S. Skverneliui – pirmos stadijos vėžys

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Premjeras trečiadienį pranešė, kad serga pirminės stadijos limfoma – kraujo sistemos vėžiu. Saulius Skvernelis teigė jau praėjęs pirmą chemoterapijos ciklą.

„Tai yra limfoma, pirminė stadija, nėra išplitusi, yra taikomas gydymas, imunoterapija ir chemoterapija“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė ministras pirmininkas. „Pirmą ciklą vakar praėjau, šiandien jaučiuosi puikiai“, – pridūrė jis.

S. Skvernelis teigė, kad jam buvo pastebėti limfinės sistemos sutrikimai per sveikatos patikrinimą po šiemet gegužę vykusių prezidento rinkimų, kur premjeras dalyvavo kaip valdančiųjų „valstiečių“ kandidatas.

„Deja, tik chirurginės operacijos metu buvo įmanoma nustatyti diagnozę“, – kalbėjo premjeras.

Vienas šalies vadovų tvirtino, kad rugsėjį ir spalį gydymo ciklai turėtų būti pabaigti, po jų gydytojai tikisi visiško pasveikimo. „To tikiuosi ir aš“, – sakė S. Skvernelis.

Prezidentas Gitanas Nausėda sudarė galimybę S. Skverneliui dėl sveikatos priežasčių esant poreikiui nebūti darbe iki spalio 4 dienos. Pagal šalies vadovo dekretą, ministrą pirmininką šiuo laikotarpiu pavaduos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Premjeras sakė, kad jaučiasi darbingas, tačiau nebūti darbe teks dėl medicininių procedūrų. Po jų S. Skverneliui rekomenduojama nebūti arti žmonių dėl infekcijos pavojaus.

„Tai vienintelis trukdis, kuris gali apsunkinti kažkokį bendravimą, visa kita: posėdžiai vyksta, susitikimai vyksta, užsienio svečiai suplanuoti yra“, – kalbėjo S. Skvernelis.

„Kol kas tikrai galiu pasakyti, kad aš bent nieko nejaučiu, kad kažkas darbingume pasikeitė“, – pridūrė jis. Šią savaitę ministras pirmininkas buvo pasiėmęs kelias nedarbingumo dienas – pirmadienį ir antradienį.

Ministras pirmininkas sakė, kad limfoma kasmet diagnozuojama keliolikai tūkstančių Lietuvos gyventojų, ir paragino žmones tikrintis sveikatą.

„Galiu būti geru pavyzdžiu – tikrinkitės, nors ir jaučiatės puikiai. Aš visą laiką jaučiausi puikiai ir dabar jaučiuosi puikiai, ir prieš operaciją jaučiausi puikiai“, – teigė premjeras.

Kaip skelbta rugpjūčio 26 d., S. Skverneliui prieš kelias savaites atlikta planinė operacija. Premjeras sakė po jos besijaučiantis puikiai, dėkojo chirurgams ir slaugytojoms už darbą.

„Deja, turiu tęsti gydymą, todėl artimiausiais mėnesiais teks laikas nuo laiko skirti dėmesį ir būtinoms procedūroms. Jų metu stengsiuosi, kiek tai įmanoma, neatsitraukti nuo darbų ir su atsinaujinusia komanda įgyvendinsime užduotis, kurias esame užsibrėžę“, – socialiniame tinkle tuomet rašė S. Skvernelis.

179 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Skelbiama renginių programa Valstybės dienai paminėti

Kaliniai galės išeiti į laisvę anksčiau laiko: prašo supratingumo

Stipriai alkoholio padauginę vyrai griebėsi peilių: vienas atsidūrė ligoninėje, o kitas – areštinėje

Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga kaunietė sukūrė drabužių kolekciją patriotams

Po karantino tūkstančiai vis dar prastovose: darbo inspekcija tikrins priežastis

Kauniečio V. Vauros sukurtas produktas įvertintas jaunojo dizainerio prizu

Šauktiniai galės atidėti privalomąją karo tarnybą: papildytas išimčių sąrašas

Muitininkai sulaikė cigarečių kontrabandą vertą daugiau nei 4,8 mln. eurų

Kaune rastas atlikėjos E. Škudzinskienės kūnas

Kauniečiai pastebėjo, jog ant Pelėdų kalno neliko Lietuvos vėliavos: reklama svarbiau už trispalvę?