospekte įsikūręs „Quadrum“ verslo centras yra vienas didžiausių biurų kompleksų Baltijos regione, pastatytas trimis etapais 2016-2019 metais. A+ klasės trijų biurų pastatų nuomojamas plotas siekia 44 tūkst. kv. m, o bendras plotas – 70 tūkst. kv. m. Požeminėje komplekso trijų aukštų automobilių stovėjimo aikštelėje yra 700 vietų. Didžiausias komplekso nuomininkas yra bankas „Luminor“, užimantis apie trečdalį „Quadrum“ ploto. Iš viso komplekse patalpas nuomojasi daugiau nei 35 tarptautinės ir vietos įmonės.

Pasak pardavėjo, „Schage“ generalinio direktoriaus Lietuvoje Kjetil T. Hanssen, investuotojų susidomėjimas šiuo turtu įrodė, kad „Quadrum“ atitinka institucinių investuotojų kokybės kartelę.

„Verslo centras „Quadrum“ yra pirmasis centras šalyje, projektuotas ir statytas pagal tarptautinį tvariųjų pastatų standartą BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method). Šis biurų kompleksas Baltijos šalių NT ir investicijų forumo apdovanojimuose yra pripažintas geriausiu biurų pastatu Baltijos šalyse“, – pranešime cituojamas Kjetil T. Hanssen.

Didžiausio šalyje verslo centro statybos projektui, beje, vadovavo Kauno technologijos universitetą kadaise baigęs Andrius Jančiukas, kuriam per 20 metų karjerą patikėtos ne vieno stambaus objekto statybos Lietuvoje ir užsienyje.

Šis sandoris, praneša „Newsec“, yra itin reikšmingas įvykis Baltijos šalių NT rinkoje – vienas didžiausių Europos NT investuotojų į regioną grįžo po daugiau kaip dešimties metų pertraukos. „Quadrum“ yra pirmasis „Deka Immobilien“ įsigytas verslo centras Lietuvoje. Kiti bendrovės pirkiniai – 2007 m. įsigytas „BIG“ prekybos centras Vilniuje bei 2008 m. įsigytas prekybos centras Kauno „Akropolis“.

Pasak pardavėją konsultavusios bendrovės „Newsec“ atstovo A. Švolkos, vietinių ir tarptautinių investuotojų susidomėjimas galimybe įsigyti verslo centrą „Quadrum“ rodo išaugusį mūsų rinkos likvidumą ir patvirtina prielaidą, kad naujos kartos biurų pastatai puikiose lokacijose yra geidžiamiausi investuotojų taikiniai.

7 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno rajonas turi naują laivą: plukdys dviratininkus ir rengs pažintines keliones

Kaune daugėja prie nuotolinio mokymo pereinančių mokyklų

Patvirtintas pirmas koronaviruso atvejis tarp Kauno savivaldybės darbuotojų

Draudimas rinkti miško gėrybes privačiose teritorijose – neatšaukiamas

Gyventojams patyrusiems stresą dėl koronaviruso situacijos - nemokamos psichologinės konsultacijos

R. Karbauskis ramina aistras: skiepai nuo koronaviruso – rekomenduojami

Alytaus gaisro byla keliauja į teismą: įtarimai pareikši septyniems asmenims

Proveržis beveik 20 metų strigusioje byloje: sulaikyti R. Daškevičiaus žmogžudystės organizavimu įtariami kauniečiai

Užfiksavus naują koronaviruso rekordą griežtesnės priemonės bus taikomos konkretiems miestams

Su židiniais siejama beveik 100 naujų koronaviruso atvejų: infekcija ir toliau plinta Kauno mokyklose