Į „Romuvą“ sugrįžta tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Į kino sales sugrįžta tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF). Prasidėjęs Vilniuje rugsėjo 19 d. į Kauno kino centrą „Romuva“ jis atkeliaus rugsėjo 23–25 d. 16-us metus vykstantis festivalis šiemet žiūrovus pasitinka šūkiu „Peržengti slenksčiai“. Filmuose pasirodantys veikėjai – stiprios, drąsios ir kūrybingos asmenybės. Kaip šie herojai įveikė savo gyvenimo ir kūrybos slenksčius išvysite kino ekranuose.

Festivalį atidarys jautrus italų režisieriaus Sandro Bozzolo filmas „Nijolė“ (2018), kuriame įamžintas Kolumbijos politiko, lietuvio Antano Mockaus ir jo mamos, menininkės ryšys. „Pradžioje maniau, kad tai bus biografinė istorija, portretas, bet šiandien su komanda pristatome filmą apie meilę ir kūrybą, apie šeimą, atmintį ir laisvę“, – pasakoja S. Bozzolo. Filmą pristatys pats jo herojus Antanas Mockus.

Be „Nijolės“, dokumentikos mėgėjai galės išvysti dar tris filmus iš pagrindinės programos. Charizmatiškasis vokiečių režisierius Werneris Herzogas darkart įrodys, kad moka perkąsti žmogų. Šį kartą – tai bus paskutinis Sovietų Sąjungos lyderis Michailas Gorbačiovas. Iš arčiau susipažinti su politiniu vadovu, žiūrovai galės žiūrėdami naujausią režisieriaus filmą „Herzogas/Gorbačiovas“ (2018).

Kubos žvejų miestelio kasdienybę užfiksavo režisierė Kim Hopkins. Daugybė skurde gyvenančių kubiečių bando perplaukti jūrą, tikėdamiesi pasiekti Ameriką, kuri jiems reiškia geresnio gyvenimo viltį, tačiau krantą pasiekia ne visi. Filme „Balsai iš jūros“ (2018) nuolat kyla klausimas – pasilikti, gerbti likimą ir džiaugtis tuo, ką turi, ar ieškoti sotesnio gyvenimo užjūryje.

Režisieriai Beatrice Behn ir René Gebhardt stebins žiūrovus provokuojančiu filmu „Menininkai iškrypėliai“ (2018). Filmo centre – nacių šeimoje užaugusio kompozitoriaus Georgo Friedricho ir afroamerikietės Mollenos neįprasti santykiai. Polinkis į smurtą ir dominavimą seksualinių santykių metu suvedė šiuos sutuoktinius į, rodos, neišskiriamą tandemą.

Festivalio programą šiemet papildys specialioji programa „Jono Meko portretai“. Kauniečiams bus parodytas dokumentinis pasakojimas „Jonas džiunglėse“ (2013). Tai jau trečiasis vokiečių režisieriaus Peterio Sempelo filmas apie nepriklausomo kino krikštatėvį ir vieną žymiausių pasaulio lietuvių. Pirmieji – „Jonas dykumoje“ (1991) bei „Jonas vandenyne“ (2004) buvo skirti Jono Meko kūrybai, tačiau šįsyk tai bus apie patį menininko gyvenimą. Pristatyti filmo į festivalį atvyksta pats režisierius.

Taip pat į Kauną atvyksta režisierius Jeffrey Perkins, kuris pristatys specialiajame seanse rodoma filmą „George: Jurgio Mačiūno ir Fluxus istorija“ (2018). Filmo herojus, vienas iš Fluxus judėjimo pradininkų, Jurgis Mačiūnas turėjo utopinės visuomenės svajonę – visuomenės, kurioje menas būtų gyvenimas, o gyvenimas – menas.

Duris į kino sales VDFF atvers rugsėjo 19–29 d. Vilniuje, rugsėjo 23–25 d. Kaune, spalio 1–3 d. – Klaipėdoje. Daugiau rasite čia.

VDFF yra seniausias tarptautinis dokumentinio kino festivalis Baltijos šalyse. Šiais metais festivalis vyks jau 16-ąjį kartą.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Šilainiuose iškils naujas Kauno klinikinės ligoninės priestatas

Kauno tarybos verdiktas: ne Kauno gyventojų vaikams darželiai kainuos 16 kartų brangiau

Kauno miesto savivaldybei skirta 4 vieta didžiųjų savivaldybių indekse

Girto vairuotojo kelionė baigėsi įsirėžus į gyvenamąjį namą

Viena Laisvės alėjos dalis rekonstrukcijos greitu metu nesulauks

Ne Kauno mieste registruotų tėvų vaikams – galimai brangesni darželiai

Tiršto rūko pasekmės – Karmėlavoje partrenktas žmogus

Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis šalyje didėja

Baltijos regiono lyderiai rinksis Kaune: pagrindinis iššūkis – visuomenės pasitikėjimo stoka

A. Juozapavičiaus prospekte įvykusi avarija pareikalavo aukų