Sezono atidarymo rungtynėse namuose „Žalgiris“ tiesiog „suvalgė“ priešininkus | Kas vyksta Kaune

Sezono atidarymo rungtynėse namuose „Žalgiris“ tiesiog „suvalgė“ priešininkus

Trečiadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pradėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezoną namų arenoje. Pirmąjį LKL susitikimą Šiauliuose problemų neturėję žalgiriečiai priėmė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą. Pusantro kėlinio atsilaikę svečiai po Roko Jokubaičio inicijuoto spurto mėgino atsitiesti, bet galiausiai nusileido „Žalgiriui“ rezultatu 81:47 (17:18, 28:11, 13:13, 23:5).

Ginčo kamuolį laimėję pasvaliečiai iš karto sėkmingos atakos nesurengė, tačiau puolime pražangą užsidirbęs Trevoras Thompsonas antru bandymu reabilitavosi pelnęs svečiams pirmuosius taškus. „Žalgirio“ kraitį prabėgus beveik dviem minutėms metimu iš po krepšio atidarė Zackas LeDay – 2:2.

Kauniečius pirmyn timptelėjo Edgaras Ulanovas, bet tolimu šūviu greitai atsakė Miha Lapornikas – 4:6. Kėliniui įpusėjus priešininkų pražangą provokavo kietai baudos aikštelėje sužaidęs „Žalgirio“ australas Jockas Landale’as, tačiau tuoj po to įsisiautėjo penkis taškus iš eilės pelnęs Paulius Petrilevičius – 7:13. Ne itin rezultatyvi pirmoji rungtynių atkarpą baigėsi „Pieno žvaigždžių“ krepšininkams turint minimalų pranašumą – 17:18.

Antrą ketvirtį sėkmingu metimu iš vidutinio nuotolio atidarė priešininką gražiai suklaidinęs Rokas Jokubaitis – 19:18. Visgi žalgiriečiams sunkiai sekėsi tvarkytis gynyboje – sudėtingą metimą iš po krepšio realizavęs Pasvalio ekipos gynėjas Johnas Gillonas išvedė svečius į priekį 19:23 ir vertė Šarūną Jasikevičių prašyti minutės pertraukėlės. Kauniečių puolime gyvybės įnešė staigūs Luko Lekavičiaus prasiveržimai ir jaunojo R. Jokubaičio du taškai su pražanga, greitai persvėrę rezultatą „Žalgirio“ naudai – 26:23.

Kėlinukui persiritus į antrą pusę taškų sąskaitą atsidarė Kauno ekipos kapitonas Paulius Jankūnas, atitolinęs žalgiriečius daugiau nei vieno metimo atstumu – 30:26. Netrukus Pasvalio komandą „žudyti“ pradėjo rungtynes perlaužęs R. Jokubaitis, smeigęs du tritaškius iš eilės – 36:26, o po to svečių krepšinį dėjimais sudrebinti nepasikuklino E. Ulanovas su Martinu Gebenu. Antrasis ketvirtis, per kurį „Žalgiris“ „suvertė“ net 28 taškus, baigėsi kauniečiams jau turint solidžią persvarą – 45:29.

Po ilgosios pertraukos „Pieno žvaigždžių“ nuotaikas šiek tiek taisė trys M. Laporniko taškai, dar vieną tolimą metimą prabėgus kiek daugiau nei dviem minutėm sviedė Dominykas Domarkas, o žalgiriečiai puolime tuo metu buvo „tušti“ – 45:35. Pirmuosius „Žalgirio“ taškus kėliniui įsibėgėjus pelnė Z. LeDay, kurio pražanga kitoje aikštės pusėje nesustabdė P. Petrilevičiaus, braukusio šeimininkų pranašumą iki vienženklio – 47:38. Po techninės svečių pražangos baudas sumetus Artūrui Milakniui ir už paprastus pažeidimus penkis lengvus taškus pridėjus J. Landale’ui, trečiasis kėlinys baigėsi kauniečiams atstačius 16 taškų skirtumą – 58:42.

Vos prasidėjus paskutinei rungtynių atkarpai dukart iš eilės nedrebėjo P. Jankūno ranka, tuo metu „Pieno žvaigždėms“ puolime nesisekė – 62:42. Rezultatyvus R. Jokubaičio prasiveržimas prabėgus tik kiek daugiau nei vienai minutei provokavo G. Petrausko pertraukėlę – 64:42. Užsivedusiam R. Jokubaičiui driokstelėjus dar vienu tritaškiu, „Žalgirio“ arenoje padvelkė triuškinimu – 69:42.

Pasibaigus minutinei tinklelį skrodė po kontakto iš sudėtingos pozicijos P. Petrilevičiaus paleistas kamuolys – 69:44. Po apsikeitimo nerezultatyviomis atakomis Pasvalio krepšio tvirtumą vėl išmėgino M. Gebenas – 73:46. Paskutines mačo minutes žalgiriečiai dar išnaudojo kelias lengvas progas, o visiškai strigę „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai pralaimėjo 81:47.

„Žalgiris“: R. Jokubaitis 16 (3/3 dvit., 3/3 trit.), J. Landale‘as 11 (11 atk. kam.), L. Lekavičius 10, Z. LeDay 9 (5 atk. kam.), M. Gebenas 8 (5 atk. kam.), E. Ulanovas 8 (2 per. kam.), A. Perezas 6, P. Jankūnas 6 (9 atk. kam.), N. Hayesas 4, M. Grigonis 2, A. Milaknis 1, K. Lukošiūnas 0 (5 rez. perd.).

„Pieno žvaigždės“: P. Petrilevičius 17 (7/11 dvit.), M. Lapornikas 10 (2/6 trit.), D. Domarkas 9 (2/7 trit., 2 per. kam.).

Į trečiadienio dvikovą, kaip skelbiama „Žalgirio“ portale, komandos žengė skirtingomis nuotaikomis. Kauniečiai sezono atidarymo mače išvykoje nesunkiai 94:63 susitvarkė su „Šiauliais“. Šiose rungtynėse 8 taškais ir 6 rezultatyviais perdavimais pasižymėjo po dviejų sezonų pertraukos į komandą grįžęs Lukas Lekavičius.

Jei žalgiriečiai sezono starte startavo pergalingai, tai jų varžovai iš Pasvalio tuo pasigirti negali. Gedimino Petrausko auklėtiniai sezono atidarymo mače du kėlinius išvykoje rimtai kibo į atlapus Vilniaus „Rytui“, tačiau po pertraukos varžovus paleido ir pralaimėjo rungtynes 84:95. Atsilaikę pusantro kėlinio, Kauno pasvaliečiai turėjo pripažinti ir Lietuvos čempionų pranašumą.