Šalia Kauno įsikūrusiai įmonei – milijoninis kontraktas su Artimųjų Rytų valstybe – Kas vyksta Kaune

Šalia Kauno įsikūrusiai įmonei – milijoninis kontraktas su Artimųjų Rytų valstybe

R. Tenio nuotr.

Kauno LEZ‘e veikianti išmaniųjų vandens ir šilumos skaitiklių kūrėja „Axioma Metering“ prisidės prie nacionalinės Omano vandens apskaitos technologinės reformos, kuri atgyvenusią technologiją keis daiktų interneto (IoT) sprendimais. Šiandien su pusiau valstybinės Omano Sultonato įmone „National Energy Center“ (NEC) pasirašytame savitarpio supratimo memorandume įtvirtintas susitarimas ne tik dėl skaitiklių tiekimo, bet ir dėl galimybės perkelti gamybą į Omaną. 

Kaip nurodoma bendrovės pranešime spaudai, šio projekto metu seni skaitikliai Omane bus masiškai keičiami lietuviškais išmaniaisiais vandens skaitikliais „Qalcosonic W1“, gaminamais Kauno LEZ‘e veikiančiame fabrike. „Axioma Metering“ ne tik tieks ultragarsinius skaitiklius, bet ir atliks galimybių studiją pastatyti gamyklą ir pradėti skaitiklių gamybą Omane. Tai numatyta savitarpio supratimo memorandume, kurį šiandien su „Axioma Metering“ pasirašė į Kauną atvykusi delegacija.

Kompanijos taip pat pasirašė skaitiklių tiekimo kontraktą pirmajam Omano vandens apskaitos technologinės reformos etapui. Visas projektas – apskaitos prietaisų tiekimas ir skaitiklių gamybos perkėlimas į Omaną – bus įgyvendinamas keliais etapais per 5 metus. Projekto vertė viršija 10 mln. eurų, sandoris penkiskart užaugins dabartinės prekybos apimtis tarp Lietuvos ir Omano valstybių.

Pusė šio projekto apimties, apie 5 mln. eurų, bus įgyvendinta per pirmuosius 12 mėnesių. Numatyta, kad 100 tūkst. išmaniųjų lietuviškų skaitiklių Omaną pasieks per 10 mėnesių.

„Didžiuojamės galėdami prisidėti prie inovatyvaus tarptautinio projekto, svarbaus pokyčio, leisiančio tausoti geriamą vandenį Omane. Užsakovai įvertino moderniausius rinkoje siūlomus apskaitos prietaisus ir derėjosi su daugeliu gamintojų. Tai, kad buvo pasirinktas būtent išmanusis mūsų įrenginys – ypač svarbus įvertinimas, su kuriuo siejame ir tolimesnę skaitiklio sėkmę“, – pranešime cituojmas „Axioma Metering“ vadovas Ignas Vosylius.

„Džiaugiamės galėdami pranešti, kad pasirinkome „Axioma Metering“ skaitiklius nacionaliniam vandens apskaitos transformacijos projektui, kuris įdarbins daiktų interneto technologiją. Tikime, kad su šia kompanija užsimegs ilgalaikė mūsų verslo partnerystė“, – teigė NEC generalinis direktorius Abdullah Al Badi.

Anot „Axioma Metering“ valdančios įmonės ICOR vadybos pirmininko Andriaus Janukonio, į Lietuvą atvykusi naujųjų bendrovės partnerių delegacija atstovauja ne tik Omanui, bet ir kitoms vandentvarkos reformas pradedančioms savo kaimynėms, priklausančioms Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybai – Jungtiniams Arabų Emyratams, Saudo Arabijai, Bahreinui ir Katarui.

„Tikimės, kad sėkmingas startas Omane atvers mums vartus į plačią Persijos įlankos valstybių rinką. Taip pat džiaugiamės proga reikšmingai prisidėti prie Lietuvos ir Omano tarpusavio ryšių stiprinimo“, – sakė A. Janukonis.

Kompanija NEC diegia daiktų interneto technologijas įvairiuose projektuose, vandens apskaitos reforma – vienas iš jų. Čia įdarbinama išmani duomenų surinkimo sistema, grįsta technologija LoRa. Įgyvendinęs reformą, Omanas taps pasauliniu lyderiu pagal LoRa technologijos naudojimo tankį. Tuo pačiu „Axioma Metering“ taps daugiausia skaitiklių su šia technologija pagaminusia įmone.

LoRa – tai mažai elektros energijos naudojantis, plačiojo tinklo (LPWAN) protokolas, skirtas belaidį baterijomis veikiančių daiktų internetą sujungti į regioninius, nacionalinius ar pasaulinius tinklus. Pagrindinis šios technologijos pranašumas – sudėtingų sprendimų nereikalaujantis duomenų perdavimas dideliais atstumais.

Naujasis „Axioma Metering“ prietaisas „Qalcosonic W1“ yra vienas universaliausių energijos skaitiklių rinkoje. Duomenys iš prietaiso gali būti nuskaitomi LoRa ir radijo WMBUS protokolu. Skaitikliai, teigia įmonė, yra ilgaamžiai, vandens apskaitai naudojama ultragarso technologija, kuri garantuoja šimtaprocentinį tikslumą ir preventyviai reaguoja į sistemos gedimus.

Kaune gimusiam ultragarsiniam skaitikliui „Qalcosonic W1“ „Axioma Metering“ R&D komanda skyrė trejus metus darbo ir baigė jį kurti 2018-aisiais. Prie apskaitos prietaiso kūrimo prisidėjo Kauno technologijos universiteto ir Lietuvos energetikos instituto mokslininkai. Šiuo metu skaitiklį išbando daugiau nei 100 komunalinių įmonių Vokietijoje, Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Norvegijoje, Australijoje, Argentinoje, Meksikoje ir kitose šalyse.

Prie Kauno atidarytas modernus fabrikas: taikosi į didžiausius pasaulio gamintojus 26 nuotr.

Modernūs skaitikliai gaminami šiemet atidarytoje gamykloje, į kurią investuota 15 mln. eurų. 2019 metais „Axioma Metering“ iš viso planuoja pagaminti ir parduoti beveik 200 tūkst. skaitiklių, 2020 metais – apie 800 tūkst. vienetų, pardavimo rinką plečiant į Šiaurės Ameriką, Aziją, Vidurio Rytus ir Afriką.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA