Atnaujintame Draugystės parke – pirmasis Kauno petankės klubo turnyras – Kas vyksta Kaune

Atnaujintame Draugystės parke – pirmasis Kauno petankės klubo turnyras

Organizatorių nuotr.

Kauno petankės klubas pranoko savo pačių išsikeltus tikslus ir lūkesčius – apie tokį gausų dalyvių ir rėmėjų skaičių, Kauno petankės klubo organizuotame turnyre „Baltic Transline taurė 2019“, klubo įkūrėjai galėjo tik pasvajoti.

Į pirmąjį Kauno petankės klubo organizuotą turnyrą „Baltic Transline taurė 2019“, šeštadienį, rugpjūčio 10 dieną, susirinko net 24 trejetų komandos iš įvairių Lietuvos miestų: Kauno, Vilniaus, Šiaulių, Kėdainių ir Birštono. Turnyrui prancūziško žavesio suteikė ir viena prancūzų komanda.

Petankė – tai sparčiai Lietuvoje populiarėjantis žaidimas, atsiradęs Prancūzijoje praėjusio šimtmečio pradžioje. Petankės žaidimo tikslas – primesti metalinį rutulį kuo arčiau taikinuko – kašaneto. Tai žaidimas, neturintis amžiaus ribojimų, jį gali žaisti įvairios amžiaus grupės tiek jaunimas, senjorai, neįgalieji (turnyre dalyvavo net trys komandos, kurių didesnę dalį sudarė neįgalieji).

Petankės turnyras „Baltic Transline taurė 2019“ / Organizatorių nuotr.

Kauno petankės klubas kartu su Lietuvos petankės asociacija ypatingai skatina neįgaliųjų, senjorų integraciją. Mat šioms amžiaus grupėms ypatingai svarbus užimtumas į visuomeninius renginius, ypač aktyvaus laisvalaikio.

Pirmame Kauno petankės klubo organizuotame turnyro „Baltic Transline taurė 2019“ etape buvo žaidžiamos keturios varžybos šveicariška sistema (kai laimėjusi komanda gauna sekantį priešininką taip pat su pergale, ir. t.t.). Po to dalyviai pagal rezultatus buvo išskirstyti į tris aštuonetus ir buvo žaidžiama dėl pirmų vietų A, B ir C turnyruose.

Geriausiųjų žaidėjų trejetukas išsirikiavo taip: pirma vieta atiteko Linui Budrikui, Tautvydui Alenskui ir Vytautui Gedminui, antra vieta dalinosi Aridanas Jankauskas, Ričardas Balčiauskis ir Evaldas Kievišas, o trečios vietos laimėtojais paskelbti Almantas Burneika, Linas Andriekus, Paulius Bagdanavičius.

Petankės turnyras „Baltic Transline taurė 2019“ / Organizatorių nuotr.

Kauno petankės klubas džiaugiasi, kad šis žaidimas kasmet pritraukia vis daugiau entuziastų – šiemet petankės klubai labai aktyviai populiarina šį sportą. Kaune vyksta nemokami užsiėmimai naujai rekonstruotame Draugystės parke bei prie Vyčio paminklo Santakos parke. Šiauliuose petankė populiarinama prie šalia Talšos ežero esančiose aikštelėse.

„Norime pasidžiaugti, kad šiemet Kauno petankės klubas turėjo generalinį rėmėją – kitąmet veiklos dvidešimtmetį švęsiančią, vieną lyderiaujančių transporto įmonių Lietuvoje UAB „Baltic Transline“. Tokioms, dar ne itin populiarioms sporto šakoms kaip petankė, rėmėjų parama yra itin vertinga. Jų dėka galime populiarinti žaidimą, prisidėti prie miestiečių aktyvaus laisvalaikio praleidimo“ – sakė Kauno petankės klubo pirmininkas Darius Šolys.

„Šiame žaidime labai svarbus ir bendravimo aspektas, ko labiausiai ir pasigestame XXI amžiaus skaitmeninėje visuomenėje, kuomet bene visas bendravimas yra persikėlęs į internetinę erdvę“ – teigė Kauno petankės klubo darys, vienas pagrindinių šio klubo įsteigimo iniciatorių – Vytautas Jurgaitis.

„Džiaugiamės itin gausiu rėmėjų buriu, kurie padėjo turnyrą padaryti dar prasmingesnį ir motyvavo žaidėjus stengtis žaisti kaip galima geriau. Visi turnyro dalyviai buvo įvertinti ir gavo rėmėjų įsteigtus prizus“ – entuziastingai kalbėjo Kauno petankės klubo narė, viena iš klubo steigėjų Ieva Juknaitė.

Jeigu dar esate nesusipažinę su šiuo žaidimu, norite išbandyti petankės sporto šaką – apsilankykite Kauno petankės klubo Facebook paskyroje bei Lietuvos petankės asociacijos interneto puslapyje ir sekite naujienas apie artimiausius mokymus, turnyrus bei kitas su šiuo žaidimu susijusias iniciatyvas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.