Pirmadienį sutemus ne vienas kaunietis pastebėjo danguje ryškiai sužibusį žalią šviesulį, kai kuriems „Kas vyksta Kaune“ skaitytojams kosmoso paklydėlį net pavyko užfiksuoti. Kaip skelbia portalas gismeteo.lt, tokie ryškūs meteorai vadinami bolidais – nors pažiūrėti gražūs, jie gali kelti grėsmę.
Kaip skelbėme vakar, žalsvą meteorą 20.58 val. pavyko užfiksuoti Giraitėje, Kauno rajone gyvenantiems „Kas vyksta Kaune“ skaitytojams. „Dangaus kūnas buvo aiškiai matomas ir padarė didžiulį įspūdį“, – teigė šviesulį įamžinęs rajono gyventojas.
Kitos kaunietės itin ryškų dangaus kūną matė Šilainiuose. Žmonės net galvojo, kad pasivaideno, iš pradžių nesuprato, į ką žvelgia, tačiau meteorą pastebėjo keliese, skaitytojų teigimu, jis buvo tikrai nemažas.
[susije_video kurie=””]
Portale gismeteo.lt paaiškinta, kad vos kelias sekundes trukusį reginį, apie kurį bene pirmieji prabilo kauniečiai, parašę ir „Kas vyksta Kaune“, sukuria į Žemės atmosferą patekusios didesnės kosminės nuolaužos.
„Šie reiškiniai žinomi kaip bolidai ar ugnies kamuoliai. Jie yra dideli ir ryškūs meteorai, galintys sprogti Žemės atmosferoje. Bolidas yra didelės masės stambus meteoras. Jis sužimba 90–120 kilometrų aukštyje virš Žemės ir užgęsta 40–20 kilometrų aukštyje“, – rašo meteorologinių naujienų portalas.
Stebėtojai bolido kritimo metu, dėstoma toliau, danguje regi ugnies kamuolį, paliekantį po savęs ilgą dūminę uodegą. „Deja, bolidai sukuria ne tik gražų reginį, jie taip pat gali kelti ir grėsmę. Kai kurie didelės masės bolidai sudega nepilnai ir jų skeveldros pasiekia Žemės paviršių“, – įspėjama gismeteo.lt
Čia taip pat primenama, kad rugpjūtis garsėja Perseidų meteorų lietumi – gali būti, kad tai bus vienas ryškesnių šio lietaus meteorų. Pats pikas vyksta rugpjūčio viduryje, tačiau net ir mėnesio pabaigoje ar rugsėjo pradžioje dar galima išvysti šių įstabių kosminių kūnų.