Kauno daugiabučio kieme – mažasis sąvartynas: šiukšlės „lipa“ ir ant vaikų žaidimų aikštelių

Skaitytojo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kol atliekų rūšiavimas vis dar opi tema visuomenei, kauniečiai suskubo dalintis atliekų konteinerių problema. Nors didžiojoje Kauno dalyje jau įrengti naujos kartos pusiau požeminiai konteineriai, kurie suteikia rūšiavimo galimybę, kai kurių rajonų gyventojai tokios galimybės vis dar neturi ir skundžiasi perpildytais atliekų konteineriais.

„Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė kauniečių nusiskundimai, kad Kauno Dainavos rajone, tarp V. Krėvės pr. 17, 19, 27 namų buvo pastatyti nauji bendro naudojimo atliekų konteineriai, kurie nebetalpina gyventojų išmetamų atliekų.

„Konteineriai netalpina aplinkinių gyventojų atliekų, kasdien vis labiau „lipa” ant žaliųjų zonų ir vaikų žaidimų aikštelės“, – skundėsi kaunietis.

„Kauno švara“ minėtus atliekų konteinerius ištuština 3 kartus per savaitę. Nepaisant to, šioje atliekų surinkimo aikštelėje susiduriama su tam tikrais trukdžiais, kuriuos išsprendus atliekų surinkimo aikštelė išliktų tvarkinga.

Konteineriai Dainavoje / Skaitytojo nuotr.

„Visų pirma – labai sudėtingas privažiavimas prie bendrojo naudojimo konteinerių. Spalio 7 d., pirmadienį, mūsų darbininkai nesugebėjo privažiuoti prie minimų konteinerių dėl šalikelėse netvarkingai sustatytų ir nepatrauktų 2 automobilių. Minėtą dieną buvo iškviesta policija ir informuota Dainavos seniūnija, tačiau šių transporto priemonių patraukti nepavyko. Dėl eismo trukdžių, atliekos buvo išvežtos antradienio rytą“, – „Kas vyksta Kaune“ naujienų portalui nurodė UAB „Kauno švara“ atstovas Jonas Tumpa.

J. Tumpa pripažįsta, kad atliekų rūšiavimo kultūra – opi ir svarbi problema. Jo teigimu, dėl šalia bendrojo naudojimo konteinerių paliekamų neleistinų atliekų (buitinės technikos, baldų, žaliųjų atliekų ir t.t.) susidaro mini „sąvartynai“.

„Kauno švara“ primena, kad stambiagabaritės atliekos turi būti vežamos į atliekų priėmimo aikšteles, o žaliosios – į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę (adresu: Nemajūnų g. 15). Šiose aikštelėse atliekos iš fizinių asmenų priimamos nemokamai.

„Mūsų tikslas – palaipsniui atnaujinti visas bendrojo naudojimo atliekų aikšteles. Šiuo atveju, pusiau požeminių konteinerių įrengimui trukdo po konteineriais nusidriekusios požeminės miesto komunikacijos. Tikimės, kad su Kauno miesto savivaldybe ir rajono seniūnija atrasime sprendimą kokiu būdų galėtume pagerinti privažiavimą prie šio atliekų surinkimo taško ir kokioje vietoje įrengti atnaujintus ir modernius pusiau požeminius konteinerius“, – teigia J. Tumpa.

„Kauno švaros“ teigimu, kauniečiai, kurie kol kas susiduria su rūšiavimui nepritaikytais konteineriais, rūšiuotas atliekas gali sudėti į kituose kiemuose tam įrengtas vietas. Siekiant sudrausminti neleistinai atliekas paliekančius gyventojus, atliekų surinkimo aikštelėse žadama įrengti vaizdo stebėjimo kameras.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

52 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Laisvės alėjoje duris atvėrė rekonstruota IKI parduotuvė: pirkėjų laukia specialūs pasiūlymai

Išaiškėjo Kauno kalėdinės eglutės aukštis

Rotušės aikštėje „šaknis“ įleido Kauno kalėdinė eglutė (foto)

R. Alijevas išgirdo teismo nuosprendį: priimtas netikėtas sprendimas

FNTT pareigūnai atsisakė didžiausio Lietuvos istorijoje žinomo kyšio – siūlė milijoną eurų

V. Matijošaitis: miestui Kauno centrinio pašto tikrai nereikia

Susisiekimo ministerija sieks stabdyti Kauno ir Klaipėdos paštų pardavimą

„Kauno autobusai“ už 28 mln. eurų įsigis šimtą autobusų MAN

Į Kauno „Akropolį" grįžta „Jamam"

Ketvirtadienio vakarą K. Baršausko g. susidūrė 5 automobiliai: nukentėjo 5 žmonės