Ketvirtadienį siautės lietūs: Kauną užpils bene labiausiai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ketvirtadienį Lietuvą skalbs lietūs, kai kur laukiama ir daugiau nei pusės rugpjūčio mėnesio normos kritulių kiekio, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

„Prireiks ne tik lietaus striukių, skėčių, bet ir guminių batų. Rytojus bus lietingiausia savaitės diena, per Lietuvą praslinks besiformuojantis ciklonas. Smarkiausio lietaus laukiama pietiniuose ir rytiniuose Lietuvos rajonuose. Per dieną vietomis gali prilyti daugiau nei pusės rugpjūčio mėnesio normos“, – skelbia sinoptikai.

Teigiama, kad aktyvių debesų sistema šį vakarą pasieks Lenkiją. Vidurnaktį lietūs pasirodys ir Lietuvos pietvakariuose, o iki ryto lietaus zona apims didesnę šalies dalį.

Smarkiausio lietaus laukiama centriniuose ir šiaurės rytiniuose šalies regionuose – smarkiausias lietaus frontas slinks per Kauną ir Vilnių. Čia lietūs įsisiautės antroje dienos pusėje, kritulius lydės perkūnija ir stiprus šiaurės vakarų vėjas.

„Tokie orai labai nepalankūs javapjūtei ir kitiems žemės ūkio ar statybų darbams, tačiau gera žinia miškininkams – pagaliau iki minimalaus lygio sumažės gaisrų pavojus miškuose“, – teigia sinoptikai.

Pasak jų, artimiausiomis naktimis laikysis 12-17 laipsnių šiluma, o lietingomis dienomis temperatūra sieks 17-20 laipsnių, tačiau kai kur gali pakilti iki 22 laipsnių šilumos.

Teigiama, kad smarkūs lietūs greitais iškeliaus iš Lietuvos ir penktadienį apsistos Karelijoje, Rusijoje. Silpnesnio lietaus Lietuvoje galima sulaukti ir savaitgalį.

Šeštadienį kai kur gali vyrauti trumpi lietūs, perkūnija ir iki 15 m/s sustiprėję vakariniai vėjai, oro temperatūra turėtų siekti 20-24 laipsnius.

Sekmadienį lietus labiau tikėtinas naktį ir pirmoje dienos pusėje, šils iki 21-26 laipsnių.

Sinoptikai teigia, kad didesnė šiluma ir saulė turėtų labiau pamaloninti kitos savaitės pradžioje.

341 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Uždarytas dešimtmečius Kaune veikęs naktinis baras: ėjo atsisveikinti su gėlėmis ir ašaromis

Lampėdžiai nuo šiol turės įspūdingą grožio saloną

Liberalų sąjūdis Kaune rinks naują pirmininką

Brutaliai apvogta mečetė: pasirūpino, kad neliktų vaizdo įrašų

Į „Megą“ atrieda naujoji „Hyundai N“ šeima

Savanoriai švarins Nerį ir Nemuną: pasitelkti net narai

Perspėjimas paspirtukų vairuotojams: toliau elgiantis pavojingai - keis eismo taisykles

Rudens orai nenustoja stebinti: po šalnos naktį – 20 laipsnių šiluma

Žalių rodyklių prie „Akropolio” pasigedę vairuotojai: kada užbaigs pradėtą darbą?

Sprendimas Kauno darželyje tėvus privertė sunerimti: pasirinko pigiausią variantą?