Seimo rekordininkas kaunietis E. Zingeris keliavo už įspūdingą sumą – Kas vyksta Kaune

Seimo rekordininkas kaunietis E. Zingeris keliavo už įspūdingą sumą

BNS 2019/09/29 13:18

Šios kadencijos Seime brangiausiai kainavo konservatorių atstovo Emanuelio Zingerio komandiruotės, rodo BNS turima ataskaita apie parlamentarų išvykas. Iš Kauno kilusio politikos veterano darbinės kelionės kainavo keliasdešimt tūkstančių eurų.

Nuo 2016 metų lapkričio iki 2019 metų rugpjūčio pabaigos E. Zingeris buvo išvykęs į 61 komandiruotę, jos kainavo daugiau nei 49,8 tūkst. eurų. Brangiausia jo išvyka buvo į Jungtines Valstijas už beveik 2,1 tūkst. eurų.

E. Zingeris Seime priklauso Užsienio reikalų ir Europos reikalų komitetams. Seimo narys BNS sakė, kad didelis jo komandiruočių skaičius yra susijęs su pareigomis Europos Taryboje.

„Dirbu su visokiais įsipareigojimais Europos Taryboje, (…) buvau Boriso Nemcovo žmogžudystės tyrimo pranešėjas, Žmogaus teisių komiteto vicepirmininkas ir esu Europos liaudies partijos frakcijos vicepirmininkas“, – teigė politikas.

Į daugiausiai komandiruočių šios kadencijos Seime vyko konservatorius Andrius Kubilius, šiemet išrinktas į Europos Parlamentą. Europos reikalų komitete dirbusio parlamentaro 96 komandiruotės kainavo daugiau nei 45,5 tūkst. eurų.

A. Kubilius sakė, kad didžioji dalis jo komandiruočių buvo susijusios su siekiu padėti Ukrainai užsitikrinti Vakarų paramą. „Tai buvo ir Maršalo planas dėl Ukrainos, ir planas „Ukraina 2027“. Manau, kad pasiekėme nemažai tiek pačių planų įgyvendinimo reikaluose, bet ir įrodant tiek ukrainiečiams, tiek Vakarams, kad Lietuva yra labai svarbi, nuoširdi Ukrainos rėmėja“, – BNS tvirtino A. Kubilius.

Tarp komandiruočių rekordininkų taip pat yra konservatorius, Seimo Užsienio ir Europos reikalų komitetų narys Egidijus Vareikis ir europarlamentare išrinkta konservatorė Rasa Juknevičienė, dirbusi Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete. Jų kelionės kainavo daugiau nei 40 tūkst. eurų.

Lyginant su kitais parlamentarais, taip pat į daug komandiruočių vyko įvairioms partijoms priklausantys Seimo nariai Aušrinė Armonaitė, Vytautas Bakas, Algirdas Butkevičius, Laurynas Kasčiūnas, Gediminas Kirkilas, Kęstutis Masiulis, Rūta Miliūtė, Juozas Olekas, Žygimantas Pavilionis, Virgilijus Poderys, Valerijus Simulikas.

Į brangiausią per šią Seimo kadenciją komandiruotę vyko A. Armonaitė – šių metų birželį vykusi jos kelionė į JAV kainavo beveik 5 tūkst. eurų. „Tai buvo NATO parlamentinės asamblėjos Ekonomikos komiteto susitikimas Vašingtone ir Sietle. Esu šio komiteto pranešėja“, – BNS teigė politikė.

Ji tvirtino, kad už parlamentarų kelionių planavimą, bilietų pirkimą ar viešbučių rezervaciją yra atsakinga Seimo kanceliarija. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis į užsienį keliavo už beveik 28,8 tūkst. eurų.

Beveik 40-ies šios kadencijos Seimo narių komandiruotės kainavo mažiau nei tūkstantį eurų, o mažiau nei už šimtą eurų keliavo 11 parlamentarų.

Keturi politikai – Valius Ąžuolas, Seime nebedirbantis Mindaugas Bastys, Bronislovas Matelis ir Jonas Varkalys – komandiruotėms neišleido nė cento. B. Matelis sakė, kad kelis kartus atsisakė vykti į jam siūlomas komandiruotes dėl abejotinos jų vertės.

„Buvo pasiūlymų Ekonomikos komitete, bet iš tų trijų ar keturių pasiūlymų man tos komandiruotės pasirodė labai formalios“, – BNS teigė parlamentaras.

„Jeigu man rūpi informacija iš tarptautinių konferencijų, aš galiu tą informaciją susirinkti internetu, neišleidęs valstybės pinigų ir sutaupęs savo laiko“, – teigė jis.

Komandiruočių ataskaitoje yra įrašyta pernai vykusi B. Matelio nieko nekainavusi kelionė į Tadžikistaną. Politikas sakė, jog komandiruotės prašė, kad galėtų keliauti su diplomatiniu pasu ir taip išvengtų problemų su baltarusių pareigūnais, nes vyko per Minską.

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis į užsienį vyko keturis kartus, jo komandiruotės kainavo vos daugiau nei 12 eurų. Iš viso šios kadencijos Seimo narių komandiruotės kainavo daugiau nei 870 tūkst. eurų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA