Vienybės aikštėje baigiamos lieti sudėtingos betono formos

V. Pilkausko nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Rekonstruojamą Vienybės aikštę vis dar juosia tvoros, tad čia vykstantys pasikeitimai matomi ne kiekvienam. Neseniai aikštėje išryškėjo įspūdingos betono formos, iš paukščio skrydžio atrodančios lyg meno kūriniai.

Kaip portalui „Kas vyksta Kaune“ sakė Vienybės aikštės rekonstrukcijos projekto įgyvendintojos bendrovės „Urban Inventors“ direktorius Lionginas Šepetys, liejant minėtas betono formas įdėta labai daug rankų darbo, o didelio kruopštumo ir sumanumo pareikalavęs meninis sprendimas tapo rimtu iššūkiu darbus vykdančiam bendrovės partneriui – kompanijai iš Latvijos.

„Kolegos sakė, kad tai buvo bene pats meniškiausias jų vykdytas užsakymas. Žinoma, tai pareikalavo ir pastangų, ir užsispyrimo, bet galime pasidžiaugti, kad gimstantis vaizdas – nors dar nėra užbaigtas –atrodo įspūdingai“, – sako L. Šepetys.

Pasak įmonės vadovo, ne mažiau pastangų nei betono formų liejimas pareikalavo ir tinkamos betono spalvos, derančios su pasirinkta balta granito danga, išgavimas. „Teko panaudoti ir tam tikrus cheminius sprendimus, kad išbalinti natūralią betono spalvą iki tinkamo atspalvio“, – sako L. Šepetys.

Už aikštės dangos pirkimą ir tiekimą šiame projekte atsakinga Kauno savivaldybė, kurios specialistai parinko dangos rūšį, spalvą ir formą. Pasak L. Šepečio, kad laiku užbaigtų aikštę, bendrovė dar laukia atvykstant paskutinės dangos siuntos. „Kaip jau skelbta, dangos pristatymas vėlavo ir mes atitinkamai vėlavome pradėti ją kloti aikštėje. Jei nebus didelių ankstyvų šalčių, kurie galėtų sutrukdyti būtinus užbaigimo procesus aikštėje, tikimės, kad darbus pavyks atlikti pagal grafiką ir metų pabaigoje galėsime atverti aikštę visuomenei“, – optimizmo nestokoja L. Šepetys.

Bendra „Urban Inventors“ investicijų vertė į aikštę ir čia rekonstruojamą verslo centrą siekia beveik 40 mln. eurų. Aikštės erdvės kaina – per 10 mln. eurų, iš jų apie 5 mln. eurų sudaro aikštės viršutinės dalies darbai. Vienybės aikštės rekonstrukcija pradėta 2017 metų viduryje ir jei bus baigti laiku, viso bus trukusi 2,5 metų.

45 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno pareigūnai išrinko savaitės lakstūną: „BMW“ vairuotoją per valandą įamžino dukart

Koronavirusas Kaune: tarp užsikrėtusiųjų du vaikai ir filharmonijos darbuotojai

Lietuvoje – 13 naujų koronaviruso infekcijos atvejų

Po atostogų į darbą sugrįžta premjeras S. Skvernelis

Įsigalioja nauji reikalavimai atvykstantiems į Lietuvą

Nelaimė Kaune: žuvo pro buto langą iškritęs mažametis (papildyta)

G.Nausėda su Lenkijos prezidentu A.Duda prašo Baltarusijos valdžios nenaudoti jėgos

Lietuvos ekonomika kol kas pandemiją atlaikė žymiai geriau, nei tikėtasi

Paaiškino, ar įrenginių kameros užklijavimas padeda apsaugoti savo privatumą

Be veido kaukės Jonavos „Maximoje“ siautėjęs recidyvistas nurimo tik jį prirakinus prie turėklų