Vienybės aikštėje baigiamos lieti sudėtingos betono formos

V. Pilkausko nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Rekonstruojamą Vienybės aikštę vis dar juosia tvoros, tad čia vykstantys pasikeitimai matomi ne kiekvienam. Neseniai aikštėje išryškėjo įspūdingos betono formos, iš paukščio skrydžio atrodančios lyg meno kūriniai.

Kaip portalui „Kas vyksta Kaune“ sakė Vienybės aikštės rekonstrukcijos projekto įgyvendintojos bendrovės „Urban Inventors“ direktorius Lionginas Šepetys, liejant minėtas betono formas įdėta labai daug rankų darbo, o didelio kruopštumo ir sumanumo pareikalavęs meninis sprendimas tapo rimtu iššūkiu darbus vykdančiam bendrovės partneriui – kompanijai iš Latvijos.

„Kolegos sakė, kad tai buvo bene pats meniškiausias jų vykdytas užsakymas. Žinoma, tai pareikalavo ir pastangų, ir užsispyrimo, bet galime pasidžiaugti, kad gimstantis vaizdas – nors dar nėra užbaigtas –atrodo įspūdingai“, – sako L. Šepetys.

Pasak įmonės vadovo, ne mažiau pastangų nei betono formų liejimas pareikalavo ir tinkamos betono spalvos, derančios su pasirinkta balta granito danga, išgavimas. „Teko panaudoti ir tam tikrus cheminius sprendimus, kad išbalinti natūralią betono spalvą iki tinkamo atspalvio“, – sako L. Šepetys.

Už aikštės dangos pirkimą ir tiekimą šiame projekte atsakinga Kauno savivaldybė, kurios specialistai parinko dangos rūšį, spalvą ir formą. Pasak L. Šepečio, kad laiku užbaigtų aikštę, bendrovė dar laukia atvykstant paskutinės dangos siuntos. „Kaip jau skelbta, dangos pristatymas vėlavo ir mes atitinkamai vėlavome pradėti ją kloti aikštėje. Jei nebus didelių ankstyvų šalčių, kurie galėtų sutrukdyti būtinus užbaigimo procesus aikštėje, tikimės, kad darbus pavyks atlikti pagal grafiką ir metų pabaigoje galėsime atverti aikštę visuomenei“, – optimizmo nestokoja L. Šepetys.

Bendra „Urban Inventors“ investicijų vertė į aikštę ir čia rekonstruojamą verslo centrą siekia beveik 40 mln. eurų. Aikštės erdvės kaina – per 10 mln. eurų, iš jų apie 5 mln. eurų sudaro aikštės viršutinės dalies darbai. Vienybės aikštės rekonstrukcija pradėta 2017 metų viduryje ir jei bus baigti laiku, viso bus trukusi 2,5 metų.

45 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauniečiai vasarą išnaudojo kitaip: pėsčiomis keliavo iki Palangos

Jaunieji žalgiriečiai pranoko varžovus ir išplėšė trofėjų

Iš savivaldybės patalpų iškraustomas istorinės technikos muziejus: buvome apgauti

Skaitytojai: rekonstruotoje „Megoje“ krenta lubos? (papildyta)

Pakaunės krašte žavūs miesteliai ir nepakartojamas gamtos grožis

Šilumą kol kas teks pamiršti: šalnos darysis vis įžūlesnės

Kelininkai Kaune asfaltą kloja tiesiai į balą (video)

K. Brazauskienė atsivėrė: papasakojo apie onkologinę ligą, gyvenimą be velionio vyro ir vienatvę

B. Brazdžionio archyvas parduodamas už 2,5 mln. JAV dolerių

Liberalų sąjudis Kaune išsirinko naują pirmininkę