Liaudis tarė žodį: surinkti parašai dėl Kauno rajono ir miesto jungimo

D. Beržinio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Spalio 10-tąją, Kauno rajono savivaldybėje vykstant neeiliniam tarybos posėdžiui, Kauno rajono bendruomeninių organizacijų sąjunga (KRBOS) pateikė gyventojų, kurie pasisako prieš Kauno rajono padalijimą, parašus. Jų surinkta net 25 tūkst.

Ketvirtadienį Kauno rajono savivaldybė svarstė klausimą dėl Kauno miesto savivaldybės tarybos rugsėjo 10-ąją priimto sprendimo siūlyti Vyriausybei pakeisti Kauno miesto savivaldybės teritorijos ribas, prijungiant prie jos 13 rajono seniūnijų.

Savo žodį šiuo klausimu tarė ir 25 bendruomenių centrus vienijanti Kauno rajono bendruomeninių organizacijų sąjunga (KRBOS), kurios iniciatyva per trumpą laiką surinkta jau keliolika tūkstančių parašų prieš Kauno rajono padalijimą.

KRBOS pirmininkė Eglė Juozapavičienė sakė, kad surinktus parašus Kauno rajono bendruomenių atstovai spalio 10-ąją, 14.30 val., veš į Vidaus reikalų ministeriją.

Tuo metu vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė ketvirtadienį per Vyriausybės valandą Seime teigė, kad Vidaus reikalų ministerija iš Kauno miesto savivaldybės kol kas nėra gavusi jokių dokumentų dėl ribų pakeitimo.

„Bet galvoju, kad vienas iš kelių – kad mes Seimo nariai, ypač kauniečiai, galėtų paraginti vis dėlto merą savo sprendimus palikti tolesnei ateičiai arba pakeisti. Tai būtų paprasčiausias kelias, – BNS cituojama ministrė. – Tačiau žinant jo užsispyrimą, be abejo, galėtų tie procesai pradėti judėti.“

Įtampa nuo šiol oficiali: Kauno rajonas vienbalsiai nepritarė jungimui prie miesto 25 nuotr.

Kauno vicemeras Andrius Palionis naujienų agentūrai BNS teigė sveikinantis rajoną, kad susirinko ir sprendė šį klausimą, tačiau su argumentais sakė dar nesusipažinęs. Tiesa, parašų akciją A. Palionis įvertino kritiškai – tvirtino abejojantis jų rinkimo tikslumu.

„Labai gerai, kad žmonės išreiškė savo nuomonę. Aišku, tas užklausimas toje anketoje buvo labai aiškus – arba tu prieš, o jeigu ne prieš, tu negali pasisakyti. Ta nuomonė svarbiausia, kad būtų išreikšta ir išgirsta, bet vis tiek tą turi spręsti ne dalelė gyventojų, o visi gyventojai, – BNS kalbėjo vicemeras. – Labai sunku vertinti ir surinktą parašų skaičių ir tai, kaip jie buvo surenkami.“

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad visų politinių jėgų ir bendruomenių atstovams neeiliniame Kauno rajono savivaldybės posėdyje išsakius kritiką dėl Kauno valdininkų nutarimo prisijungti kai kurias rajono teritorijas, vienbalsiai nuspręsta nepritarti rugsėjo pradžioje inicijuotai procedūrai.

68 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Girto vairuotojo kelionė baigėsi įsirėžus į gyvenamąjį namą

Viena Laisvės alėjos dalis rekonstrukcijos greitu metu nesulauks (foto)

Ne Kauno mieste registruotų tėvų vaikams – galimai brangesni darželiai

Tiršto rūko pasekmės – Karmėlavoje partrenktas žmogus

Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis šalyje didėja

Baltijos regiono lyderiai rinksis Kaune: pagrindinis iššūkis – visuomenės pasitikėjimo stoka

A. Juozapavičiaus prospekte įvykusi avarija pareikalavo aukų

Tarp daugybės parduodamų objektų - dar vienas unikalus Kauno pastatas (foto)

Kauno progimnazijoje – žarnyno infekcijos protrūkis

Net 10 metų trukusioje didžiausioje kontrabandos byloje – galutinis teismo verdiktas