Lietuvoje pradeda veikti nauja technologija: išmaniuosius telefonus bus galima palikti namie – Kas vyksta Kaune

Lietuvoje pradeda veikti nauja technologija: išmaniuosius telefonus bus galima palikti namie

delfi.lt / Vytautė Merkytė 2019/10/02 15:49
Organizatorių nuotr.

Mūsų šalyje neseniai pradėta kalbėti apie siūlymą naudoti integruotus mobiliojo ryšio abonento identifikavimo modulius eSIM (angl. „embedded SIM“), kurie pakeistų įprastas SIM korteles. Kol dėl šio klausimo vis dar vyksta diskusijos, mobiliojo ryšio operatorius „Bitė Lietuva“ pirmasis nusprendė pasiūlyti savo klientams pasižiūrėti, kaip atrodo gyvenimas su eSIM technologija.

Susisiekimo ministerija prieš kelias savaites paskelbė, kad siekia užtikrinti galimybę Lietuvoje naudoti integruotus mobiliojo ryšio abonento identifikavimo modulius eSIM, kurie pakeistų įprastas SIM korteles.

Šiuo metu eSIM galima naudotis Austrijoje, Estijoje, Italijoje, Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Suomijoje, Švedijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse. Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, pirmąjį pusmetį Lietuvoje buvo naudojama beveik 4,5 mln. SIM kortelių.

Spaudos konferencijos metu „Bitės“ vykdomasis direktorius Pranas Kuisys pranešė, kad nuo šiandien mobiliojo ryšio operatoriaus klientai galės pradėti naudoti eSIM technologiją.

Bendrovė šią technologiją pritaikė išmaniesiems laikrodžiams ir jiems sukūrė išmaniąją eSIM paslaugą. Nuo šiol įsigiję išmaniuosius laikrodžius, kurie palaiko eSIM technologiją, galės išmaniaisiais laikrodžiais atsiliepti į skambučius, gauti SMS žinutes net kai šalia telefono nebus ar šis bus išjungtas. eSIM – tai pilnavertė ir saugi virtuali SIM kortelė, kuri įrenginį aprūpina mobiliuoju ryšiu.

Kaip pabrėžia P. Kuisys, užsakytas tyrimas parodė, kad per ateinančius 12 mėnesių 33,7 proc. planuoja ar svarstys įsigyti išmanųjį laikrodį. Anot P. Kuisio, net išmaniųjų telefonų tiek niekas neplanuoja pirkti. Taigi išmaniųjų laikrodžių rinka tik auga ir eSIM technologija esą padės išspręsti dažnas problemas, su kuriomis susiduria tokių laikrodžių savininkai.

P. Kuisys / Organizatorių nuotr.

Šiuo metu išmanieji laikrodžiai įprastai su telefonais „bendrauja“ per „Bluetooth“ technologiją, todėl nutolus toliau nuo telefono laikrodis praranda ryšį ir tampa kur kas mažiau išmanus.

„Su eSIM šią problemą lengvai išsprendžiame. Nesvarbu ar šalia bus telefonas, užteks kad toje vietoje veiktų mobilusis ryšys. Tokio laikrodžio savininkas galės priimti skambučius, gauti SMS žinutes būtent per laikrodį, o telefonas galės būti paliktas namuose ar net išjungtas. Taip pat į laikrodį ateis telefone esančių programėlių pranešimai bei bus galima klausyti muzikos per, pavyzdžiui, „Spotify“.

Tai itin patogu, kai norisi užsiimti veikla, nereikalaujančia šalimais turėti telefono: pabėgioti, žvejoti, pavedžioti šunį, vykti į darbinį susitikimą ar galų gale ramiai praleisti laiką su vaikais lauke. Ir tuo pačiu būti tikriems, kad esant reikalui visi jus galės pasiekti“, – teigia P. Kuisys.

O kodėl nuspręsta pirmiausia eSIM technologiją pritaikyti laikrodžiams, o ne telefonams? Kaip teigia P. Kuisys, telefono atveju eSIM kortelės nauda yra mažesnė.

eSIM technologija veikia itin paprastai ir kaip tikina „Bitės“ vykdomasis direktorius, kone kiekvienas lengvai galės pradėti lengvai naudotis eSIM. Tereikia įsijungti laikrodį, išmaniajame telefone paleisti laikrodžio programėlę, telefonu nuskanuoti QR kodą laikrodžio ekrane ir įrenginiai bus susieti. Visas sprendimas veikia vieno numerio principu, t. y. tiek laikrodis, tiek telefonas turi tą patį pagrindinį kliento telefono numerį.

Tai reiškia, kad jei išbėgote pabėgioti ir namie palikote išmanųjį telefoną, skambinantys ar rašantys jums, jus pasieks per išmanųjį laikrodį – tam nereikia jokio atskiro telefono numerio.

Šiandien šią išmaniąją eSIM paslaugą laikrodžiams „Bitė“ pradeda siūlyti su išmaniuoju laikrodžiu „Samsung Galaxy Watch“. Pasak P. Kuisio, rinkoje atsirandant daugiau laikrodžių, palaikančių eSIM technologiją, įrenginių sąrašas plėsis.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA