Į teismą atvesdinti rezonansinės Kauno korupcijos bylos dalyviai, tačiau posėdis neįvyko (papildyta) – Kas vyksta Kaune
KAUNO KALĖDŲ RADIJAS:

Į teismą atvesdinti rezonansinės Kauno korupcijos bylos dalyviai, tačiau posėdis neįvyko (papildyta)

DELFI, BNS 2019/10/10 15:24
DELFI nuotr.

Rezonansinės bylos Kaune istorija tęsiasi: suimti keturi asmenys, likusieji šiandien vedami į Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Ketvirtadienį pirmasis įtariamasis į teismą buvo atvestas apie 13 val. Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovė spaudai pranešė, kad šiam įtariamajam buvo surengtas posėdis apklausti. Dėl kardomosios priemonės nebuvo svarstoma.

Vilniaus miesto apylinkės teismas informavo, kad apie 15 val. konvojus atvedė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos trečiojo skyriaus viršininkas Donatas Karalukas. Kaukėtų pareigūnų atvestas D. Karalukas neslėpė veido, taip pat antrankiais jis nebuvo surakintas. Šiuo metu svarstoma dėl kardomosios priemonės skyrimo.

Trečiadienį teismas keturiems įtariamiesiems jau paskyrė kardomąsias priemones. Jiems teks areštinėje praleisti apie 10 parų.
Įtariamieji buvo sulaikyti aiškinantis rezonansinę bylą Kaune, kuomet asmenys kelerius metus organizavo nelegalų alkoholio verslą bei prekybą vogtomis automobilių detalėmis.

Pasirodo, kad nusikalsti linkusius asmenis dangstė policijos pareigūnas ir vienas buvęs Kauno apskrities policijos padalinio vadovas.

Sklinda kalbos

Policijoje sklinda kabos, kad jau vyksta pertvarka Kaune. Teigiama, kad Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominės policijos viršininkas perkeltas į viršininko pareigas Kauno Žaliakalnio komisariatą. Į pareigūno vietą laikinai padirbėti paskiriamas Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnas.

Taip pat Kauno organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos valdybos viršininkas perkeliamas į Kaišiadorių policijos komisariato viršininko pareigas. Į pareigūno vietą laikinai padirbėti paskiriamas Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnas.

DELFI primena, Šią savaitę Kaune sulaikyti asmenys, kelerius metus organizavę nelegalų alkoholio verslą bei prekybą vogtomis automobilių detalėmis. Kartu su jais sulaikyti ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos trečiojo skyriaus viršininkas Donatas Karalukas ir vienas buvęs Kauno apskrities policijos padalinio vadovas, galimai žinoję apie šią nelegalią veiklą.

Operacijos metu iš viso sulaikyti 9 įtariamieji, atlikta kelios dešimtys kratų Kauno ir Marijampolės apskrityse. Šiuo metu sprendžiamas klausimas dėl griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo skyrimo įtariamiesiems. Tarp sulaikytųjų – vienos Kauno įmonės, kuri užsiima policijos konfiskuoto turto saugojimu, vadovas, praneša Policijos departamentas.

Spalio 7-9 dienomis vykusioje specialioje operacijoje dalyvavo Policijos departamento Imuniteto valdybos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Generalinės prokuratūros, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Aplinkos apsaugos pareigūnai. Tyrimas vyko daugiau kaip vienerius metus, tiriamos tokios nusikalstamos veikos kaip neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis, nusikalstamu būdu gauto turto įgijimas arba realizavimas, neteisėtas vertimasis ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla, piktnaudžiavimas tarnyba, kyšininkavimas.

Kratų metu rasta ir paimta didelis kiekis akcizais apmokestinamų prekių, t. y. įvairių alkoholinių gėrimų, nepaženklintų banderolėmis – daugiau kaip 20 europalečių, t. y. daugiau kaip 16 000 vnt. įvairių alkoholio butelių, vogtų automobilių detalių, kitų galimai vogtų prekių. Kratų metu rasta ir paimta daugiau kaip 50 000 eurų, galimai gautų vykdant nusikalstamas veikas.

