Dovana kauniečiams: nemokami muzikos virtuozų koncertai – Kas vyksta Kaune

Dovana kauniečiams: nemokami muzikos virtuozų koncertai

Kauno kultūros centro nuotr.

„Labai myliu Kauną ir savęs neatsieju nuo šio miesto,“ – tvirtina pianistas Petras Geniušas, kurio rečitalį kauniečiams dovanoja naująjį, 80-tąjį, sezoną pradedantis Kauno kultūros centras. Moderniai atnaujintose centro erdvėse išsaugojamos senosios tradicijos ir kartu pritraukiamos naujos kūrybinės industrijos, su kuriomis kultūros centro bendruomenė kviečia susipažinti jau šį šeštadienį vyksiančioje Atvirų durų dienoje.

„Kaune užaugo mano mama, čia jaunystę leido mano tėvas, čia jau kelis dešimtmečius Kauno muzikiniame teatre diriguoja mano brolis, o Žaliakalnyje gyvenusios močiutės nuostabų sodą iki šiol atsimenu kaip savo vaikystės rojų,“ – paklaustas apie santykį su Kaunu nedvejodamas atsako pianistas Petras Geniušas. Per visą savo koncertavimo karjerą jis sakosi nepraleidęs nei vienų metų be koncerto Kaune, o šiemet vienas garsiausių Lietuvos pianistų gros nemokamame koncerte, kurį kauniečiams dovanoja 80-tąjį sezoną atidarantis ir modernius pokyčius kauniečiams pristatantis Kauno kultūros centras.

P. Geniušas / Kauno kultūros centro nuotr.

Simboliška, kad būtent maestro taps pirmuoju, koncertuojančiu naujuoju kultūros centro instrumentu – legendiniu rankų darbo „Steinway & Sons“ fortepijonu. Jei matėte šių metų Oskarą pelniusį Peterio Ferrellio filmą „Žalioji knyga“, tuomet žinote, kad tik tokiu, ir jokiu kitu, fortepijonu grojo legendinis juodaodis pianistas Donaldas Širlis.

„Atnaujinta Kauno kultūros centro salė ir solidus instrumentas liudija rimtus pokyčius ir atsirandančią kokybę. Žinote, o pats Steinway mums, pianistams, yra tarsi aukso standartas, niekada nekeliantis klausimų. Pasaulyje yra ir kitų gerų instrumentų, bet tikrai nėra nei vieno pianisto, kuris nemylėtų Steinway ir nenorėtų juo groti“, – tvirtina P. Geniušas.

Penktadienį, spalio 11 d., rečitalyje „Ateities sąskambių vizija“ skambės keturių kompozitorių kūriniai, kuriuos atlikėjas pasirinko ne atsitiktinai.

„Dar XX amžiaus viduryje daugelis modernios muzikos šauklių pranašavo fortepijono meno mirtį. Bet, kaip parodė laikas, fortepijonas ne tik kad nemirė, bet jo reikšmė dar labiau išaugo ir 21 amžiaus pirmoje pusėje jis vėl užima centrinę vietą muzikinėje panoramoje. Tad pasirinkau keturis kompozitorius, simbolizuojančius keturis svarbius stilius: romantinis F. Chopin, fortepijono spalvingumą atskleidęs C. Debussy, minimalizmo estetas ir šio instrumento populiarintojas P. Glass, pagaliau klasiką ir džiazą sujungęs G. Gershwin. Keturi kompozitoriai, kuriantys sąskambį, per kurį galima matyti fortepijoninės muzikos ateities viziją,“ – taip rečitalio programą pristato pianistas.

Atvirų durų dieną bus ką veikti visiems

Tuo tarpu šeštadienį, spalio 12 dieną, Kauno kultūros centras (KKC) kviečia į intensyvią Atvirų durų dieną, skirtą susipažinti su atsinaujinusiu, moderniu centro veidu ir čia veikiančiais kolektyvais, kurių centre yra net 19. Plačioje dienos programoje – 14 renginių, skirtų įvairaus amžiaus ir pomėgių lankytojams, kuriuose teks ne tik stebėti, bet ir dalyvauti, išbandyti ir patiems prisiliesti prie kūrybinės veiklos.

Kauno kultūros centro nuotr.

Vaikų laukia atvira repeticija su estrados studija „Svajonių gija“, liaudies šokio edukacijos su „Šėltinio“ kolektyvu. Architektūros studijoje „200M2“ jaunieji lankytojai kurs „Herojų miestą“, o fotografijos studijoje profesionalus fotografas Dainius Ščiuka supažindins naujausia technika, kurią bus galima patiems išbandyti ir pasidaryti savo arba draugo portretą.

Visi meno ir kultūros mylėtojai galės dalyvauti „Judesio laboratorijos“ šokio dirbtuvėse ar susitikti su nusipelniusia Lietuvos šokių trenere Jūrate Norvaišiene legendinėje klubo „Sūkurys“ repeticijų salėje; į susitikimus kvies chorų „Gintaras“, „Diemedis“ ir „Perkūnas“ vadovai, į teatrinio meno improvizacijas panardins „Kauno Kazio Binkio“ teatro edukacija, o su elektroninės muzikos kūrimu sintezatoriais supažindins ir DJ grotuvais miksuoti mokys elektroninė muzikos studija „Room 404“. Koncertus dovanos šokio teatras „Releve“ ir kamerinis choras „Kamertonas“.

G. Kilčiauskienė / Kauno kultūros centro nuotr.

Atvirų durų dieną vainikuos nemokamas charizmatiškosios EMPTI ir „Pieno lazerių“ vokalistės Giedrės koncertas, kuris kartu taps ir KKC renginių terasos pristatymu.

Detalią Kauno kultūros centro 80-tojo sezono atidarymo programą rasite čia. Registruotis į nemokamą Petro Geniušo rečitalį „Ateities sąskambių vizija“ galite čia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.