Atnaujintame Draugystės parke – pirmasis Kauno petankės klubo turnyras

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno petankės klubas pranoko savo pačių išsikeltus tikslus ir lūkesčius – apie tokį gausų dalyvių ir rėmėjų skaičių, Kauno petankės klubo organizuotame turnyre „Baltic Transline taurė 2019“, klubo įkūrėjai galėjo tik pasvajoti.

Į pirmąjį Kauno petankės klubo organizuotą turnyrą „Baltic Transline taurė 2019“, šeštadienį, rugpjūčio 10 dieną, susirinko net 24 trejetų komandos iš įvairių Lietuvos miestų: Kauno, Vilniaus, Šiaulių, Kėdainių ir Birštono. Turnyrui prancūziško žavesio suteikė ir viena prancūzų komanda.

Petankė – tai sparčiai Lietuvoje populiarėjantis žaidimas, atsiradęs Prancūzijoje praėjusio šimtmečio pradžioje. Petankės žaidimo tikslas – primesti metalinį rutulį kuo arčiau taikinuko – kašaneto. Tai žaidimas, neturintis amžiaus ribojimų, jį gali žaisti įvairios amžiaus grupės tiek jaunimas, senjorai, neįgalieji (turnyre dalyvavo net trys komandos, kurių didesnę dalį sudarė neįgalieji).

Petankės turnyras „Baltic Transline taurė 2019“ / Organizatorių nuotr.

Kauno petankės klubas kartu su Lietuvos petankės asociacija ypatingai skatina neįgaliųjų, senjorų integraciją. Mat šioms amžiaus grupėms ypatingai svarbus užimtumas į visuomeninius renginius, ypač aktyvaus laisvalaikio.

Pirmame Kauno petankės klubo organizuotame turnyro „Baltic Transline taurė 2019“ etape buvo žaidžiamos keturios varžybos šveicariška sistema (kai laimėjusi komanda gauna sekantį priešininką taip pat su pergale, ir. t.t.). Po to dalyviai pagal rezultatus buvo išskirstyti į tris aštuonetus ir buvo žaidžiama dėl pirmų vietų A, B ir C turnyruose.

Geriausiųjų žaidėjų trejetukas išsirikiavo taip: pirma vieta atiteko Linui Budrikui, Tautvydui Alenskui ir Vytautui Gedminui, antra vieta dalinosi Aridanas Jankauskas, Ričardas Balčiauskis ir Evaldas Kievišas, o trečios vietos laimėtojais paskelbti Almantas Burneika, Linas Andriekus, Paulius Bagdanavičius.

Petankės turnyras „Baltic Transline taurė 2019“ / Organizatorių nuotr.

Kauno petankės klubas džiaugiasi, kad šis žaidimas kasmet pritraukia vis daugiau entuziastų – šiemet petankės klubai labai aktyviai populiarina šį sportą. Kaune vyksta nemokami užsiėmimai naujai rekonstruotame Draugystės parke bei prie Vyčio paminklo Santakos parke. Šiauliuose petankė populiarinama prie šalia Talšos ežero esančiose aikštelėse.

„Norime pasidžiaugti, kad šiemet Kauno petankės klubas turėjo generalinį rėmėją – kitąmet veiklos dvidešimtmetį švęsiančią, vieną lyderiaujančių transporto įmonių Lietuvoje UAB „Baltic Transline“. Tokioms, dar ne itin populiarioms sporto šakoms kaip petankė, rėmėjų parama yra itin vertinga. Jų dėka galime populiarinti žaidimą, prisidėti prie miestiečių aktyvaus laisvalaikio praleidimo“ – sakė Kauno petankės klubo pirmininkas Darius Šolys.

„Šiame žaidime labai svarbus ir bendravimo aspektas, ko labiausiai ir pasigestame XXI amžiaus skaitmeninėje visuomenėje, kuomet bene visas bendravimas yra persikėlęs į internetinę erdvę“ – teigė Kauno petankės klubo darys, vienas pagrindinių šio klubo įsteigimo iniciatorių – Vytautas Jurgaitis.

„Džiaugiamės itin gausiu rėmėjų buriu, kurie padėjo turnyrą padaryti dar prasmingesnį ir motyvavo žaidėjus stengtis žaisti kaip galima geriau. Visi turnyro dalyviai buvo įvertinti ir gavo rėmėjų įsteigtus prizus“ – entuziastingai kalbėjo Kauno petankės klubo narė, viena iš klubo steigėjų Ieva Juknaitė.

Jeigu dar esate nesusipažinę su šiuo žaidimu, norite išbandyti petankės sporto šaką – apsilankykite Kauno petankės klubo Facebook paskyroje bei Lietuvos petankės asociacijos interneto puslapyje ir sekite naujienas apie artimiausius mokymus, turnyrus bei kitas su šiuo žaidimu susijusias iniciatyvas.

9 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Retas atvejis: viešai tarti gražūs žodžiai medikams

Partizanų palaikus aptikę mokslininkai sako „perkandę" gudrią schemą: mūsų dar laukia atradimai šalia Kauno ir sostinės

„Kauno grūdai“ į Izraelį pradėjo tiekti košerinę produkciją

Kaune į konfliktą patekęs pavežėjas nusvilo ir Vilniuje: žada skųsti policiją (video)

Kauno oro uoste pristatyta nauja skrydžio kryptis

Kauno policijos pareigūnai: laike „pasimetusių“ alkoholio pardavėjų laukia baudos

D. Maskoliūnas: tiek sveikinimų nesulaukiau net per gimtadienį

Plastinės chirurgijos specialisto šeimoje – skyrybų drama: kaunietis dalysis solidų turtą

Apie Kauno pozicijas rengti olimpinę atranką FIBA neatvirauja

Kauno apygardos teismo teisėjai nusišalino nuo N. Venckienės skundo nagrinėjimo