Priimtas sprendimas apriboti nuosavybės teises į įtariamųjų sąskaitas. Tyrimą atlieka Policijos departamento Imuniteto valdyba, jį kontroliuoja Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai. Įvertinus tai ir atsižvelgiant į Policijos departamento Imuniteto valdybos atliktą Kauno apskrities policijos antikorupcinę analizę, priimtas sprendimas į Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovo pareigas laikinai perkelti Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininką Elaną Jablonską.

Artimiausiu metu taip pat bus sprendžiamas klausimas dėl kelių Kauno apskrities padalinių vadovų rotacijos. Kauno apskrities policijos viršininkas Darius Žukauskas jau maždaug pusmetį yra vaiko priežiūros atostogose, jo pareigas iki šiol ėjo pavaduotojai.

Buvo dažnai giriamas

Ilgamečio Kauno policijos pareigūno Donato Karaluko sulaikymas tiriant plataus masto korupcijos, piktnaudžiavimo bylą, ne vienam turėtų tapti staigmena. Juolab, kad įspūdingo stoto policijos veteranas D. Karalukas iki šiol buvo minimas išskirtinai teigiamame kontekste, kaip uolus ekonominių nusikaltimų tyrėjas.

Tarnybą pradėjęs viename Kauno policijos komisariatų, D. Karalukas po kurio laiko buvo paskirtas dirbti į Kauno vyriausiąjį policijos komisariatą. Tai tapo reikšmingu šuoliu šio kriminalisto karjeroje. D. Karalukas specializavosi ekonominių nusikaltimų tyrime. Spaudoje ne kartą rašyta apie policijos operacijas, kurių metu sulaikyti suklastotomis mokėjimo kortelėmis iš bankomatų pinigus šlavę sukčiai. Vienu šių operacijų dalyvių būdavo ir D. Karalukas.

Kriminalistui neblogai sekėsi tarnyboje, jis tapo Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos vieno skyrių vadovu. Jam vadovaujant buvo pradėtas ne vienas ikiteisminis tyrimas dėl nelegalios prekybos, disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir t.t. D. Karalukas policijos bendruomenėje žinomas ir dėl savo sportinės veiklos. 192 cm ūgio kaunietis daug metų aktyviai žaidė krepšinį Kauno policijos komandoje. Jam buvo patikėta sunkiojo krašto puolėjo pozicija.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Papildyta 16.20 val.

Anot BNS, Vilniaus apylinkės teismo teisėjas ketvirtadienį nusišalino nuo sprendimo dėl kardomosios priemonės skyrimo Kauno ekonominės policijos aukštam pareigūnui Donatui Karalukui.

Teisėjas nurodė negalintis nagrinėti šio klausimo, nes įtariamojo advokatas yra jo kurso draugas. „(Nusišalinau), nes gynėjas yra mano kurso draugas ir (…) mus sieja gan geri ryšiai“, – žurnalistams sakė teisėjas Valdas Bugelevičius.

Anot jo, teisėjo nušalinimą pateikė prokuroras, o teismo pirmininkas jį tenkino. Jis tvirtino, kad klausimas dėl D. Karaluko suėmimo bus sprendžiamas penktadienį Vilniaus apylinkės teisme. Prokuroras Gintautas Paškevičius atsisakė kalbėti su žurnalistais.

D. Karaluko advokatas Arnoldas Blaževičius žurnalistams sakė, kad jo ginamajam pateikti įtarimai dėl vienos korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos. Jis sakė, kad jo ginamasis kaltės nepripažįsta.

„Jis yra sulaikytas dviems paroms, tai po to iš karto sprendžiamas klausimas dėl suėmimo. Jeigu žmogus bus suimtas, turbūt dėl nušalimo klausimas nebus sprendžiamas. Jeigu jis nebus suimtas, prokuratūra turbūt spręs klausimą dėl jo nušalinimo iš pareigų“, – apie D. Karoluko nušalinimą nuo pareigų policijoje kalbėjo advokatas.

A. Blaževičius tvirtino, kad klausimas dėl D. Karaluko suėmimo bus sprendžiamas penktadienį Vilniaus apylinkės teisme. Prokuroras G. Paškevičius atsisakė kalbėti su žurnalistais.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA