Tarptautinės operacijos metu sučiupta vagių grupuotė, padariusi žalos už 1,35 mln. eurų – Kas vyksta Kaune

Tarptautinės operacijos metu sučiupta vagių grupuotė, padariusi žalos už 1,35 mln. eurų

Europolo nuotr., „Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Sėkmingo tarptautinės teisėsaugos pareigūnų tyrimo metu buvo sulaikyti 13 organizuotos nusikalstamos grupuotės narių, kurie specializavosi automobilių dalių vagystėse – šių asmenų nusikalstama veika padaryta žala viršija 1 mln. eurų. Dalis jų žinomi Lietuvos policijai ir yra siejami su organizuotu nusikalstamumu, anksčiau buvo teisti dėl vagysčių, narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo.

Kaip praneša Lietuvos policija, ilgalaikis ir sudėtingas Vokietijos teisėsaugos pareigūnų atliekamas tyrimas vyko šešias etapais. Jį vainikavo šių metų liepos 30 d. Lietuvoje įvykusi operacija, kurioje dalyvavo Lietuvos policijos, Vokietijos (Badeno–Viurtembergo žemės) Heilbrono miesto policijos, Belgijos (Flamandų Brabanto provincijos) Halės–Vilvordės rajono policijos pareigūnai. Operaciją koordinavo kolegos iš Europolo.

Atliekant veiksmus pagal Europos tyrimo orderį, Panevėžyje buvo atliktos keturios kratos. Šio tyrimo etapo metu, sulaikyti du asmenys, įtariama, tarptautinės organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai. Vienas jų sulaikytas liepos 30 d., kitas – rugpjūčio 5 d. Abu asmenys yra suimti, šiuo metu pareigūnai ieško dar vieno jų bendro.

Visų asmenų, kurie, „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, yra lietuviai, atžvilgiu Vokietijos teisėsauga yra išdavusi Europos arešto orderius. Vokietijoje dalis organizuotos nusikalstamos grupuotės narių yra nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis.

Tyrimo metu nustatyta, kad organizuota nusikalstama grupė nuo 2017 m. veikė Vokietijoje ir Belgijoje. Šių valstybių teritorijoje buvo vykdomos vagystės iš automobilių. Vokietijos pareigūnai įtaria, kad organizuotos grupės nariai specializavosi automobilių (ypač „BMW“ markės) navigacijų, įrenginių ir detalių vagysčių srityje.

Įtariama, kad vagysčių metu buvo naudojami nuomoti automobiliai, o pagrindiniais objektais į kuriuos kėsinosi nusikaltimus vykdę asmenys, buvo didelės vertės prabangių automobilių dalys ir navigacijos įrenginiai. Vėliau dalys keliaudavo į Lietuvą, kur būdavo realizuojamos. Kaip patikslinama Europolo pranešime, lietuvių grupuotei inkriminuojama 279 nusikalstamos veikos, padaryta žala siekia 1,35 mln. eurų.

Ši operacija yra ilgalaikio ir sėkmingo tarptautinio tyrimo rezultatas. Didelę įtaką tyrimo sėkmei, nurodo Lietuvos policija, turėjo glaudžiai ir sklandžiai vykdytas tęstinis bendradarbiavimas su Vokietijos, Belgijos ir Europolo kolegomis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA