Kauno dramos teatro šimtmečiui skirtoje premjeroje apsilankė patys garbingiausi svečiai

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Penktadienį Nacionaliname Kauno dramos teatre (NKDT), Didžiosios salės foje, vyko dailininko Mindaugo Juodžio paroda ir spektaklio „Sombras“ premjera. Tarp svečių buvo ir patys svarbiausi valstybės asmenys.

Pagerbti premjerą ir teatro jubiliejinį sezoną atvyko Jo Ekscelencija Gitanas Nausėda su žmona, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis su žmona, Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis ir kiti garbūs svečiai.

Spektaklis „Sombras“ – režisieriaus Gintaro Varno eksperimentas – pamąstymas apie teatro prasmę ir vertę, kvietimas diskusijai apie teatro meną ir menininką, siekiantį nepasiekiamos tiesos. Dramaturginį koliažą sudaro ispanų poeto, dramaturgo F. García Lorca’os tekstai bei ištraukos iš italų dramaturgo Luigi Pirandello pjesės „Šeši personažai ieško autoriaus“.

„Menininko siekis – pagauti laike tą tikrovę ir tobulai ją pateikti publikai, bet jis yra neįmanomas, bet kito kelio. Sėkmė juk vaidmens yra susiliejimas dviejų – literatūrinio fantomo ir žmogiškosios aktorinės medžiagos“, – LRT sakė aktorius Vytautas Anužis.

Šis spektaklis – tai intelektuali kelionė į teatro pasaulį, kuriame susipina magija ir kasdienybė, realybė ir mistika, tikrovė ir iliuzija, melas ir tiesa, gyvenimas ir mirtis.

Spektaklis įgyvendinamas kartu su teatru UTOPIA bei gausia kūrybine komanda. Scenoje pasirodo net 28 skirtingų kartų aktoriai: Dainius Svobonas, Vytautas Anužis, Jovita Jankelaitytė, Vilija Grigaitytė, Gytis Laskovas, Vaidas Maršalka, Saulius Čiučelis, Jūratė Onaitytė, Matas Sigliukas, Sigitas Šidlauskas, Liubomiras Laucevičius ir daugelis kitų.

Teatras – butaforijos, kartoninių pilių, netikrų peizažų, lėlių ir kaukių karalystė, saugus prieglobstis nuo gyvenimo kataklizmų, bombardavimų ir revoliucijų. Teatras – autentiškų tragedijų ir kautynių vieta.

„Sombras“ – dviejų dalių spektaklis, kurio trukmė 3 val. 40 min.

Premjeros vyks rugsėjo 6, 7, 8 d., 18 val. 00 min, NKDT Didžiojoje scenoje. Spektaklis skiriamas Nacionalinio Kauno dramos teatro šimtmečiui.

Premjeros prieinamos visiems.

8 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno centrinio pašto ateitis: konservatoriai parengė išsaugojimo projektą

„Žalgirio“ košmaras tęsiasi – pralaimėtas septintas Eurolygos susitikimas iš eilės

Sveikatos apsaugos ministerija nusprendė, ką daryti su sutaupytu milijonu

Po „Achemos“ incidento aplinkosaugininkai skelbia pirmuosius tyrimų rezultatus

Valdantieji persigalvojo dėl taršių automobilių mokesčio įsigaliojimo

Kauniečiai kviečiami užsukti į kalėdiniu laikotarpiu įsikūrusį atrakcionų parką

Socialdarbiečiai išsirinko naują partijos simbolį

Didelė avarija greitkelyje: eismas sustojo (atnaujinta)

Įspėjimas vairuotojams: spūstis gali formuotis dar kelias valandas

Lietuvos geležinkeliams - malonė dėl traukinių pritaikymo neįgaliems