Tarptautinės operacijos metu sučiupta vagių grupuotė, padariusi žalos už 1,35 mln. eurų

Europolo nuotr., „Kas vyksta Kaune“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Sėkmingo tarptautinės teisėsaugos pareigūnų tyrimo metu buvo sulaikyti 13 organizuotos nusikalstamos grupuotės narių, kurie specializavosi automobilių dalių vagystėse – šių asmenų nusikalstama veika padaryta žala viršija 1 mln. eurų. Dalis jų žinomi Lietuvos policijai ir yra siejami su organizuotu nusikalstamumu, anksčiau buvo teisti dėl vagysčių, narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo.

Kaip praneša Lietuvos policija, ilgalaikis ir sudėtingas Vokietijos teisėsaugos pareigūnų atliekamas tyrimas vyko šešias etapais. Jį vainikavo šių metų liepos 30 d. Lietuvoje įvykusi operacija, kurioje dalyvavo Lietuvos policijos, Vokietijos (Badeno–Viurtembergo žemės) Heilbrono miesto policijos, Belgijos (Flamandų Brabanto provincijos) Halės–Vilvordės rajono policijos pareigūnai. Operaciją koordinavo kolegos iš Europolo.

Atliekant veiksmus pagal Europos tyrimo orderį, Panevėžyje buvo atliktos keturios kratos. Šio tyrimo etapo metu, sulaikyti du asmenys, įtariama, tarptautinės organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai. Vienas jų sulaikytas liepos 30 d., kitas – rugpjūčio 5 d. Abu asmenys yra suimti, šiuo metu pareigūnai ieško dar vieno jų bendro.

Visų asmenų, kurie, „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, yra lietuviai, atžvilgiu Vokietijos teisėsauga yra išdavusi Europos arešto orderius. Vokietijoje dalis organizuotos nusikalstamos grupuotės narių yra nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis.

Tyrimo metu nustatyta, kad organizuota nusikalstama grupė nuo 2017 m. veikė Vokietijoje ir Belgijoje. Šių valstybių teritorijoje buvo vykdomos vagystės iš automobilių. Vokietijos pareigūnai įtaria, kad organizuotos grupės nariai specializavosi automobilių (ypač „BMW“ markės) navigacijų, įrenginių ir detalių vagysčių srityje.

Įtariama, kad vagysčių metu buvo naudojami nuomoti automobiliai, o pagrindiniais objektais į kuriuos kėsinosi nusikaltimus vykdę asmenys, buvo didelės vertės prabangių automobilių dalys ir navigacijos įrenginiai. Vėliau dalys keliaudavo į Lietuvą, kur būdavo realizuojamos. Kaip patikslinama Europolo pranešime, lietuvių grupuotei inkriminuojama 279 nusikalstamos veikos, padaryta žala siekia 1,35 mln. eurų.

Ši operacija yra ilgalaikio ir sėkmingo tarptautinio tyrimo rezultatas. Didelę įtaką tyrimo sėkmei, nurodo Lietuvos policija, turėjo glaudžiai ir sklandžiai vykdytas tęstinis bendradarbiavimas su Vokietijos, Belgijos ir Europolo kolegomis.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Valstybės dienos proga – pažintis su Kauno specialiosiomis tarnybomis

Profesionalų pamėgtą maisto produktų asortimentą „Minordija“ atveria ir vartotojams namuose

Automobilio bagažinėje sudegintos merginos artimiesiems – ketvirčio milijono eurų kompensacija iš valstybės

Seimas vėl siūlo į taromatus priimti daugiau pakuočių

Sinoptikai: įsivyraus vėsūs ir lietingi orai

Zapyškyje susirinkusi minia vieningai giedojo „Tautišką giesmę“ ir šėlo „The Roop“ koncerte

Valstybės dienos proga ant BLC verslo centro Kaune išskleista rekordinio dydžio vėliava

Baisi avarija važiuojant link Kauno: sumaitoti keturi automobiliai (papildyta)

Kauniečiai įspėja: kamštis ties Giraite formuojasi dėl vairuotojų gerumo

„Žalgirį“ palieka priešininkų tinklelius plėšęs snaiperis