„Bolt“ kviečia dirbti kurčius vairuotojus: sieks pakeisti visuomenės požiūrį – Kas vyksta Kaune

„Bolt“ kviečia dirbti kurčius vairuotojus: sieks pakeisti visuomenės požiūrį

„Bolt“ nuotr.

Lietuvoje gyvena daugiau nei 6 tūkst. kurčių ir apie 40 tūkst. neprigirdinčių asmenų. Jie, kaip ir kiti klausos ar kitokią negalią turintys žmonės, susiduria su viena jautriausių socialinių problemų – užimtumo galimybių stoka. Skaičiuojama, kad Lietuvoje dirba vos trečdalis visų neįgaliųjų, o likusiems 70 proc. tenka asketų dalia: sunku įsilieti į visuomenę, o jų negalios apraizgytos įvairiausių stereotipų.

Kaip rašoma pranešime spaudai, stingant įprastų užimtumo galimybių, atsiranda naujos – šiuo metu mūsų šalyje jau iki 50 kurčių vairuotojų savarankiškai verčiasi pavežėjimo veikla. Siekiama, kad tokių vairuotojų skaičius augtų bent dvigubai, o visuomenėje pamažu nyktų nuostata, kad klausos sutrikimų ar negalią turintis žmogus yra nevisavertis.

„Stebėdami keleivių ir pačių pavežėjų užklausas bei atsiliepimus, atkreipėme dėmesį, kad klientai itin gerai vertina kurčiuosius mūsų partnerius. Tiesa, kartais pasitaikydavo ir nesusipratimų, kai geranoriškai nusiteikę klientai nežinodavo, kaip tinkamai bendrauti su klausos negalią turinčiais vairuotojais, koks yra bendravimo etiketas. Todėl kreipėmės konsultacijų į Lietuvos kurčiųjų draugiją (LKD), taip pamažu užsimezgė draugystė, kurią įtvirtinome pasirašydami bendradarbiavimo susitarimą su LKD“, – sako „Bolt“ vadovas Lietuvoje A. Pacevičius.

Bendradarbiavimo susitarimas apima tiek LKD narių informavimą apie užimtumo galimybes Lietuvoje, tiek visuomenės informavimo kampaniją.

„Užimtumo galimybių tūkstančiams kurčių ir klausos sutrikimų turinčių žmonių Lietuvoje labai trūksta, o apie kai kurias jau pasiteisinusias galimybes kartais apskritai nežinoma. Siekiame ne tik informuoti savo organizacijos narius ir visus klausos negalią turinčiuosius Lietuvoje apie galimybes užsiimti pavežėjo ir kita veikla, bet ir šviesti visuomenę parodant, kad negalią turintis žmogus – puikus paslaugos tiekėjas“, – teigia LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora.

Pavežėjimo bendrovė siekia suteikti vienodas galimybes pavežėjo veikla verstis dar daugiau klausos negalią turinčių žmonių, o visuomenę – peržengti barjerus ir atviriau bendrauti su kurčiaisiais pakeliui į savo kelionės tašką.

Šiuo metu kviesdami automobilį mobiliojoje programėlėje keleiviai yra informuojami, kad juos pavėžėti atvyksta kurčiasis, todėl iškart žino, kad prireikus į vairuotoją gali kreiptis ne balsu, o gestais, tekstu telefone ar kitomis priemonėmis.

„Kurčiųjų vairuotojų galima sutikti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje. Žinoma, kviečiame jungtis juos ir kituose miestuose, kur galima teikti mūsų paslaugas. Kol kas keliones su kurčiaisiais vairuotojais keleiviai vertina maksimaliai, visiškai taip pat kaip  ir girdinčiųjų vairuotojų arba geriau – 4.93 balais iš 5. Tai liudija, kad klausos negalia teikti pavėžėjimo paslaugų visiškai netrukdo: kurtieji, taip pat kaip ir girdintieji, paslaugas gali teikti vienodai gerai arba net pralenkti kokybe. Juolab, kai mūsų platformoje bendravimas su bet kuriuo vairuotoju vyksta pasitelkus technologijas“, – sako A. Pacevičius.

A. Pacevičius, K. Vaišnora / LKD nuotr.

Netrukus „Bolt“ automobilyje, kurį vairuoja kurčiasis, bus galima rasti kartu su Lietuvos kurčiųjų draugija parengtos informacijos, kaip bendrauti su klausos negalią turinčiais žmonėmis. Esminė taisyklė – elgtis natūraliai, prireikus bendravimo metu pasitelkti mimiką, kūno kalbą.

Taip pat reikia prisiminti, kad keliaujant automobiliu su bet kuriuo pavėžėju visiems keleiviams galioja viena, pati svarbiausia taisyklė: svarbiausia atsipalaiduoti ir pasirūpinti savo saugumu – prisisegti saugos diržą.

„Bolt“, anksčiau žinoma kaip „Taxify“, yra pavežėjimo paslaugų platforma, veikianti daugiau kaip 30 šalių visame pasaulyje.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.