G. Nausėda patvirtino Vyriausybę: keitėsi net 3 ministrai

Asociatyvi / Delfi nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį patvirtino Vyriausybę su trijų ministrų pasikeitimais.

Vietoje susisiekimo ministro Roko Masiulio buvo paskirtas Lenkų rinkimų akcijos atstovas parlamentaras Jaroslavas Narkevičius, vidaus reikalų ministre vietoje Eimučio Misiūno tapo taip pat Lietuvos lenkų atstovė Seimo narė Rita Tamašunienė, o Žemės ūkio ministerijoje Giedrių Surplį pakeis „socialdarbietis“ Seimo narys Andrius Palionis.

Ministrų kabinetas atnaujintas dėl valdančiosios koalicijos liepos pradžioje sutarus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, Lietuvos socialdemokratų darbo partijai, „Tvarkai ir teisingumui“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijai – Krikščioniškų šeimų sąjungai.

G. Nausėda žurnalistams sakė, kad Vyriausybės tikslas yra „užtikrinti skaidrią ir tęstinę veiklą“.

Jis pabrėžė besitikintis 2016 metų Seimo rinkimų pažadų įgyvendinimo, nors ir artėja kiti 2020 metais vyksiantys rinkimai.

„Taip pat – ir kad valstybėje būtų ne tik stabilumas, bet ir noras reformas atlikti iki galo, ypač tas, kurios jau yra įpusėjusios“, – teigė šalies vadovas.

Premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad suformavus Vyriausybę „galbūt nuvylėme tuos, kurie tikėjosi skandalų, intrigų įvairiausių“.

Pasak jo, patvirtintas kabinetas yra geriausias, kokį buvo įmanoma turėti.

„Aš tikiuosi, kad tas Vyriausybės ir prezidento bendradarbiavimas ir ateityje bus toks sklandus“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

Vyriausybėje lieka dirbti ligšioliniai „valstiečių“ deleguoti ministrai: aplinkos – Kęstutis Mažeika, energetikos – Žygimantas Vaičiūnas, finansų – Vilius Šapoka, krašto apsaugos – Raimundas Karoblis, kultūros – Mindaugas Kvietkauskas, socialinės apsaugos ir darbo – Linas Kukuraitis, sveikatos apsaugos – Aurelijus Veryga, švietimo, mokslo ir sporto – Algirdas Monkevičius, teisingumo – Elvinas Jankevičius.

Taip pat pareigose lieka „socialdarbiečių“ deleguotas užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kol kas ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas eis ir į eurokomisarus siūlomas „valstietis“ Virginijus Sinkevičius.

Pasikeitus daugiau nei vienam ministrui, Vyriausybė turės pasitikrinti pasitikėjimą Seime.

Pasak šalies vadovo, tokiu keliu nuspręsta eiti siekiant skaidraus kabineto suformavimo.

„Niekam nekils jokių abejonių, ar nėra mėginama išvengti politinių procedūrų. Viskas atliekama skaidriai, aiškiai, pagal iš anksto nustatytus principus ir aš manau, kad tai taip pat yra labai sveikintina“, – kalbėjo G. Nausėda.

S. Skvernelis premjeru vėl buvo paskirtas liepos pabaigoje po įgaliojimų grąžinimo procedūros. Ankstesnius pažadus atsistatydinti, jei nepateks į prezidento rinkimų antrąjį turą, premjeras pavadino emociniu sprendimu.

Pagal koalicinį susitarimą, „socialdarbiečiams“ priklauso užsienio reikalų ir žemės ūkio ministrų portfeliai, Lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai – vidaus reikalų ir susisiekimo ministrų pozicijos.

Pagal sutartį „tvarkiečiams“ atiteko krašto apsaugos ministro postas, tačiau palikus R. Karoblį partija reikalauja naujo portfelio.

„Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis ir valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis neatmetė galimybės „tvarkiečių“ atstovą vėliau skirti į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją, kai V. Sinkevičius išvyks į Europos Komisiją, rašė portalas 15min.lt.

16 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Autentiškos tavernos įkūrėjas: „Lankytojai čia priimami kaip svetingumu garsėjančiuose gruzinų namuose“ (foto)

Kauno senamiestyje užsidaro buvę populiarūs barai ir restoranai

Šiluma dar niekur nesitrauks, bet į šalį vis drąsiau žengs lietus

Kauno „Žalgiris“ išvykoje negailestingai sutriuškino šeimininkus

„X erdvės“ sezonas Kauno miesto muziejuje pradedamas su Junior A

Pasinaudoti kompensacija įsigyjant paspirtukus ar dviračius spėjo ne visi

Į Kauną atvykę ministrai deklaravo planus tiesti naują geležinkelį ir magistralę

Prognozuoja, kad Kaune šilumos kaina bus mažiausia

Po skaitytojų pranešimų pradėtas ardyti Kauno pilies tiltas

Gyvūnų gerovei užtikrinti siūlo privalomą ženklinimą įvesti jau nuo 2022-ųjų