Kauno Vienybės aikštės rekonstrukcija artėja pabaigos link

V. Pilkausko nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno centre esančios Vienybės aikštės rekonstrukcijai numatyta pabaiga – darbus tikimasi baigti iki lapkričio pabaigos.

Pasak darbus vykdančios bendrovės „Urban Inventors“ vadovo Liongino Šepečio, ankstesnius planus aikštę atverti dar spalį pakoregavo vėlavimas atvežti granitą.

„Pagrindinis dalykas yra granito tiekimas. Jis vėluoja ir pagal dabartinius duomenis iš tiekėjo, tai turėtume spėti iki lapkričio pabaigos viską pakloti ir užbaigti“, – BNS sakė L. Šepetys.

„Aišku, tai priklausys nuo oro sąlygų – jeigu labai atšals, ne kiekvieną dieną galėsime dirbti, tai dar kokią savaitę užtruks, bet šiandien yra planas lapkričio gale viską pabaigti“, – kalbėjo jis.

Tuo metu po aikšte esanti požeminė automobilių stovėjimo aikštelė jau baigta ir ja naudotis bus galima artimiausiu metu.

Vienybės aikštės rekonstrukciją vykdo koncerno SBA nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Urban Inventors“, šiuo metu taip pat baigianti šalia esančio buvusio „Pramprojekto“ pastato rekonstrukciją – čia įsikurs verslo centras BLC2.

Granitą Vienybės aikštei nupirko Kauno miesto savivaldybė.

Po rekonstrukcijos aikštėje bus keli vandens telkiniai, fontanas. Čia bus pasodinta keletas didelių medžių, metančių šešėlį, taip pat dešimtys mažesnių želdinių, iš betono išlietos nuožulnios formos galės būti naudojamos riedučių ir dviračių sportui.

Vienybės aikštė taip pat išlaikys reprezentacinę funkciją: čia liks erdvės renginiams, koncertams, ceremonijoms ir susibūrimams.

„Urban Inventors“ po aikšte įrengė dviejų aukštų požeminę automobilių stovėjimo aikštelę, kur gyventojų reikmėms bus suteikta 50 automobilių stovėjimo vietų.

Bendra „Urban Inventors“ investicijų vertė į aikštę ir verslo centrą siekia beveik 40 mln. eurų. Aikštės erdvės kaina – per 10 mln. eurų, iš jų apie 5 mln. eurų sudaro aikštės viršutinės dalies darbai.

30 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Girto vairuotojo kelionė baigėsi įsirėžus į gyvenamąjį namą

Viena Laisvės alėjos dalis rekonstrukcijos greitu metu nesulauks (foto)

Ne Kauno mieste registruotų tėvų vaikams – galimai brangesni darželiai

Tiršto rūko pasekmės – Karmėlavoje partrenktas žmogus

Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis šalyje didėja

Baltijos regiono lyderiai rinksis Kaune: pagrindinis iššūkis – visuomenės pasitikėjimo stoka

A. Juozapavičiaus prospekte įvykusi avarija pareikalavo aukų

Tarp daugybės parduodamų objektų - dar vienas unikalus Kauno pastatas (foto)

Kauno progimnazijoje – žarnyno infekcijos protrūkis

Net 10 metų trukusioje didžiausioje kontrabandos byloje – galutinis teismo verdiktas