M. Mažeika-Asilas išgirdo teismo nuosprendį

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pirmadienį Kauno apygardos teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą ir paskelbė nuosprendį 43-ejų kauniečiui Mindaugui Mažeikai-Asilui. Ne kartą teistas vyras, kaip skelbiama teismo pranešime, pripažintas kaltu nužudęs kitą asmenį, svetimo turto sunaikinimu ir kyšio davimu.

Teismas, įvertinęs kaltinamojo ir liudytojų parodymus, apžiūrų protokoluose užfiksuotus duomenis, specialistų išvadas, kitus teisiamajame posėdyje ištirtus įrodymus, padarė išvadą, kad M. Mažeika 2016 m. kovo 29 d., būdamas apsvaigęs nuo psichotropinių, narkotinių medžiagų ir alkoholio, Kaune, tiksliai ikiteisminio tyrimo metu nenustatytoje vietoje, iš nenustatyto savadarbio arba perdirbto 9 mm kalibro šaunamojo ginklo tyčia du kartus šovė nukentėjusiajam į galvos sritį, dėl ko nukentėjusysis mirė. Po to jis lavoną automobiliu nugabenęs į miškelį Kauno rajone, išmetė.

Be to, teismas M. Mažeiką pripažino kaltu už tai, kad 2016 m., laikotarpiu nuo kovo 29 d. iki kovo 30 d., Kauno rajone slėpdamas nužudymo pėdsakus jis tyčia visuotinai pavojingu būdu sunaikino svetimą turtą – padegė automobilį „Volkswagen Golf“, priklausantį kitam asmeniui, kuriuo gabeno lavoną.

Kaltinamasis nuteistas ir už tai, kad 2017 m. sausio 6 d., neturėdamas teisės vairavo automobilį „Mercedes-Benz“ C220 CDI ir jį apie 18 val. Kaune sustabdžiusiems pareigūnams, siekdamas, kad nebūtų surašytas administracinio nusižengimo protokolas už padarytus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, tiesiogiai pasiūlė ir davė 50 eurų kyšį. Šitokio nominalo kupiūrą, praneša teismas, vyras įdėjo į pareigūnų tarnybinio automobilio dešinės pusės priekinių durelių daiktadėžę.

Spręsdamas dėl bausmių kaltinamajam teismas atsižvelgė į padarytų nusikalstamų veikų pobūdį ir pavojingumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, veikų tikslus ir motyvus, kaltinamojo asmenybę ir skyrė jam subendrintą 12 metų laisvės atėmimo bausmę, kurią jis turės atlikti pataisos namuose. Be to, teismas M. Mažeikai paskyrė kardomąją priemonę – suėmimą nuo nuosprendžio paskelbimo dienos iki nuosprendžio įsiteisėjimo.

Nužudytojo žmonai teismas priteisė 1 293 eurus turtinės ir 20 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimą, 1 150 eurų už advokato pagalbą, nužudytojo sūnui – 20 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimą, išlaikymą kas mėnesį mokamomis 175 eurų periodinėmis išmokomis nuo 2016 m. kovo 30 d. iki jo pilnametystės.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

13 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune vyko draugiškas policijos reidas: apdovanojo pavyzdingiausius (foto)

Kauno klinikose - unikalios Lietuvoje operacijos

Aiškėja galutinis Laisvės alėjos rekonstrukcijos terminas: dar teks pakentėti (foto)

N. Venckienės sūnus – apie mamą: tyliai ir ramiai tikrai niekas jos nenuteis

Prie Trijų mergelių tilto sugužėjo policija ir kariuomenė

V. Pranckietis traukiasi iš „valstiečių“, bet lieka Seimo pirmininku

Prekybos milžinui „Amazon“ - asmeninis V. Landsbergio prašymas

Į Nerį pasipylus srutoms - įspėjimas kauniečiams

Laisvalaikio idėjos priešpaskutiniam vasaros savaitgaliui (renginių apžvalga)

Kaunas nejuokauja: ragina kauniečius iš Vilniaus sugrįžti namo