Nauji alkoholio ribojimai nukreipti į pigiausias prekes – Kas vyksta Kaune

Nauji alkoholio ribojimai nukreipti į pigiausias prekes

delfi.lt 2019/09/26 11:55
Delfi.lt nuotr.

Seimas ketvirtadienį nusprendė, kad vadinamieji „vieno gurkšnio“ stipriųjų gėrimų indeliai turės išnykti, o plastikiniuose alaus „bambaliuose“ didžiausia leistina alkoholio koncentracija sumažinta nuo 7,5 proc. iki 6 proc.

Seimas uždraudė Lietuvoje pardavinėti vadinamuosius „jogurtinius“ indelius. Tai yra, draudžiama parduoti stipresnius negu 22 laipsnių alkoholinių gėrimus, jeigu jie yra supilstyti į stiklinės, taurės dydžio ar kitą gėrimams tiesiogiai vartoti skirtą tarą.

Taip pat pataisomis Alkoholio kontrolės įstatymo pataisomis uždrausta prekiauti alumi, fermentuotais, o taip pat alkoholinių kokteilių grupėms priklausančiais gėrimais, stipresniais nei 6 laipsniai, jeigu jie bus išpilstyti į didesnę negu 0,2 litro plastiko tarą. Išskirti tie atvejai, kai šie gėrimai išpilstyti į stiklinę, keraminę, medinę ar metalinę tarą.

Trečias pakeitimas liečia alaus „bambalius“. Vieno litro „bambaliai“ ir toliau galės būti parduodami, tačiau alkoholio koncentracija apribota nuo 7,5 proc. iki 6 procentų. Vėlgi išskiriami atvejai, kai šie gėrimai išpilstyti į stiklinę, keraminę, medinę ar metalinę tarą

Už šias įstatymo pataisas balsavo 72 Seimo nariai, prieš balsavo 1, o aštuoni susilaikė.

Nauji draudimai įsigalios 2020 metų liepos 1 dieną.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA