Paveldosaugininkų taisyklės V. Matijošaičiui negalioja: be leidimo nugriovė du valstybės saugomus pastatus

Kaciūniškės dvaras 2015 m./ R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Savaitgalį LRT Televizijos naujienų tarnyba pasidalino informacija, kad Kauno merui Visvaldui Matijošaičiui priklausančiame Kaciūniškės dvare ant Nevėžio kranto, nugriauti du kultūros vertybių registre buvę statiniai ir vietoje vieno iš jų – pastatytas naujas. Nei griovimo, nei statybos darbai nebuvo suderinti su Kultūros paveldo departamentu, už tai skirta 300 eurų bauda.

V. Matijošaitis LRT teigė, kad statiniai buvę prastos būklės, o atstatytas svirnas beveik toks kaip buvęs. Tačiau paveldosaugininkų teigimu, nesvarbu, kokia buvo statinių būklė, visi darbai turėjo būti derinami. Už pažeidimus skirta trijų šimtų eurų bauda, kokie nuostoliai padaryti dvarui, dar svarstys Valstybinė kultūros paveldo komisija.

Praėjusiame amžiuje statytą Kačiūniškės dvarą prie Nevėžio upės Kauno meras V. Matijošaitis nusipirko aukcione, prieš dvejus metus, kai Kauno rajono savivaldybė griūvantį dvarą nusprendė parduoti. Dvaro sodyba – rūmai, namas, tvartas, svirnas įtraukti į kultūros vertybių registrą.

Akte labai aiškiai surašyta, kad visi statiniai saugojami ir vykdant bet kokius statybos, tvarkybos darbus, būtina kreiptis į Kultūros paveldo departamento Kauno teritorinį skyrių“, – komentavo Rūta Černiauskienė, Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Dvaro šeimininkas ar jo atstovas į paveldosaugininkus dėl statinių griovimo ir naujų statybos nesikreipė. Dvare apsilankę Kauno paveldosaugininkai konstatavo, kad dviejų pastatų nebėra, vietoje vieno iš jų – pastatytas naujas.

Jų atstovai LRT žurnalistams teigė, kad medinis tvartas buvęs avarinės, o svirnas prastos būklės, tačiau vis tiek jie buvo dvaro sodybos elementai, turintys savo numerius, buvo nustatytos jų vertingosios savybės, todėl tiek griovimui, tiek svirno atstatymui turėjo būti parengtas projektas, kurį reikėjo suderinti su paveldosaugininkais.

Visą publikaciją skaitykite čia

207 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Ieškomas orientacijos jausmą praradęs žmogus – pasisavino navigacijos sistemą

Išbandykite savo žinias – ar išlaikytumėte „Regitros“ teorijos egzaminą

Neįprasta kaunietės paroda: iš betono kurti papuošalai atkartoja Kauno klestėjimo laikotarpį

Merginą žiauriai sumušusio jurbarkiečio bausmė papiktino visuomenę: ruošia peticiją

Atostogas nutraukęs S. Skvernelis: tik A. Verygos informacija dėl koronaviruso bus teisinga

Dėl koronaviruso plečiamas rizikingų šalių sąrašas, ministerija kreipiasi į oro uostus ir avialinijas

„Achema“ ruošiasi ekstremaliai situacijai: suvažiavo ugniagesiai iš visos apskrities

Kaunas ir kiti didieji miestai papildomai dezinfekuoja viešąjį transportą

S. Malinauskas: visi, kas praneša apie koronaviruso atvejus Lietuvoje – meluoja

Koronavirusas artėja link Lietuvos: fiksuojami nauji atvejai Lenkijoje ir Estijoje (atnaujinta)