„Žalgiris“ išvykoje lengvai susitvarkė su „Nevėžiu“ | Kas vyksta Kaune

„Žalgiris“ išvykoje lengvai susitvarkė su „Nevėžiu“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai „Betsafe–LKL“ trečiajame ture išvykoje dar kartą pademonstravo puikią gynybą ir 83:57 (23:21, 23:12, 18:14, 19:10) patiesė Kėdainių „Nevėžio“ komandą.

Mačo pradžioje varžovų gynybą nesunkiai sudraskė Marius Grigonis ir Thomasas Walkupas, taškus rinko Zachas LeDay, tačiau rezultatyvius išpuolius rengė ir 6:9 priekyje buvę varžovai. Tuomet iš toli pataikė T. Walkupas, plastiškai po krepšiu sužaidė kauniečius į priekį 11:9 išvedęs Martinas Gebenas. Gerą kamuolio judėjimą dvitaškiais iš to paties taško dukart pavertė pranašumą iki 17:12 didinęs Nigelas Hayesas, bet netrukus iš jo beveik nieko neliko – 17:16. Po pasitarimo nuostabius perdavimus Jockui Landale‘ui iškišo Lukas Lekavičius ir Rokas Jokubaitis, tačiau reikalai gynyboje ir vėl badė akis (21:21). Kėlinio pabaigoje kauniečiams persvarą 23:21 sukūrė pasižymėjęs R. Jokubaitis.

Antrą kėlinį metimu viena ranka atidarė R. Jokubaitis, varžovą pergudravo Z. LeDay – 27:26. Taškų sąskaitą šį sezoną pravėrė Karolis Lukošiūnas, fantastišką tolimą bombą nuo lentos smeigė M. Grigonis, į rezultatyvių atakų virtinę įsisuko atstumą iki 37:31 padidinęs Z. LeDay. „Nevėžiui“ vis sunkiau organizuojant puolimą, kitoje aikštės pusėje smaginosi jau septintą L.Lekavičiaus rezultatyvų perdavimą dėjimu tvirtinęs Z. LeDay – 39:31. Fantastinę atkarpą žaidžiantis Z. LeDay rinko jau 12-ąjį tašką paeiliui, o 14:0 spurtavę Lietuvos čempionai į rūbinę keliavo atsiplėšdami 46:33.

Po didžiosios pertraukos atstumas tarp komandų augo iki 55:36, kuomet tritaškius paleido M. Grigonis ir N. Hayesas, o ledus pralaužė Edgaras Ulanovas. Perimtą kamuolį į greitą ataką nusinešė Z. LeDay, spurtą iki 27:5 tęsė baudas sumetęs M. Grigonis – 59:36. Ketvirčio pabaigoje šeimininkai nutraukė savo tylą puolime ir, nepaisydami L.Lekavičiaus taiklių metimų, prieš paskutinę rungtynių atkarpą sugebėjo apmažinti atsilikimą 64:47.

Ketvirtajame kėlinyje kamuolį puolime ėmė kapitonas Paulius Jankūnas, aikštėje įsivyravusį chaosą tritaškiu nutraukė R. Jokubaitis – 70:53. Galų gale iš tolimos distancijos prisišaudė K. Lukošiūnas, M. Gebeno tikslų perdavimą triuškinamu dėjimu pavertė pranašumą iki 75:55 didinęs J. Landale‘as. Per likusį laiką visus taškus sudėliojo galutinį rezultatą 83:57 fiksavę T. Walkupas, nuo kranto iki kranto sėkmingai sužaidęs Artūras Milaknis bei tritaškiu paskutinį žodį taręs J. Landale‘as.

Susitikimas su „Nevėžiu“ buvo paskutinis mačas prieš Kauno ekipos startą Eurolygoje. Spalio 4 d., penktadienį, „Žalgirio“ arenoje kauniečiai priims Vitorijos „Baskonia“ komandą.

„Žalgiris“: Z. LeDay 18 (6/6 dvit., 2 per. kam.), J. Landale‘as 13 (7 atk. kam.), M. Grigonis 10, N. Hayesas 9, T. Walkupas 8 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 2 per. kam.), R. Jokubaitis 7, L. Lekavičius 5 (7 rez. perd.), K. Lukošiūnas 5, E. Ulanovas 2, M. Gebenas 2, P. Jankūnas 2 (7 atk. kam.), A. Milaknis 2.

„Nevėžis“: L. Beliauskas 14, J. Kazakauskas 10 (7 atk. kam.), A. Urbutis 8 (3 per. kam.).